Rozrywka

10 zaskakujących ciekawostek o Cillianie Murphy

Cillian Murphy
źródło: kadr z serialu „Peaky Blinders”

Pochodzący z Irlandii Cilian Murphy jest uznanym aktorem, który największą sławę zyskał grając główną postać w hicie Netflixa Peaky Blinders. Fani, a przede wszystkim fanki Ciliana zachwycają się nie tylko dobrą grą aktorską i wspaniałą kreacją postaci Thomasa Shelby’ego, ale też oryginalną urodą aktora.

Zobacz też -> Co palą w serialu Peaky Blinders?

Cilian niedawno obchodził swoje 46 urodziny. Gwiazdor kojarzony jest głównie z grą w Peaky Blinders, oddani wielbiciele wiedzą jednak, że ma on w swoim dorobku o wiele więcej aktorskich kreacji. Cilian Murphy stroni od rozgłosu, blasku jupiterów i celebryckich skandali. Owiane tajemnicą życie aktora budzi zaciekawienie fanów z całego świata. Czego nie wiemy o Cilianie? Oto 10 zaskakujących ciekawostek o gwieździe serialu Peaky Blinders.

Reklama piwa i rola stracha na wróble – Cilian Murphy top 10 ciekawostek

Cilian Murphy jest kojarzony niemal wyłącznie z aktorstwem, głównie z rolą w serialu Peaky Blinders. Irlandczyk ma jednak w swoim dorobku również wiele pomniejszych ról oraz występy w reklamach i teledyskach. Jakie ciekawostki na temat Ciliana warto poznać?

1. Cilian w przeszłości chciał zostać prawnikiem

Niewiele brakowało, by kariera aktorska Ciliana nie doszła do skutku. Irlandczyk planował zostać prawnikiem. Cilian rozpoczął nawet studia na University Colegge Cork, nie zdał jednak egzaminów. Jak sam przyznawał później w wywiadach, stracił motywację, ponieważ zajmował się w tym czasie muzyką. Niedługo później odkrył aktorstwo i na zawsze porzucił ambicje związane z karierą prawnika.

2. Wcielił się w rolę Stracha na Wróble

Cilian marzył o tym, aby zostać Batmanem. Przyszedł nawet na przesłuchanie do ekranizacji filmu „Batman – Początek” . Rolę ostatecznie otrzymał Christian Bale, jednak gra aktorska Ciliana spodobała się do tego stopnia, że dostał rolę przeciwnika człowieka – nietoperza, tym samym zagrał on Stracha na Wróble.

3. Miał swój udział w reklamie piwa

Cilian Murphy to nie tylko wielkie światowe role. Aktor miał swój drobny udział również w reklamie piwa Guinness. Cilian nie zagrał jednak osobiście, użyczył jedynie swojego głosu.

Zobacz też -> 10 Interesujących Ciekawostek o Serialu Peaky Blinders

4. Zna wiele języków

Cilian uznawany jest za poliglotę. Aktor mówi płynnie po angielsku, francusku, szkocku oraz irlandzku.

5. Przez 15 lat był wegetarianinem

Z obawy przed chorobą wściekłych krów Cilian na 15 lat zrezygnował z jedzenia mięsa. Aktor ponownie wprowadził je do swojej diety, kiedy musiał nabrać masy do jednej z ról.

6. Jest ateistą

Aktor został wychowany w katolickiej rodzinie, jednak stopniowo odchodził od wiary. Aktualnie jest zdeklarowanym ateistą, podkreśla jednak, że wiara kształtuje jego moralność.

7. Jest autorem tekstów piosenek

Cilian Murphy jest wszechstronnie uzdolniony, nie tylko spełnia się aktorsko, ale też pisze piosenki.

8. Jest fanem zwykłego życia

Aktor unika imprez, rozgłosu i plotek. Od 2004 roku jest szczęśliwym mężem, rzadko jednak pokazują się z żoną publicznie. Cilian jest zdania, że aktor, który gra prawdziwe osoby, musi żyć normalnym życiem.

9. Świetnie posługuje się amerykańskim akcentem

Podczas przesłuchań do filmu „Batman – Początek” reżyserom ciężko było uwierzyć w irlandzkie pochodzenie aktora.

10. Wypalił ponad 3000 papierosów

W trakcie nagrywania Peaky Blinders aktor wypalił ponad 3000 ziołowych papierosów. Na szczęście pozbawionych nikotyny, ponieważ aktor w przeciwieństwie do odtwarzanej przez niego postaci nie pali.

Czytaj dalej: Co pali Tommy Shelby w Peaky Blinders