Biznes

18 Zaskakujących Ciekawostek o Billu Gatesie

siedziba firmy Microsoft

Bill Gates, a raczej William „Bill” Henry Gates III to bez wątpienia człowiek sukcesu, któremu niejeden z nas może pozazdrościć osiągnięć i pieniędzy.

Według dwutygodnika Forbes, Bill od 1993 aż do 2007 roku był pierwszy na liście najbogatszych Amerykanów, a w roku 1999 wartość jego majątku przekroczyła 100 miliardów dolarów, co oznacza, że gdybyś miał tyle pieniędzy i chciał wydawać milion dolarów dziennie, wydanie całej tej kwoty zajęłoby Ci 273 lata!

Jaki jest ten człowiek w życiu osobistym i co sprawiło, że osiągnął tak spektakularny sukces? Ciężka praca, wrodzony geniusz, czy coś jeszcze innego? Zapoznajcie się z poniższymi ciekawostkami, faktami i zaskakującymi informacjami a być może się dowiecie.

1. Gates powiedział kiedyś, że każde z jego dzieci dostanie „jedynie” 10 milionów dolarów, co stanowi ułamek jego gigantycznej fortuny. Jest zdania, że zostawienie im większej ilości pieniędzy, sprawiłoby, że stałyby się zbyt rozpieszczone i leniwe, mając wszystko „podane na tacy”. Woli, by musiały inwestować pieniądze, ucząc się w ten sposób gospodarności i zaradności.

2. W 1999 roku Bill wydał wraz z Collinsem Hemingway’em książkę „Biznes szybki j@k myśl”, w której przewidywał między innymi, że w przyszłości urządzenia mobilne staną się nieodłącznym elementem życia człowieka, będą wykonywać za nas mnóstwo zadań i staną się poręczne i wygodne w użyciu. Jak się okazało, jego przewidywania były słuszne.

3. Bill Gates mógłby dać każdej osobie na Ziemi 15 dolarów, a i tak zostałoby mu jakieś 5 milionów na koncie.

4. Bill powiedział kiedyś swojemu wykładowcy na studiach, że przed trzydziestką będzie milionerem. Został miliarderem w wieku 31 lat. Można zatem przypuszczać, że jeśli ktoś ma w swojej głowie wizję, do której dąży ambitnie i zawzięcie niczym Gates, znacząco sprzyja to jego szansom na sukces.

5. Miliarder, o którym mówimy, przyznał, że czyta przynajmniej 50 książek rocznie, bo według niego czytanie to najlepszy sposób, by zdobywać wiedzę i kształcić swoją zdolność rozumowania, co między innymi składa się na jego sukces.

6. Jak się okazuje, Bill ma nie tylko łeb na karku, bo także ogromne serce- w latach 2000-2004 podarował na cele charytatywne w sumie 29 miliardów dolarów! Założył z żoną własną organizację non-profit, która zajmuje się głównie przydzielaniem stypendiów naukowych dzieciom z biednych rodzin, a także ograniczeniu rozprzestrzeniania się AIDS w krajach afrykańskich.

7. Gates stwierdził, że gdyby Microsoft mu „nie wypalił”, zająłby się badaniem sztucznej inteligencji i rozwijaniem tejże dziedziny. Można więc wyciągnąć życiową wskazówkę- zawsze miej plan B albo nawet i C na osiągnięcie swoich celów.

8. Jak się okazuje, nawet ludzie osiągający nadludzkie sukcesy, mają zwykłe, ludzkie słabości- Bill jest daltonistą, ale oczywiście nie pozwolił, by ta mała przeszkoda jakoś odbiła się na jego życiu. Jeśli ciekawiło was kiedykolwiek, dlaczego systemy Windows mają tak wiele niebieskich elementów, oto odpowiedź- Bill dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem odcieni niebieskiego, zaś nie widzi zielonego.

9. Z życia Gates’a możemy także nauczyć się, że im wcześniej zaczniesz rozwijać swoją pasję, tym lepiej. Swój pierwszy program napisał bowiem jako nastolatek w szkole średniej. Była to gra w kółko i krzyżyk z komputerem.

10. Wartość „głównego” domu, w którym mieszka Gates jest szacowana na 125 milionów dolarów. Posiadłość ma powierzchnię ponad 6100 metrów kwadratowych. 92 metry kwadratowe zajmuje sama jadalnia.

11. Gates twierdzi, że jego największą inspiracją jest Leonardo Da Vinci. Miliarder zakupił zbiór jego zapisków naukowych zwany „Codex Leicester” za prawie 31 milionów dolarów.

12. Pomimo faktu, że omawiany geniusz zna „biegle” mnóstwo języków programowania, w mowie posługuje się jedynie swoim ojczystym językiem- angielskim. Przyznał jednak, że żałuje, iż nigdy nie uczył się innych języków.

13. Gates wiedzie niesamowicie uporządkowane życie- jego typowy plan dnia jest uporządkowany co do minuty.

14. Gdy w 2004 roku Gates upublicznił swój adres e-mail, w 365 dni nazbierało się aż 4 miliony wiadomości, z czego większość to tak zwany spam, czyli niechciane, czasem podejrzanie wyglądające reklamy. Bill śmiał się, że często otrzymuje wiadomości w stylu „jak zostać bogatym w 10 dni”.

15. IQ Billa Gates’a to 160.

16. Bill Gates powiedział: Jeśli urodzisz się biedny, to nie Twoja wina. Jeśli umrzesz biedny- to Twoja wina.

17. Gdybyśmy założyli, że Gates będzie żył jeszcze 35 lat, musiałby wydawać 5 milionów dolarów dziennie, żeby zdążyć wydać cały swój majątek przed śmiercią.

18. Organizacja charytatywna Billa i jego żony skupia się także na tym, by zapewnić wodę zdatną do picia w miejscach, gdzie jej brakuje. W 2015 Gates wystąpił w amerykańskim talk-show, gdzie zaprezentował swoje urządzenie, które filtruje czystą wodę ze ścieków. Wypił wraz z prowadzącym po szklance takiej wody, by udowodnić, że jest bezpieczna.

4.6/5 - (liczba ocen: 5)