10 zaskakujących ciekawostek o Tesli

samochód tesla

Tesla to samochód elektryczny, o którym wszyscy mówią. Niezależnie od tego, czy masz Teslę, chcesz mieć Teslę, czy po prostu kochasz Elona Muska (a kto nie kocha!), prawdopodobnie jest kilka faktów, które zaskoczą cię o firmie.

Gigant motoryzacyjny dominuje w przestrzeni samochodów elektrycznych, i nie bez powodu. Ale dlaczego Tesla są okrzyknięte za bycie innowacyjnym i wyjątkowym, i jakie są niektóre z ich sekretów? Dowiedzmy się…

1. Elon Musk jest twarzą, ale nie stworzył Tesla Motors

Szokujące, ale bardzo prawdziwe. Tesla została założona przez inżynierów i inwestorów Martina Eberharda i Marca Tarpenninga. Elon Musk dołączył jednak wkrótce potem i przeszedł większość ewolucji firmy.

2. Nazwa ma znaczenie

Nazwa jest hołdem dla innego projektanta i inżyniera, który stworzył silnik indukcyjny i prąd zmienny – Nikola Tesla. Plotka głosi, że Eberhard wymyślił ją podczas randki ze swoją żoną w Disneylandzie!

3. Elon Musk doprowadził Teslę do ponad 1 miliarda dolarów

Elon Musk może nie założył Tesli, ale jest znany z bycia drugim człowiekiem w Dolinie Krzemowej, który wziął 3 firmy do ponad 1 miliarda dolarów. Tesla jest oczywiście jednym z nich.

4. Zmienia samochody sportowe

Samochody sportowe zostały zdominowane przez silniki o dużej mocy i ogromne ilości paliwa w przeszłości, ale Tesla może to zmienić. Ich Model S może jechać od 0 do 60 mil w mniej niż 2 sekundy – szaleństwo!

5. Mogą nie być tak przyjazne dla środowiska, jak nam się wydaje

Tak, są one prawdopodobnie lepsze niż benzyna samochodów z silnikiem Diesla, ale samochody elektryczne pochodzą z ich własnych wyzwań. Lit jest jednym z nich. Materiały znajdujące się w bateriach mogą zanieczyszczać środowisko, gdy są one wydobywane, ale to nie jest zła część. Gdybyśmy wszyscy jeździli samochodami elektrycznymi, nastąpiłby kryzys mineralny ze względu na minerały potrzebne obecnie do tworzenia baterii samochodowych.

6. Tesla pożyczyła od rządu

Tak – kto wiedział, że rząd USA pożyczył Tesli miliony dolarów, a dokładnie 465 milionów dolarów. Najciekawszą częścią tego faktu jest to, że Tesla spłaciła go w ciągu 9 lat – miło!

7. Możesz ładować za darmo

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej atrakcyjnych części posiadania Tesli – fakt, że koszt ładowania jest wliczony w cenę. Oznacza to, że nie będziesz musiał płacić za koszty paliwa, a teraz Tesla zdominowały glob ponad, istnieją tysiące superchargers na całym świecie.

8. Są to bardzo bezpieczne samochody

Pod względem bezpieczeństwa, Tesla zrobić dobrze. Są one stale zdobywając wysokie oceny w rankingu bezpieczeństwa i Tesla S nawet złamał rekord dla najlepszego ratingu bezpieczeństwa kiedykolwiek osiągnięte dla każdego samochodu – nie można się z tym kłócić!

9. Ładowanie trwa tylko 30 minut

Tesla’s może iść na mile bez potrzeby ładowania – w rzeczywistości, pół godziny ładowania w banku mocy da Ci 170 mil na średnio. Niektóre Tesle zrobiły podwójne, a nawet potrójne tej liczby chociaż.

10. Technologia bez kierowcy

Tesla może po prostu innowacyjny cały przemysł motoryzacyjny i wprowadzić technologię bez kierowcy do głównego nurtu. Pracują nad tym w tej chwili, i choć w pełni działa i wygląda świetnie, samochód bez kierowcy nie uświetnił jeszcze rynku ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *