20 technologii, które zmienią świat

technologie, które zmienią świat

Nasz świat zmienia się z szybkością błyskawicy. To wszystko dzięki technologiom, które ostatnio rozwinęły się w ekspresowym tempie i doprowadziły do wyjątkowej przemiany codziennego życia wielu miliardów ludzi na całej kuli ziemskiej. Co jeszcze może sprawić, że nasz świat zmieni się jeszcze bardziej? Spójrzmy oto na poniższą listę technologii, które sprawią, że za jakiś czas z refleksją będziemy wspominać dzisiejszą rzeczywistość.

Sztuczne narządy

Służące do transplantacji i zamiany naturalnych, które z powodzeniem przedłużą życie o nawet dziesiątki lat. Być może będziemy mogli dożyć nawet 150 lat dzięki takim innowacjom.

Automaty służące do samodiagnozy

Pozwolą uniknąć błędów lekarskich i niemalże od razu otrzymać ocenę stanu naszego zdrowia. Przykładowo kiedy się on pogorszy, to zostanie wysłana automatycznie informacja do szpitala, gdzie lekarz będzie mógł podjąć niezbędne czynności.

Aplikacje służące do mierzenia jakości naszego życia

Takie aplikacje na bieżąco będą monitorować nie tylko stan naszego zdrowia, ale także warunki, w jakich będziemy żyć, na podstawie czego będzie można wyeliminować te czynniki, które powodują wiele obecnie zagrażających naszemu życiu chorób cywilizacyjnych.

Domy ze szkła

Bardzo możliwe, że takie domy, na zasadzie lustra weneckiego, będą ciekawą alternatywą, która raz na zawsze zmieni nasze myślenie i odczucia na temat sposobu naszego mieszkania.

Badania genetyczne, które umożliwią podjęcie decyzji o planowaniu potomstwa (bądź z kim to potomstwo będziemy mogli mieć)

Tak wysoce rozwinięte, że pozwolą nam nie tylko uniknąć chorób genetycznych wśród naszych potencjalnych potomków, ale także zaplanować kolor oczu, włosów, płeć, a być może wzrost i predyspozycje naszych dzieci.

Sposoby pozyskiwania wiedzy

Wszystko będzie dostępne – nie tylko przez Internet, ale dzięki specjalnym urządzeniom umożliwiającym wybiórcze przyjmowanie tylko potrzebnych nam informacji. Takie urządzenia będą mogły mieć postać superkomputerów, jak i okularów, służących do odczytywania najnowszych informacji z kraju i ze świata. Taki rodzaj nowoczesnej, przyszłościowej gazety w formie na pewno już nie papierowej.

Zaawansowany recycling

I mniej wysypisk śmieci, odpadów, ponieważ wszystko będzie mogło zostać zamienione na dowolny inny przedmiot.

Budzące nas łóżka

Budzące, samoskładające się o określonej godzinie, dzięki czemu niemożliwym będzie na przykład – zaspanie do pracy.

Urządzenia, które za nas wyprasują i poskładają ubrania

Ogromne udogodnienie dla tych zwłaszcza, którzy nie lubią tego robić – a przy tym oszczędzające nasz czas i energię.

Nowe sposoby podróżowania

Latające na niewielkich wysokościach samosterujące samochody, samoloty pędzące z prędkością bliską prędkości światła, metra, które zabiorą nas w ciągu kilku minut z jednego końca miasta na drugi.

Nowe lekarstwa „profilaktyczne”

W postaci codziennej porcji pigułek zawierających substancje, które będą uniemożliwiały na zapadnięcie na wiele chorób, takich jak AIDS i wiele innych.

Zamiast polityków – sztuczna inteligencja podejmująca najważniejsze decyzje w każdym państwie.

Dzięki temu wiele rzeczy będzie mogło zostać utrzymane w normach. Sztuczna inteligencja podejmie decyzje, które nie będą służyły wyłącznie jej interesom, a będą obiektywnie dobre dla całej populacji zamieszkującej dany kraj.

Wszystkie dane przechowywane „w chmurach”.

