20 technologii, które zmienią świat

technologie, które zmienią świat

Nasz świat zmienia się z szybkością błyskawicy. To wszystko dzięki technologiom, które ostatnio rozwinęły się w ekspresowym tempie i doprowadziły do wyjątkowej przemiany codziennego życia wielu miliardów ludzi na całej kuli ziemskiej. Co jeszcze może sprawić, że nasz świat zmieni się jeszcze bardziej? Spójrzmy oto na poniższą listę technologii, które sprawią, że za jakiś czas z refleksją będziemy wspominać dzisiejszą rzeczywistość.

Sztuczne narządy

Służące do transplantacji i zamiany naturalnych, które z powodzeniem przedłużą życie o nawet dziesiątki lat. Być może będziemy mogli dożyć nawet 150 lat dzięki takim innowacjom.

Automaty służące do samodiagnozy

Pozwolą uniknąć błędów lekarskich i niemalże od razu otrzymać ocenę stanu naszego zdrowia. Przykładowo kiedy się on pogorszy, to zostanie wysłana automatycznie informacja do szpitala, gdzie lekarz będzie mógł podjąć niezbędne czynności.

Aplikacje służące do mierzenia jakości naszego życia

Takie aplikacje na bieżąco będą monitorować nie tylko stan naszego zdrowia, ale także warunki, w jakich będziemy żyć, na podstawie czego będzie można wyeliminować te czynniki, które powodują wiele obecnie zagrażających naszemu życiu chorób cywilizacyjnych.

Domy ze szkła

Bardzo możliwe, że takie domy, na zasadzie lustra weneckiego, będą ciekawą alternatywą, która raz na zawsze zmieni nasze myślenie i odczucia na temat sposobu naszego mieszkania.

Badania genetyczne, które umożliwią podjęcie decyzji o planowaniu potomstwa (bądź z kim to potomstwo będziemy mogli mieć)

Tak wysoce rozwinięte, że pozwolą nam nie tylko uniknąć chorób genetycznych wśród naszych potencjalnych potomków, ale także zaplanować kolor oczu, włosów, płeć, a być może wzrost i predyspozycje naszych dzieci.

Sposoby pozyskiwania wiedzy

Wszystko będzie dostępne – nie tylko przez Internet, ale dzięki specjalnym urządzeniom umożliwiającym wybiórcze przyjmowanie tylko potrzebnych nam informacji. Takie urządzenia będą mogły mieć postać superkomputerów, jak i okularów, służących do odczytywania najnowszych informacji z kraju i ze świata. Taki rodzaj nowoczesnej, przyszłościowej gazety w formie na pewno już nie papierowej.

Zaawansowany recycling

I mniej wysypisk śmieci, odpadów, ponieważ wszystko będzie mogło zostać zamienione na dowolny inny przedmiot.

Budzące nas łóżka

Budzące, samoskładające się o określonej godzinie, dzięki czemu niemożliwym będzie na przykład – zaspanie do pracy.

Urządzenia, które za nas wyprasują i poskładają ubrania

Ogromne udogodnienie dla tych zwłaszcza, którzy nie lubią tego robić – a przy tym oszczędzające nasz czas i energię.

Nowe sposoby podróżowania

Latające na niewielkich wysokościach samosterujące samochody, samoloty pędzące z prędkością bliską prędkości światła, metra, które zabiorą nas w ciągu kilku minut z jednego końca miasta na drugi.

Nowe lekarstwa „profilaktyczne”

W postaci codziennej porcji pigułek zawierających substancje, które będą uniemożliwiały na zapadnięcie na wiele chorób, takich jak AIDS i wiele innych.

Zamiast polityków – sztuczna inteligencja podejmująca najważniejsze decyzje w każdym państwie.

Dzięki temu wiele rzeczy będzie mogło zostać utrzymane w normach. Sztuczna inteligencja podejmie decyzje, które nie będą służyły wyłącznie jej interesom, a będą obiektywnie dobre dla całej populacji zamieszkującej dany kraj.

Wszystkie dane przechowywane „w chmurach”.

