19 Interesujących Ciekawostek o serialu The Morning Show

serial the morning show
źródło: APPLE

„The Morning Show” to pierwsza autorska produkcja stworzona przez platformę Apple. Ten komediodramat jest dostępny w usłudze Apple TV+, na platformie VOD.

Bohaterowie serialu to prowadzący poranny program telewizyjny dziennikarze, którzy będą musieli zmagać się ze skandalem, wpływającym na ich życie.

Historia została przedstawiona z perspektywy kilku postaci, np. dziennikarza, który stracił pracę umożliwiając jednocześnie innej prezenterce zdobycie popularności.

Jeśli fabuła wydaje Ci się interesująca, to poniżej możesz zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi „The Morning Show”.

1. Serial wystartował 1 listopada 2019 roku i składa się z dziesięciu odcinków. Ostatni zostanie wyemitowany 20 grudnia tego roku.

2. W rolach głównych można zobaczyć plejadę gwiazd: Jennifer Aniston („Millerowie”, „Przyjaciele”, „Żona na niby”), Reese Witherspoon („Spacer po linie”, „Dzika droga”, „Wielkie kłamstewka”) oraz Steva Carella („Wojna płci”, „Big Short”).

3. The Morning Show to produkcja przedstawiająca życie pracowników telewizji śniadaniowej. Początkowo serial miał być sitcomem, jednak podczas produkcji zmieniono koncepcję na bardziej dramatyczną.

4. Pomysłodawcą serialu jest Michael Ellenberg, który oparł go o książkę „Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV”, autorstwa Briana Steltera. Reżyserem została Mimi Leder, a scenarzystą Kerry Ehrin.

5. „The Morning Show” ma zamówienia na dwa sezony, z czego każdy będzie miał po 10 odcinków.

6. „The Morning Show” przenosi nas do Nowego Jorku, gdzie możemy zobaczyć jak wyglądają kulisy powstawania programu śniadaniowego. Fabuła rozpoczyna się w momencie, w którym stacja dowiaduje się, że jeden z prowadzących poranny program – Mitch Kessler (w tej roli Steve Carell) dopuścił się molestowania kilku kobiet pracujących w tej samej stacji, jednak na niższych stanowiskach. Ta informacja stanowi cios również dla Alex Levy (Jennifer Aniston), która prowadziła program razem z Mitchem. Musi ona podołać nowej sytuacji i na wizji odnieść się do skandalu i sytuacji panującej w stacji telewizyjnej. Poszukiwanie nowego miejsca w dawnej pracy nie będzie dla niej łatwe.

7. Z drugiej strony pokazane są losy dziennikarki lokalnych mediów – Bradley Jackson (w tej roli Reese Witherspoon), która ma niemałe problemy z zapanowaniem nad gniewem. Podczas protestu atakuje ona jednego z manifestujących ludzi. Sytuacja zostaje nagrana i następnie wypuszczona do sieci, co sprawia, że Bradley zostaje zaproszona do Nowego Jorku, aby wziąć udział w programie śniadaniowym.

8. W serialu poruszane są problemy takie jak: molestowanie, nieodpowiednie zachowania w pracy czy też odrzucenie. Ukazani zostają tutaj ludzie, którzy nie mają norm moralnych czy wartości etycznych.

9. Dużą zaletą serialu jest doskonała gra aktorska, która nie potrzebuje swój aby w dosadny sposób przedstawić pewne kwestie.

10. Na początku to Jay Carson był zatrudniony w charakterze producenta wykonawczego i głównego scenarzysty serialu, jednak 4 kwietnia 2018 roku została ogłoszona informacja, że Carson zdecydował się opuścić produkcję z powodu różnic twórczych. Na jego miejsce zatrudniony został Kerry Ehrin, pełniący rolę producenta wykonawczego i showrunnera.

11. Koszt jednego odcinka to 15 milionów dolarów, a cały serial kosztował Apple 300 milionów dolarów (mowa tu o dwóch sezonach). Główne bohaterki czyli Aniston i Witherspoon zgarnęły za odcinek po 2 miliony dolarów.

12. Zdjęcia do serialu były kręcone w Nowym Jorku ( Nowy Jork, USA) i Los Angeles (Kalifornia, USA).

13. Serial został wyprodukowany przez dwie aktorki wcielające się w główne role.

14. Według Apple „The Morning Show” przedstawia problemy związane z zaufaniem widzów do wiadomości oraz walki z fałszywymi informacjami w erze social mediów i smartfonów.

15. Razem z ogłoszeniem serialu, zostały przedstawione informacje o tym, że główne role otrzymały Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. W październiku 2018 roku ogłoszono, że do stałej obsady dołączyli Steve Carell, Billy Crudup, Néstor Carbonell, Mark duplass, Gugu Mbatha-Raw. 7 listopada 2018 poinformowano, że w serialu pojawią się również Bel Powley, Karen Pittmani i Desean Terry.

16. Zdjęcia do pierwszego sezonu rozpoczęły się 31 października 2018 roku w Los Angeles w Kalifornii, a dokładnie w James Building. W maju zdjęcia zostały przeniesione do Nowego Jorku i właśnie tam zostały zakończone właśnie w maju, po siedmiu miesiącach pracy na planie.

17. Produkcja drugiego sezonu została ustawiona na listopad 2019 roku i ma trwać do lutego 2020 roku.

18. Podczas imprezy specjalnej firmy Apple, został wypuszczony pierwszy zwiastun serialu oraz zapowiedzi kilku innych seriali wyprodukowanych przez platformę Apple TV. Podczas imprezy główni bohaterowie „The Morning Show” promowali serial.

19. Po imprezie Apple Reese Witherspoon na swoim Instagramie ujawniła, że serial „The Morning Show” będzie miał premierę jesienią 2019 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *