Ciekawostki

10 najdziwniejszych technologii

Spaceruj po dzikiej stronie technologii z najbardziej niezwykłymi, oryginalnymi i dziwacznymi gadżetami, jakie kiedykolwiek widziałeś.

Hushme

Hushme 
źródło: David Carnoy

Został zaprojektowany tak, aby człowiek nie przeszkadzał pobliskim osobom. Ma również wbudowaną zmieniarkę głosu, jeśli chcesz brzmieć nieco bardziej jak Darth Vader. Tak, to jest poważny pomysł.

LG Airbot

LG Airbot

LG uderzył w nagłówki gazet na targach CES 2017, ponieważ konferencja prasowa firmy zaprezentowała szeroką gamę produktów, od supercienkiego telewizora po myjnie sterowane głosem.

Firma zaprezentowała również kilka nowych, robotów, w tym LG Airbot o niecodziennym wyglądzie.

LG twierdzi, że Airbot jest w stanie prowadzić pasażerów przez nieznane otoczenie lotniska, a także udzielać informacji o opóźnionych lotach. W tym roku zostanie on zainstalowany na lotnisku w Incheon w Korei Południowej, co oznacza, że wkrótce może przybyć do terminalu w pobliżu Ciebie.

Podciśnieniowe buty

Podciśnieniowe buty
źródło: Josh Miller

To na pewno praktyczne. Modne też!Nie używają baterii: za każdym razem, gdy wciska się pedał, napędza się silnik i zasysa brud do maleńkiego wewnętrznego gniazda.

Robot of firmy Panasonic

panasonic egg

Jeśli czujesz, że nowoczesne inteligentne urządzenia są po prostu zbyt zimne i bezosobowe, Panasonic może mieć odpowiedź.

Podobnie jak Amazon Echo czy Google Home, jajko od Panasonica jest wyposażone w oprogramowanie do rozpoznawania głosu, które pozwala zadawać pytania, a nawet prowadzić rozmowę.

Robot porusza się nawet trochę jak człowiek, więc jeśli szukasz nieco dziwnego towarzystwa w swoim życiu, może to być rozwiązaniem.

Toster Griffin

Griffin

CES jest znany z wprowadzenia urządzeń AGD następnej generacji, a w tym roku nie było wyjątku, ponieważ nawet pokorny toster otrzymał przyjazny technicznie unowocześnienie.

Griffin łączy się z telefonem lub innymi urządzeniami przez Bluetooth, gdzie możesz ustawić preferencje dotyczące pieczenia chleba bez konieczności opuszczania łóżka.

Za zaledwie 400 złotych, toster nauczy się dokładnie jakie lubisz śniadanie, więc to jest miłe.

Obuwie wirtualnej realności

buty
źródło: Cerevo

Wirtualna rzeczywistość była kolejnym z największych trendów technicznych roku 2016, więc nie dziwiło, że na targach CES 2017 pojawiło się wiele marek wprowadzających produkty powiązane.

Można jednak powiedzieć, że niewielu z nas spodziewało się ujawnienia obuwia wyposażonego w VR.

Japońska firma Cerevo podjęła to wyzwanie, wypuszczając na rynek nowy akcesorium, które według niej sprawi, że Twoje wrażenia VR staną się jeszcze bardziej wciągające niż kiedykolwiek wcześniej.

Buty są w stanie symulować uczucie chodzenia na kilku różnych powierzchniach, w tym na wodzie, pustyni i łąkach, co oznacza, że wkrótce będziesz w stanie jechać tam, gdzie nikt wcześniej nie szedł.

Dżinsy wibracyjne

wibrujące jeansy

A jeśli Twoja szafa nie jest wystarczająco sprytna, jedna marka modowa próbuje dostarczyć odzież, która jest jednocześnie podłączona i modna.

Amerykańska firma Spinali Design zaprezentowała zupełnie nową gamę odzieży połączonej z ubraniem. Firmowe spodenki, dżinsy czy spódnica kryją w sobie parę wibrujących czujników, które mogą skierować Cię do miejsca docelowego.

Połączyły się one z telefonem użytkownika za pomocą Bluetooth, synchronizując się z aplikacjami na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Funkcja geolokalizacji umożliwia nawigację po miastach, co sygnalizuje zakręty poprzez wysyłanie wibracji po prawej stronie odzieży.

Ale to jednak nie wszystko, ponieważ czujniki mogą również sygnalizować użytkownikowi przychodzące połączenia, wiadomości i emaile.

Szorty od firmy Spartan

smart bokserki

Firma twierdzi, że jej „inteligentna bielizna” jest w stanie chronić najcenniejsze aktywa mężczyzn przed skutkami noszenia smartfona emitującego promieniowanie w kieszeni spodni przez cały dzień.

Bokserski z dodatkiem srebra, sprawiają, że są one antybakteryjne, co oznacza, że nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów, gdy zdejmiemy buty.

Sztuczne chmury

chmura sztuczna
źródło: Berndnaut Smilde

Choć wynalazek ten jest zjawiskowy, to jednak trudno ocenić jego szersze znaczenie dla ogółu ludzkości. Jakkolwiek – nigdy nic nie wiadomo. Sztuczne chmury w pomieszczeniach zamkniętych udało się odtworzyć holenderskiemu artyście, Berndnaut Smilde’owi.

Egzoszkielety

egzoszkielet
źródło: nbcnews.com / ExoskeletonU.S. Bionics

Mają umożliwić w najbliższej przyszłości – kiedy to już cena będzie odpowiednio niższa i przede wszystkim, bardziej przystępna potrzebującym – chodzenie i poruszanie się niepełnosprawnych, a także przyczynić się w wojsku. Na razie opatentowane, czekamy kiedy wejdą do naszej otaczającej nas rzeczywistości.

4.6/5 - (liczba ocen: 11)