Powstaną największe bazy danych o nas samych, służące do sprawowania kontroli nad całą ludzkością, ale jednocześnie umożliwiające przeciwdziałanie przestępcom lub szybkie egzekwowanie kar za popełnienie czynów podlegających karze.

Zaludnienie innych planet

To wcale nie jest takie niemożliwe, a wielu naukowców już planuje próby stworzenia życia na Marsie. Aczkolwiek taka technologia, zanim stanie się rzeczywistością, może jeszcze zabrać wiele lat.

Roboty na usługach ludzkości

W sklepie, na poczcie, w banku – o ile takie instytucje będą jeszcze istniały.

Rozmowy holograficzne

Za pomocą specjalnych urządzeń będziemy mogli kontaktować się z innymi ludźmi nie tylko głosowo, ale także wizyjnie, w pełnym trójwymiarze.

Teleportacja

Być może nigdy ludzi, ale z pewnością prędzej lub później niewielkich rzeczy – nawet na wielkie odległości. Kto wie, może kiedyś uda nam się przeteleportować życie na inne planety.

Brak sygnalizacji świetlnej

Nowoczesne pojazdy będą miały wbudowane systemy, dzięki którym same będą wiedziały, kiedy i jak poruszać się na drogach.

Przeniesienie życia całkowicie do wirtualnej rzeczywistości

Ten proces na dobrą sprawę już się zaczął razem z portalem społecznościowym Facebook, ale nasze życie na dobrą sprawę mogłoby stać się nawet jeszcze bardziej wirtualne.

Proponowanie tylko tych produktów, które prawdopodobnie nam się spodobają

Na podstawie przede wszystkim analizowania naszych gustów i upodobań ze względu na zamówienia, jakich wcześniej dokonywaliśmy w danym punkcie sprzedażowym.

20 technologii, które zmienią świat
4.4 (87.38%) 84 głosów


Najlepsze informacje i ciekawostki na temat firmy ... Apple jest największą na świecie firmą informatyczną pod względem przychodów i aktywów oraz drugim co do wielkości producentem telefonów komórkowy...
Najlepsze ciekawostki o iPhone’a których nie... Minęło ponad 10 lat od wprowadzenia iPhone'a na rynek przez byłego prezesa Apple Steve'a Jobsa. Smartfon nie tylko zmienił sposób, w jaki patrzymy...
Interesujące ciekawostki na temat androida Każdego roku dziesiątki producentów sprzedaje miliony urządzeń z systemem Android konsumentom na całym świecie. Stabilność tego ekosystemu jest w ...
iPhone X ciekawostki, informacje i mało znane fakt... Jeden z najbardziej odważnych i drogich telefonów 2017, iPhone X ma kilka wspaniałych funkcji oprogramowania, które próbują uzasadnić wysoką ceny....
iPhone 8 plus ciekawostki, informacje i mało znane...   Urządzenia iPhone 8 i iPhone 8 Plus są teraz wyposażone w technologię True Tone, która wykorzystuje zaawansowany czterokanałowy czujnik ...
iPhone 8 ciekawostki, informacje i mało znane fakt... Każdego roku wprowadzany jest nowy zestaw iPhone'ów. Jak zawsze, są dobre. Ale również mogą być złe. Sercem iPhone jest układ A11 firmy Apple. ...
iPhone se ciekawostki, informacje i mało znane fak... Urządzenia iPhone 8, iPhone X oraz zbliżający się iPhone 11 cieszą się pełnym zainteresowaniem, ale Apple ma w swojej ofercie również inne znakomi...
Iphone 7 plus ciekawostki Apple w końcu zintegrowało w swoich urządzeniach IPS67, co sprawia, że jest on odporny na wodę. Zlikwidowano również wariant 16GB. Pozbyli się jed...
Najlepsze ciekawostki o Iphone 7 iPhone 7 nie miał tradycyjnego 3,5 mm gniazda słuchawkowego. Podłączanie słuchawek odbywa się tylko przez port. Użytkownicy zawsze będą mogli korz...
iPhone 6s – informacje, ciekawostki i fakty W tym artykule powiem Ci rzeczy, których nie wiedziałeś o telefonie iPhone 6S. Nie gwarantuję, że nie znasz wszystkich z nich. Jednak większość z ...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o