Rozrywka

10 Zaskakujących Ciekawostek o Squid Game

gracze squid game
źródło: Netflix

Koreański serial jest na dobrej drodze, by stać się największym hitem w historii Netflixa. Jest najpopularniejszym serialem w ponad 90 krajach, co jest niespotykane w przypadku koreańskiego serialu. Oglądanie filmu jest niemal jak oglądanie równoległego świata i jego ludzi, którzy zachowują się w najbardziej nieetyczny sposób, aby osiągnąć materialne korzyści. O tym słynnym dystopijnym serialu napisano już wiele, a fani z zapartym tchem śledzą jego losy.

Netflix inwestuje w obcojęzyczne programy od 2015 roku. Tylko na programy koreańskie wydał ponad 1 miliard dolarów. To pierwszy koreański serial, który przebił się na taką skalę, a do tego napędza miliony nowych widzów innym wschodnioazjatyckim serialom, takim jak „Sweet Home” czy „Alice in Borderland”. Oto interesujące informacje i ciekawostki na temat Squid Game.

Squid Game
źródło: Netflix

1. W 2008 roku reżyser Hwang był zadłużony, tak jak 456 uczestników Squid Game. Doprowadziło go to do myśli: „Gdyby istniała taka gra, wziąłbym w niej udział”. Scenariusz do Squid Game został ukończony w 2009 roku. Jednak trudno było przyciągnąć inwestorów i aktorów, ponieważ 12 lat temu gatunek i fabuła Squid Game były uważane za brutalne i niekonwencjonalne.

2. Squid Game” to żywy, stylowy i ostry thriller/horror/dramat. Przyjemne odcienie czarnej komedii sprawiają, że produkt jest jeszcze bardziej porywający, niż się wydaje.

3. Czytamy, że do udziału w Squid Game zostało zaproszonych 456 osób, które pochodzą z różnych środowisk. Jak się okazuje, liczba 456 nie jest tylko na pokaz. Jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi, naprawdę 456 osób wzięło udział w grze.

uczestnicy
źródło: Netflix

4. Dla niezorientowanych, człowiek, który zagrał pakistańskiego pracownika migracyjnego Ali, jest tak naprawdę pochodzenia indyjskiego. 32-letni Anupam Tripathi przeprowadził się do Korei w 2010 roku, aby studiować na Korea National University of Arts. To nie jest jego pierwszy koreański występ, wystąpił w kilku koreańskich filmach i zadebiutował w 2014 roku w filmie Ode to My Father, zanim podkładał głos kaznodziei w filmie Netflixa The 8th Night (2021).

5. Schody zostały zainspirowane przez Względność Eschera.

6. Biorąc pod uwagę pochodzenie Hwanga, nie jest to nic niezwykłego. Napisał i wyreżyserował wielkie przeboje filmowe, takie jak Silenced i The Fortress. Był również scenarzystą i reżyserem komedii muzycznej Miss Granny, która jest jednym z najbardziej udanych koreańskich filmów.

zabawa z lalką
źródło: Netflix

7. Kultowe kostiumy w Squid Game nie były łatwe do sfilmowania, Hwang wspomina jak aktorzy „naprawdę walczyli” podczas scen. Opisuje materiał, z którego wykonano dresy, jako podobny do starych strojów gimnastycznych. Niektórzy aktorzy mieli problemy z oddychaniem z powodu strojów, podczas gdy u innych twarze zrobiły się nawet czerwone z powodu alergii.

8. Spośród sześciu gier w programie, jedna z nich stała się trendem w sieci. Wyzwanie z plastrem miodu, zainspirowało ludzi w Internecie do stworzenia własnej wersji. Cukierki składają się z dwóch głównych składników – cukru i sody oczyszczonej. Wyzwanie polega na zjedzeniu wokół obrazu odciśniętego w nim bez złamania go.

9. Reżyser Hwang wymyślił ten serial ponad dekadę temu. Chociaż Hwang nie wspomina o tym w filmie na YouTube, podkreśla fascynujący fakt dotyczący serialu w wywiadzie dla Wall Street Journal. Reżyser po raz pierwszy zaczął pisać serial ponad dziesięć lat temu, w 2008 roku, kiedy jego własna rodzina była bardzo zadłużona.

10. Dziewięcioodcinkowy serial ukazał się w serwisie Netflix 17 września 2021 roku. Netflix twierdzi, że jest to największa premiera serialu w historii serwisu streamingowego.