16 fascynujących ciekawostek o serialu Planeta Ziemia II

flamingi

Jedyne, o co często pytamy podczas oglądania Planet Earth II, to: jak powstał serial? W jaki sposób?

Wydaje się, że z wielkim, wielkim wysiłkiem.

Większość tej serii jest wspaniała. W każdym odcinku oglądamy inny typ siedlisk – wyspy, dżungle, pustynie – i możemy zobaczyć, jak różne żywe istoty przystosowały się do warunków w tych obszarach.

I wiecie o tym, ponieważ każdy z nas jest bardzo zafascynowany ujęciami, jakie widzimy na Planecie Ziemia II, ponieważ nie widzieliśmy takich nigdy wcześniej. Oto kilka faktów o serialu.

1. „Jeśli chodzi o odległe miejsca, jedyną rzeczą, która była ogromnie przydatna dla ‚wysp’ były drony, ponieważ nie mogliśmy wziąć helikopterów”, powiedział White, którego najtrudniejszym wyzwaniem było uchwycenie pingwinów na wyspie Zavodovski.

2. Walka – iguana kontra wąż była efektem dwutygodniowego oglądania plaży od wschodu do zmierzchu.

3. Nagrano aż 400 terabajtów materiału – co odpowiada 82 000 płytom DVD.

4. Debiutancki odcinek serialu był pierwszym odcinkiem w historii BBC z udziałem 12,3 miliona widzów.

5. Siedem dni zajęło siedzenie w kryjówce, aby ujrzeć rajskiego ptaka Wilsona i trzy tygodnie oczekiwania na pojawienie się samicy, aby sfilmować rytuał godowy.

6. Twórcy filmu wykorzystali najnowszą technologię, aby uzyskać niesamowite ujęcia. Planeta Ziemia II będzie także oznaczać pierwszą serię BBC, która została wyprodukowana w 4K.

7. Podczas kręcenia Grasslands załoga była świadkiem śmierci 150 tysięcy antylop z powodu choroby bakteryjnej.

8. Trzy miesiące zajęło uchwycenie sceny z lwem i bawołem w Grasslands. Przed oddaniem strzału łódź załogi utknęła w roślinności i musieli boso przejść przez bagno.

9. Podążanie za lotem ptaka drapieżnego jak orzeł nie jest łatwym wyczynem. Prędkość, wysokość jego lotu to wyzwanie, które zwykły operator z trudem mógłby powtórzyć. Rozwiązanie „Planeta Ziemia II” polegało na potraktowaniu orła jak sportowca ekstremalnego i przywiązaniu do niego kamery typu Go Pro.

10. Hanz Zimmer zapewnił muzyczny akompaniament dla Planet Earth II.

11. Na odcinek Wyspy załoga wyruszyła w dziewięciodniową podróż żaglówką na odległą wyspę Zavodovski.

12. Kamery, które są wyzwalane przez ruch, pomogły uchwycić nagrania bardzo rzadkich zwierząt, takich jak lampart śnieżny, który jest zagrożony i żyje samotnie i skrycie.

13. Pierwotnie ogłoszony roboczym tytułem One Planet w 2013 roku, Później nazwa została zmieniona na Planeta ziemia II.

14. Filmowanie Planeta Ziemia II wymagało 42 oddzielnych operatorów kamer, z których każdy filmował w rozdzielczości 4K.

15. Podczas gdy niektóre programy telewizyjne są ukończone w ciągu kilku miesięcy, Planeta Ziemia II została kręcona przez 5 lat w 40 różnych krajach. Dni kręcenia i robienia zdjęć wynosi 2089.

16. Na odcinek górski ekipa udała się w trzy podróże w kolejnych latach, aby sfilmować śnieżne lamparty w Ladakh. Byli na miejscu przez 16 tygodni. Po raz pierwszy cztery lamparty śnieżne zostały sfilmowane razem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *