Rozrywka

10 Interesujących Ciekawostek o Arianie Grande

Ariana Grande
źródło: Emma / Wikipedia

Ariana Grande jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką, która w ostatnich latach bije rekordy popularności na całym świecie.

Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki na jej temat.

1. Floryda

Arianda Grande wychowała się na Florydzie, ale ma pochodzenie włoskie. Jest w połowie Sycylijką, a w połowie Abruzyjką. Jej imię jest inspirowane postacią Oriany z serialu animowanego „Kot Feliks”.

2. Cztery oktawy

Skala głosu Ariany wynosi cztery oktawy. Warto podkreślić, że u większości ludzi jest to 1,5 oktawy, choć osoby, które regularnie ćwiczą śpiew, mogą poszerzyć skalę o kilka oktaw.

3. Weganka

Od 2013 roku Ariana Grande jest weganką, co oznacza, że nie jada żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jej dieta jest dodatkowo ograniczona przez alergie na wiele produktów takich, jak na przykład banany.

4. Figlarna budowa

Piosenkarka ma 155 centymetrów wzrostu i waży prawie pięćdziesiąt kilogramów. W związku z bardzo filigranową budową aż trudno uwierzyć, że na jej ciele znajduje się kilkadziesiąt różnych tatuaży.

5. Wiara rzymskokatolicka

Ariana była wychowywana w wierze rzymskokatolickiej, ale porzuciła ją, kiedy okazało się, że jej brat jest gejem. Od tamtej pory deklarowała się jako wyznawczyni New Age, a także kabały.

6. Aktorka

Artystka wystąpiła w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Można ją było zobaczyć w filmie „Nie patrz w górę” z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence, a także na Broadwayu w sztukach „Cuba Libre” czy „A Snow White Christmas”.

7. Francisa Forda Coppoli

Ariana Grande mieszkała przez jakiś czas w mającej ponad sto lat posiadłości, która wcześniej należała do Francisa Forda Coppoli. Reżyser zdobył uznanie w świecie kina przede wszystkim dzięki doskonałej serii „Ojciec Chrzestny”.

8. Ikona

Ikonami stylu według artystki są niezmiennie od lat Marilyn Monroe oraz Audrey Hepburn. Nie zmienia to jednak faktu, że sama Ariana najchętniej przebiera się za straszne postacie i jak sama twierdzi, mogłaby obchodzić Halloween każdego dnia.

9. Kucyk

Charakterystyczny kucyk w stylu Ariany Grande jest dziś jedną z najczęściej kopiowanych fryzur. Artystka przyznała się do tego, że zaczęła spinać włosy w ten sposób, ponieważ farbowanie bardzo je zniszczyło.

10. Czytanie książek

Ariana Grande uwielbia czytać. Jej ukochaną książką jest Harry Potter i przyznaje, że zna na pamięć wszystkie części.