19 fascynujących ciekawostek o serialu Planeta Ziemia II

flamingi

Jedyne, o co często pytamy podczas oglądania Planet Earth II, to: jak powstał serial? W jaki sposób?

Wydaje się, że z wielkim, wielkim wysiłkiem.

I wiecie o tym, ponieważ każdy z nas jest bardzo zafascynowany ujęciami, jakie widzimy na Planecie Ziemia II, ponieważ nie widzieliśmy takich nigdy wcześniej. Oto kilka faktów o serialu.

1. Producent serialu i dyrektor kreatywny BBC z działu historii naturalnej, Mike Gunton, powiedział, że szalenie byłoby wykluczyć trzecią serię, ale zajęłoby to co najmniej pięć lat.

2. Odcinek „Wyspy” trwał trzy i pół roku, w tym rok przygotowań, zanim jakiekolwiek aparaty były w ogóle włączone. Ostateczna wersja odcinka Wyspy wymagała 12 osobnych sesji zdjęciowych, od dwóch do sześciu tygodni na raz.

3. Coś więcej niż jednorazowy cud, już legendarna rozgrywka iguana kontra wąż (która odtąd zarejestrowała ponad siedem milionów odsłon na YouTube) była efektem dwutygodniowego oglądania plaży od wschodu do zmierzchu.

4. Debiutancki odcinek serialu Wyspy stał się najlepiej działającym pierwszym odcinkiem programu historii naturalnej od 15 lat z udziałem 12, 3 miliona widzów.

5. W zimnym klimacie załoga musiałaby rozebrać się do swoich temperatur i włożyć mokre ubrania do śpiworów, aby wyparowały i otoczyły się elektroniką, aby nie zamarzły.

6. Siedem dni zajęło siedzenie w kryjówce, aby ujrzeć rajskiego ptaka Wilsona, i trzy tygodnie oczekiwania na pojawienie się samicy, aby sfilmować rytuał godowy.

7. Podczas kręcenia Grasslands załoga była świadkiem śmierci 150 000 antylop z powodu choroby bakteryjnej.

8. Trzy miesiące zajęło uchwycenie sceny z lwem i bawołem w Grasslands. Przed oddaniem strzału łódź załogi utknęła w roślinności i musieli boso przejść przez wysokie bagno do wysokości ramion, aby upewnić się, że poczują łuszczącą się skórę i szybko odsuną nogę z drogi, jeśli stanął na krokusie.

9 Pułapki kamer, które złapały lamparty śnieżne w akcji, zostały ustawione w Himalajach na rok, a jeden członek załogi ledwie opuścił skałę podczas ich zakładania.

10. Podczas kręcenia miliarda szarańczy zespół Desertów śledził uzbrojonych bandytów.

11. Zestaw i ubrania drużyny Wysp musiały zostać poddane kwarantannie, zanim dotrą na Wyspy Galapagos. Ich rzeczy zostały spryskane, zamrożone i objęte embargiem.

12. Bardziej znany ze swoich epickich partytur trylogii Incepcja, Gladiator i Mroczny rycerz kompozytor Hanz Zimmer zapewnił muzyczny akompaniament dla Planet Earth II.

13. Po tym, jak utwór Sigur Ros Hoppipollawas wykorzystany w oryginalnej kampanii marketingowej Planet Earth w 2006 roku, BBC poprosił zespół o dostarczenie nowej wersji utworu do najnowszej serii. Po zlokalizowaniu oryginalnych pni toru islandzka grupa przerobiła nowe podejście do toru.

14. Pierwotnie ogłoszony roboczym tytułem One Planet w 2013 r., Później nazwa została zmieniona na Planeta ziemia II.
Filmowanie Planeta Ziemia II wymagało 42 oddzielnych operatorów kamer, z których każdy filmował w rozdzielczości 4K (pierwsza seria wyprodukowana przez BBC

15. Nagrano aż 400 terabajtów materiału – co odpowiada 82 000 płyt DVD.

16. Serial spędził w terenie 2089 dni, na które składało się 117 różnych wypraw filmowych.

17. Co powiedział David Attenborough, promując serial? W dojrzałym wieku 90 lat (!!) Sir Attenborough coraz głośniej mówił o serialu. „Nie można było robić tych ujęć 10 lat temu” – powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, komentując nowo opracowaną technologię.
Mówił też szczerze o naszej potrzebie zachowania programów przyrodniczych, mówiąc publiczności w Bristolu: „Poważnie uważam, że programowanie i filmowanie dzikiej przyrody ma kluczowe znaczenie dla przyszłości świata… Jeśli świat przyrody jest w niebezpieczeństwie, my też jesteśmy w zagrożeniu. Ludzie powinni być świadomi tego, jak działa świat przyrody, aby zrozumieć, kiedy go niszczą ”.
Dodał w innym wywiadzie: „Ponieważ polegamy na świecie przyrody, zrozumienie go jest absolutnie najważniejsze. Telewizja może zapewnić lepiej nić cokolwiek innego.

18. Twórcy filmu wykorzystali najnowszą technologię, aby uzyskać te niesamowite ujęcia. Od ostatniej serii stabilność kamery, kontrola dronów i zdalne nagrywanie uległy znacznej poprawie. Planeta Ziemia II będzie także oznaczać pierwszą serię BBC, która została wyprodukowana w Ultra-wysokiej rozdzielczości lub 4K.

19. Podczas gdy niektóre programy telewizyjne są ukończone w ciągu kilku miesięcy, Planeta Ziemia II została nakręcona w 40 różnych krajach. Dni kręcenia i robienia zdjęć to 2089, czyli nieco ponad 5, 7 lat non-stop. Chociaż każdy segment „tworzenia” zawiera dalsze szczegóły dotyczące sposobu ich kręcenia, wiemy już, że kręcenie na wyspie Zavodovsi na Antarktydzie wymagało roku planowania i naraziło życie członków załogi. Tymczasem inna załoga spędziła pięć miesięcy w ciągu dwóch lat obozując w delcie Okavango, by złapać bagno Lwy walczące z Cape Buffalo.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *