Rozrywka

17 ciekawostek o serialu Legends of Tomorrow,

Legends of Tomorrow
The CW

Legends of Tomorrow, jest serialem, którego akcja dzieje się w uniwersum DC Comics. Rip Hunter zbiera bohaterów a także złoczyńców, w celu powstrzymania Vandala Savage’a przed zniszczeniem całego świata. Jest to typowa superbohaterska opowieść o ratowaniu świata przed superzłoczyńcą, jednakże niezwykle przypadła ona do gustu wielu fanom uniwersum DC. Z tego powodu powstawały kolejne sezony serialu i łącznie jest ich już aż 5. Serial okazał się niebywałym hitem stacji CW i w planach są kolejne sezony Legends of Tomorrow. Oto zaskakujące ciekawostki o serialu Legends of Tomorrow.

1. Premiera pilotażowego odcinka odbyła się 21 stycznia 2016 i przyciągnęła przed telewizory wielką liczbę widzów. Polska premiera serialu miała miejsce 19 lutego 2016 przez Player, co nie jest aż tak dużym opóźnieniem w serialowym świecie. Następnie emisją serialu zajął się amerykański gigant streamingowy Netflix.

2. Fabuła serialu opiera się w głównej mierze o wiele komiksów DC Comics, takich jak Time Masters, The Flash Comics, The Justice Society of America oraz wielu innych komiksów, które opisywały konieczną współpracę pomiędzy superbohaterami a złoczyńcami. Serial stał się istnym,,must watch’’ wśród fanów uniwersum DC Comics.

3. Serial ma jak na razie ma 5 sezonów, które mają różną ilość odcinków. Pierwszy sezon ma aż 16 odcinków, a 3 sezon 18 odcinków.

4. Legends of Tomorrow jest spin-offem takich seriali jak Arrow czy Flash. Obydwa seriale są istnymi hitami stacji CW, a kolejne ich sezony biją rekordy popularności.

5. Popularność Legends of Tomorrow sprawiła, że producenci 31 stycznia 2019 roku ogłosili powstanie 5 sezonu serialu.

6. Głównym producentem serialu jest Phil Klemmer.

7. Zdjęcia do serialu kręcone były głównie w Kanadzie w Vancouver.

8. Brandon Routh wcielający się w Legends of Tomorrow w postać Raya Palmeta (Atom), miał już styczność z filmami opartymi o DC Comics, ponieważ wcielił się w rolę Clarka Kenta, czyli słynnego Supermana w filmie Superman: Powrót z 2005 roku.

9. Do serialu wkradł się błąd, który na pewno zauważyli Ci spośród widzów, którzy interesują się historią. Rip Hunter w 11 odcinku 1 sezonu o tytule,,The Magnificent Eight” oznajmia, że podczas swojej ostatnie wyprawy w czasie na Dziki Zachód, udał się do miasta w Oklahomie. W czasach Dzikiego Zachodu nie istniało ani miasto, ani stan Oklahoma.

10. Serial jest spin-offem serialu Arrow i widać to także w kilku detalach z planu. Otóż posiadłość Vandala Savage w drugim odcinku serialu jest tym samym domem, który w serialu Arrow jest posiadłością Damiena Darhka. Co bardziej uważni fani uniwersum DC oraz serialu Arrow, z pewnością to zauważyli.

11. Ujęcia, które pokazują budynek muzeum w Central City to tak naprawdę Muzeum Sztuki w Filadelfii.

12. Vandal Savage w 11 odcinku 1 sezonu o tytule,,The Magnificent Eight” w latach 50tych posługuje się nazwiskiem dr Curtis Knox. Wcześniej w serialu Tajemnice Smallville pojawiła się postać dr Curtisa Knoxa, który jest nieśmiertelnym lekarzem. Twórcy serialu pragnęli by tą postacią był Vandal Savage, lecz nie uzyskali oni praw do tej postaci, dlatego zmieniono jej imię na Knoxa.

13. Odcinek 11 sezonu pierwszego jest pełen ciekawostek, ponieważ pojawił się znak „Klemmer & Sons Mercantile and Provisions”. Jest to ukłon w stronę producenta serialu Phila Klemmera.

14. Arthur Darvill, który wciela się w Ripa Huntera, czyli podróżnika w czasie, zagrał wcześniej w serialu Doktor Who Rory’ego Williama – towarzysza tytułowego doktora, który podróżował w czasie.

15. W odcinku,,The Magnificent Eight” pojawia się kolejne nawiązanie do twórców. Pojawia się w nim znak „Kubert’s Barber Shop” będący swoistym ukłonem w stronę Joe Kuberta, czyli artysty DC Comics, który znany jest przede wszystkim z komiksów o postaci Hawkmana.
W tym samym odcinku pada także nazwa kanionu Albano. Jest to nawiązanie do Johna Albano, który jest głównym twórcą postaci Jonah Hexa. Twórcy serialu uwielbiają puszczać oko do widzów i robią to regularnie. Wielu fanów ogląda odcinki po kilka razy, by wyszukać ciekawe odniesienia do świata DC Comics.

16. W serialu występuje aktor Wentworth Miller oraz Dominic Purcell. Aktorzy Ci znani są starszej części widowni serialu przede wszystkim z Prison Break, gdzie grali braci zamkniętych w więzieniu. W Legends of Tomorrow wcielają się w Leonarda Snarta czyli Kapitan Cold, oraz Mick Rory, czyli Heat Wave.

17. Początek serialu to rok 2166, gdzie Vandal Savage bezwzględnie podbija całą planetę. Rip Hunter przenosi się do roku 2016 w celu zmiany łańcucha wydarzeń, który doprowadzi ludzkość do tego przerażającego momentu.