20 Wybranych Ciekawostek o Serialu Wspaniała pani Maisel

serial Wspaniała pani Maisel
źródło: AMAZON STUDIOS

Wspaniała Pani Maisel to amerykański serial, który został wyprodukowany przez Dorothy Parker Drank Here Procuctions oraz Amazon Studios. Pierwszy odcinek został emitowany 17 marca 2017 roku. Serial ma 3 sezony, każdy ma od 8-10 odcinków.

Premiera 3 sezonu odbyła się 6 grudnia 2019 roku. Serial z miejsca podbił serca widzów, stając się prawdziwym symbolem Amazon Prime Video. Wyjątkowy i magiczny klimat lat 60tych, obsada wyśmienitych aktorów oraz nieopisana wyjątkowość serialu sprawia, że jest on jednym z najczęściej oglądanych seriali na Amazon Prime Video.

Sukces poprzednich sezonów zwiastuje, że z pewnością powstawać będą kolejne serie Wspaniałej Pani Maisel. Oto ciekawostki, mało znane informacje i fakty o serialu Wspaniała pani Maisel.

1. Serial „Wspaniała Pani Maisel” odgrywa się w latach 60, XX wieku. Serial opowiada o Miriam Maisel i jej rodzinie, z którą wiedzie wręcz perfekcyjne życie.

2. Serial został nakręcony w USA, w Nowym Yorku.

3. Serial zdobył niezwykłą popularność, która została poparta wieloma nagrodami. Wspaniała Pani Mainsel, została nagrodzona trzema złotymi globami, oraz ośmioma nagrodami Emmy.

4. Pierwsze dwa sezony serialu ukazują jak kobieta zbiera się po utracie męża i wkracza w nowe życie, na początku droga jest dość kręta, lecz w późniejszym etapie wszystko się zmienia.

5. Do tego czasu wyszły trzy sezony. Pierwszy liczy 8 odcinków, drugi 10, a trzeci, którego premiera przewidziana jest na grudzień 2019 także 8 odcinków.

6. Głównym producentem serialu jest Amazon Studios. Pilotażowy odcinek został udostępniony przez platformę Amazon Prime Video 17 marca 2017 roku. Sukces odcinka pilotażowego był na tyle duży, że postanowiono rozpocząć planowanie drugiego sezonu.

7. Serial ma dwójkę reżyserów. Są nimi Amy Sherman-Palladino oraz jej mąż Daniel Palladino. Para znana jest z tego, że często współpracuje, a seriale, które wychodzą spod ich wspólnych skrzydeł bardzo często odnoszą spektakularne sukcesy.

8. Serial został przygotowany z niesamowitą dbałością o szczegóły. Produkcja była szeroko konsultowana ze znawcami świata mody, by jak najdokładniej odwzorować modę lat 60tych. Z tego powodu, wszystkie stylizacje widoczne w serialu, są dokładnym odwzorowaniem klimatu tamtych lat.

9. Serial jest tak popularny, że zwiastun trzeciego sezonu Wspaniałej Pani Maisel osiągnął na YouTube blisko 6, 5 miliona wyświetleń. Premiera 3 sezonu ma nastąpić 6 grudnia 2019 roku. Piękny prezent na mikołajki.

10. Amazon Prime postanowiło promować swój flagowy serial na wiele sposobów, włączając w to sposoby także nietypowe. Serial jest bardzo popularny wśród wielu grup wiekowych dlatego Amazon postanowiło nawiązać współpracę z Hasbro. Owocem tej wyjątkowej współpracy jest gra planszowa nawiązująca do serialu. Wielu fanów twierdzi, że jest po prostu,,wspaniała’’.

11. Serial Wspaniała Pani Maisel jest dla wielu osób powodem dla którego rozpoczynają subskrypcję Amazon Prime Video.

12. Aktor wcielający się w Abe Weissman jest przez wiele osób doskonale kojarzony. Otóż jest to aktor, który przez wiele lat wcielał się w ekscentrycznego detektywa Monk’a. Aktorem tym jest Tony Shalhoub.

13. Serial jest bardzo popularny, co można zobaczyć choćby na polskim portalu Filmweb. Wspaniała Pani Maisel ma ocenę 8, 3 na ponad 3 tysiące głosów.

14. Serial jest podziwiany nie tylko przez widzów, ale także przez krytyków. Wspaniała Pani Maisel zdobyła aż 24 nagrody oraz ponad 30 różnych nominacji. Serial zdobył 3 złote globy oraz aż 16 statuetek Emmy, co pokazuje, że popularność serialu jest wprost ogromna.

15. Dla aktorki Rachel Brosnahan rola Pani Maisel stała się przepustką do wielkiej kariery. Wcześniej aktorka grała głównie epizodyczne role, jednakże po pierwszym sezonie Wspaniałej Pani Maisel, Rachel Brosnahan stała się bardzo rozpoznawalna.

16. Wiele fanów twierdzi, że serial jest prawdziwym objawieniem ostatnich lat i że jest to jeden z najlepszych seriali komediowych obecnej dekady.

17. Pierwszy sezon Wspaniałej Pani Maisel miał 8 odcinkó, drugi liczył aż 10 odcinków, a trzeci sezon powróci do założeń pierwszego z 8 odcinkami. Premiera sezonu 3 ujawniła wszystkie 8 odcinków na raz. Taka praktyka jest teraz bardzo częsta wśród seriali pojawiających się na platformach streamingowych.

18. Wspaniała Pani Maisel był jednym z najbardziej oczekiwanych seriali 2019 roku. Świadczy to o niebywałej popularności serialu. Widzowie mogą go oglądnąć na Amazon Prime Video, a także na Netflixie.

19. Odcinki serialu mają standardową długość 60 minut.

20. Twórcami muzyki do Wspaniałej Pani Maisel, są kompozytorzy Eric Gorfain i Sam Phillips. Dla pierwszego kompozytora serial jest kompozytorskim debiutem, co aż dziwne, ponieważ ścieżka dźwiękowa w serialu jest na bardzo wysokim poziomie. Sam Phillips jest kompozytorką, która ma na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak Szklana Pułapka 3 i Koniec Przemocy.

4/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *