Rozrywka

10 Fascynujących Ciekawostek o Filmie Zielona Mila

serial Zielona Mila - Tom Hanks

Zielona mila to idealna produkcja dla osób, które preferują filmy pełne akcji oraz wątków. Film ten został oparty na bazie książki,,Zielona mila” Stephena Kinga, która cieszyła się ogromną popularnością.

W role główne wcielili się Tom Hanks oraz Michaelem Duncanem. Cały film powiązany jest z historią pewnego mężczyzny, który pracował jako strażnik w jednym z więzień. To właśnie tam spotkał niesamowitego człowieka, który wniósł wiele emocji w jego dotychczasowe życie.

Z tym filmem powiązanych jest wiele interesujących ciekawostek, z którymi każdy kto zna bądź ma zamiar poznać Zieloną milę powinien się zapoznać. Warto tutaj wspomnieć o:

1. Powieści Stephena Kinga mają wiele adaptacji na ekranie. Jednak,,Zielona mila” osiągnęła największe zyski. Szacuje się, że wynoszą one około 100 milionów dolarów.

2. Scena, w której to Coffey złapał Paula za jego kroczę, w celu wyleczenia go z choroby pęcherza moczowego wywołała u aktorów krępację oraz niezręczność. Reżyser wpadł na pomysł, by w spodniach znajdowała się pusta butelka, by Hanks czuł się komfortowo podczas odgrywanej roli.

3. Duncan był bardzo wysokim mężczyzną, który odróżniał się na tle innych mężczyzn, osób. Na planie jednak znajdowały się pewne osoby, które mogłyby również pochwalić się swoim wzrostem. Aktor odgrywający rolę strażnika był podobnego wzrostu, co sam Duncan.

4. Na planie filmowym- więzienia znajdowało się kilkanaście myszy. Wszystkie z nich były doskonale wyćwiczone oraz wyszkolone. Już miesiąc przed rozpoczęciem kręcenia tego fascynującego filmu odbywały się ich treningi.

5. Cała ekipa kręcąca adaptację filmu- zarówno aktorzy, reżyser, jak też pozostałe ważne osoby w produkcji filmu, przygotowały prezent w postaci tortu urodzinowego dla autora powieści, który odwiedził plan w swoje urodziny.

6. Sam tytuł tego filmu powinien już przykuwać naszą uwagę. Tytuł,,Zielona mila” został zaczerpnięty przez połączenie koloru podłogi znajdującego się w celi oraz nazwy E bloku, ponieważ tak nazywano potocznie właśnie ten obszar wydzielony w więzieniu.

7. W filmie możemy zauważyć, iż pewne wątki nie zostały do końca wyjaśnione. Przykładowo skazanie dwóch pozostałych więźniów na śmierć. Jaki był powód tej decyzji? Tego nie wiemy, jednak niedokończone wątki nadają temu filmowi fabularnego indywidualny charakter oraz skłaniają widza do refleksji w wielu kwestiach.

8. Produkcja została nominowana do nagrody Oskara aż czterokrotnie. Niestety, nie dostała ona tej statuetki, pomimo różnorodnych kategorii w jakich brała udział.

9. Capital FM w Londynie stworzyło listę filmów, które każdy z nas powinien chociaż raz w swoich życiu zobaczyć. Ten film znalazł się na piątym miejscu, a więc bardzo wysokim.

10. Zdjęcia, które miały oddawać oryginalny charakter filmu trwały około pół roku. Ich rezultaty możemy zaobserwować podczas oglądania tej doskonałej produkcji.