Tech

10 niezwykłych technologii

dron

Ludzkość praktycznie rozwija się z prędkością światła. Codziennie powstają nowe technologie, które w przyszłości jeszcze nie raz zmienią nie tylko nasze życie, ale otaczający nas świat. Niesamowite urządzenia, możliwości przeszczepiania sztucznych organów w celu podtrzymywania ludzkiego życia, zbieranie informacji o stanie naszego zdrowia i przechowywane ich w celu późniejszej dokładniejszej analizy i natychmiastowej reakcji na zmiany zachodzące w naszym organizmie… To wszystko, a nawet i więcej, czeka na nas tuż za rogiem.

Oprócz tych technologii, które stosuje się każdego dnia i do których już się przyzwyczailiśmy, powinniśmy mieć świadomość technologii, które dopiero mogą wejść w nasze życie i skutecznie je zmienić. Może nie każdy z nas w domu posiada dane urządzenie, może nie każdy jest nawet świadomym tego, że TO naprawdę istnieje, a jednak dzięki tym technologiom tworzą się cuda. Poniżej przedstawiamy listę 10 niezwykłych technologii, które pewnego dnia mogą stać się elementem naszej rzeczywistości na dobre.

Stworzenie wirtualnego, sztucznego dotyku

Tak – już nie tylko możemy widzieć się w wirtualnej rzeczywistości, ale nawet i dotykać, dzięki specjalnej technologii opracowanej przez Hasso-Plattner-Institut. Cała rzecz polega na tym, by nasze mięśnie doświadczyły specjalnie stymulowanych impulsów elektrycznych, które pozwalają właśnie odtworzyć wrażenie dotyku. Czy taki dotyk okaże się świetnym pomysłem do zastosowania w praktyce na co dzień w wirtualnym świecie? Przekonamy się już niedługo.

Możliwość czytania w myślach

Stale rozwijana technologia, opierająca się na analizowaniu impulsów przechodzących przez połączenia nerwowe w mózgu. Wcześniejsze badania snu oraz obecne badania procesów myślowych dają coraz większą wiedzę w tej dziedzinie, więc niedługo może okazać się, że czytanie w myślach stanie się bardziej niż możliwe.
Technologia nr 3: wywoływanie deszczu spadających gwiazd.

Być może niekoniecznie praktyczna, za to wzbudzająca wiele pozytywnych emocji technologia jest rozwijana i opracowywana przez Japończyków. W zasadzie, jest już w fazie końcowej. Japończycy chcą wykonać sztuczny spektakl spadających gwiazd za pomocą mikrosatelit wyposażonych w małe kapsułki posiadające różnokolorowy proszek. Satelity te mają zostać uwolnione w odpowiedniej chwili i spalić się w atmosferze – wywołując oczywiście efekt spadających gwiazd. Bez wątpienia taki spektakl będzie ekscytujący!

Drony

To technologia, która praktycznie wszędzie znajduje zastosowanie. Od wojska, po rolnictwo, a nawet – po prostu przyjemności zwykłego człowieka jako rozrywka dostarczająca niesamowitych wrażeń. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych i niezwykłych technologii, która już znacznie wpłynęła na nasze życie.
Technologia nr 5: Bioniczne soczewki.

To świetna możliwość dla tych, którzy cierpią na różnego rodzaju wady wzroku. Dzięki bionicznym soczewkom raz na zawsze pozbędą się wady wzroku. Utrzymuje się, że bioniczne soczewki mają poprawiać wzrok do trzech razy lepiej i skuteczniej niż niejeden wynalazek do tej pory opracowany.

Smartfony

Telefony wielofunkcyjne pozwoliły zapoczątkować nową erę małych prawie superkomputerów. Ich pojawienie się zmieniło rzeczywistość, a sam sposób ich funkcjonowania zadziwia i wywołuje skrajne uczucia, ponieważ w dużej mierze to dzięki nim tak bardzo otaczająca nas rzeczywistość miesza się z tą wirtualną.

Rozszerzona rzeczywistość

Ma swoje plusy i minusy. Na pewno dzięki niej – wszystko pozornie jest możliwe. Ale, jaki do końca będzie jej wpływ na psychikę zwłaszcza młodych osób pozostających pod jej wpływem? O tym dopiero będziemy mieli szansę się przekonać, a póki co – możemy z niej korzystać najlepiej jak możemy, ciesząc się tą wyjątkową, niezwykłą technologią ostatnich lat.

Big Data

To nic innego, jak możliwość analizowania pewnych czynników i na tej podstawie możliwość do wyciągania pewnych słusznych wniosków, a także podejmowania decyzji. Podstawy tego systemu analizowania informacji w zasadzie opracował Polak. Podobno jego osiągnięcie przysłużyło się do objęcia funkcji prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa. Podstawowym założeniem Big Data będzie dostarczanie ludziom dokładnie tego, czego potrzebują, na podstawie poprzednich przesłanek i danych.

Cloud Computing

Możliwość umieszczania swoich danych „w chmurach” to ciekawe zjawisko i technologia, która na rynku pojawiła się jak wybuch supernowej. Aktualnie zachwyca możliwością pozostawiania swoich danych w miarę bezpiecznie w wirtualnej rzeczywistości bez potrzeby zatrzymywania ich na nośnikach pamięci. Rozwiązanie takie okazuje się tańsze, niż dowolne urządzenia służące do przechowywania pamięci. Jedno z największych osiągnięć technologicznych ostatnich lat.

Internet

Internet – z niego korzystamy wszyscy, każdego dnia, a niektórzy z nas nawet przez większość swojego czasu! Ale mało kto zastanawia się, jak zmyślnym urządzeniem musiał być internet i jak misternie musiał zostać opracowany. Podobnego wyczynu, choć niektórzy próbowali, nie udało się osiągnąć nikomu, a od czasu włączenia Internetu – nie ma on nawet przerwy w funkcjonowaniu.