Powstaną największe bazy danych o nas samych, służące do sprawowania kontroli nad całą ludzkością, ale jednocześnie umożliwiające przeciwdziałanie przestępcom lub szybkie egzekwowanie kar za popełnienie czynów podlegających karze.

Zaludnienie innych planet

To wcale nie jest takie niemożliwe, a wielu naukowców już planuje próby stworzenia życia na Marsie. Aczkolwiek taka technologia, zanim stanie się rzeczywistością, może jeszcze zabrać wiele lat.

Roboty na usługach ludzkości

W sklepie, na poczcie, w banku – o ile takie instytucje będą jeszcze istniały.

Rozmowy holograficzne

Za pomocą specjalnych urządzeń będziemy mogli kontaktować się z innymi ludźmi nie tylko głosowo, ale także wizyjnie, w pełnym trójwymiarze.

Teleportacja

Być może nigdy ludzi, ale z pewnością prędzej lub później niewielkich rzeczy – nawet na wielkie odległości. Kto wie, może kiedyś uda nam się przeteleportować życie na inne planety.

Brak sygnalizacji świetlnej

Nowoczesne pojazdy będą miały wbudowane systemy, dzięki którym same będą wiedziały, kiedy i jak poruszać się na drogach.

Przeniesienie życia całkowicie do wirtualnej rzeczywistości

Ten proces na dobrą sprawę już się zaczął razem z portalem społecznościowym Facebook, ale nasze życie na dobrą sprawę mogłoby stać się nawet jeszcze bardziej wirtualne.

Proponowanie tylko tych produktów, które prawdopodobnie nam się spodobają

Na podstawie przede wszystkim analizowania naszych gustów i upodobań ze względu na zamówienia, jakich wcześniej dokonywaliśmy w danym punkcie sprzedażowym.

20 technologii, które zmienią świat
4.4 (87.38%) 84 głosów
Małe odkurzacze ranking Mały odkurzacz, który pozwoli nam poradzić sobie z wieloma problemami to skarb. W artykule przedstawione zostaną, takie odkurzacze zaliczane do nied...
Jaki tablet do 500 zł. wybrać – Ranking Marz... Obecnie rynek urządzeń mobilnych niezwykle dynamicznie się rozwija dlatego klienci regularnie zasypywani są sporą ilością nowych modeli tabletów. ...
Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Ranking Marzec 20... Ranking nawilżaczy powietrza O odpowiedni poziom nawilżenia w domu lub mieszkaniu należy szczególnie zadbać w okresie grzewczym, czyli jesienią i z...
Najlepsze laptopy 13 calowe. Ranking Marzec 2018 Laptopy o przekątnej ekranu 13 cali wcale nie muszą być gorsze od swoich większych konkurentów. W tych niewielkich urządzeniach często kryje się b...
Top 10 laptopów do gier – Ranking Marzec 201... Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów coraz więcej producentów laptopów projektuje swoje urządzenia z myślą specjalnie o graczach. Dzię...
Cichy odkurzacz – Ranking Marzec 2018 Cichy odkurzacz - jaki wybrać? Każda kolejna generacja odkurzaczy to krok w kierunku mniejszego hałasu. Trend nakierowany na ciszę ma dwa źródła: pie...
Ranking pralek automatycznych – Marzec 2018 Zakup pralki nie jest codzienna czynnością dlatego przed jego dokonaniem warto jest zapoznać się z jej specyfikacjami i parametrami technicznymi. ...
Jaki telewizor 32 cale kupić? Poradnik Marzec 2018... 32 calowe telewizory świetnie sprawdzą się w małych przestrzeniach, kawalerkach lub w sytuacji gdy nasza kanapa znajduje się bardzo blisko odbiorn...
Najlepsze monitory 22 cale Zdecydowana większość monitorów, które są obecnie sprzedawane są wyposażone w panoramiczne wyświetlacze. Najpopularniejsze są ekrany 22 calowe. Ni...
Odkurzacze bezworkowe – Ranking 2018 Dbając o zachowanie czystości w domu, nie ma możliwości obejścia się bez takiego urządzenia jak odkurzacz. To on jest głównym urządzeniem walczący...

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "20 technologii, które zmienią świat"

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Lubię czytać webprojektor