Tech

Komputery, smartfony, telewizorystały się codziennym elementem milionów ludzi

windows

Technologia to dewiza dwudziestego pierwszego wieku. Otacza ludzi dosłownie z każdej strony i chyba nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Wszelkie komputery, smartfony, telewizory oraz różnorakie gadżety elektroniczne stały się codziennym elementem milionów ludzi na świecie.

Można wręcz powiedzieć, że dla niektórych są tak samo ważne jak tlen. Trzeba zdawać sobie sprawę również z tego, że sprzęty takie zostają coraz bardziej ulepszane i udoskonalane. Mają za zadanie ułatwić pracę człowiekowi, przyspieszyć wszelkie czynności i krótko mówiąc sprawić, aby za bardzo się nie przemęczał. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się tak zwana „technologia ubieralna”.

W jej skład wchodzą wszelkie inteligentne opaski, bransoletki, zegarki, pierścionki, (niczym z filmów science fiction) ale także (co niektórych może zdziwić) nawet ubrania i bielizna. Ubieralną technologię nazywa się także „wearable devices” i jest to dział elektroniki, który wciąż się zmienia, ubogaca i nabiera mocy.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że ceny ogromnej ilości takich uniwersalnych i całkowicie innowacyjnych urządzeń nie są przesadzone i może je nabyć zupełnie przeciętnie zarabiający osobnik. Sprawia to, że monumentalnie wzrasta popularność takich sprzętów.

Kuszą ciekawym pomysłem, oryginalnym designem, ale przede wszystkim tym, co potrafią. Najbardziej znane są opaski sportowe, które mierzą tętno, ilość spalanych kalorii, dystans, który się pokonało i tempo metabolizmu. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów, jak i dla początkujących.

Poniżej zostały przedstawione niektóre propozycje technologii ubieralnej (które nie są jeszcze aż tak znane) oraz ich działanie.

Pierścionki Ringly

Ringly jest niezwykłym, inteligentnym pierścionkiem, który z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie uwielbiającej równie mocno wszelkie technologiczne gadżety, jak i tradycyjną biżuterię. Ringly łączy te dwie cechy w jedność. Pierścionek może stać się interesującą odskocznią od pojawiających się wciąż nowych bransoletek oraz zegarków, które są niestety najczęściej zarezerwowane głównie mężczyznom.

Ringly można dostać w czterech, podstawowych kolorach. Jest pokryty złotem i chociaż z pozoru wyglądać może na niczym się nie odznaczającą biżuterię (co może być nawet korzystniejsze, bowiem nie będzie on interesował potencjalnych złodziei), to w rzeczywistości odznacza się niezwykłą precyzyjnością i wysoce rozwiniętą technologią. W czym jednak się to objawia? Otóż pierścionek ten dzięki zsynchronizowaniu się ze smartfonem jest niezwykle przydatnym urządzeniem dla kobiet, które często szukają telefonu w torebce.

Jak wiadomo (a przynajmniej wielu mężczyzn tak uważa) – kobieca torebka jest jak studnia bez dna. Znajduje się w niej dosłownie wszystko, a znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem. Ringly przychodzi z pomocą takim ludziom i dzięki wibracji informuje o wszelkich połączeniach, wiadomościach, czy nawet powiadomieniach, które przychodzą na dany telefon. Co ciekawe, natężenie wibracji można swobodnie dobierać do określonych kontaktów, dzięki czemu będzie wiadomo, kto aktualnie próbuje się dodzwonić.

Biżuteria Bezpieczeństwa

Jest to tak zwana „biżuteria Cuff”, która ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo jej użytkownikom. Można ją dostać w postaci naszyjnika, breloczka, ale najczęściej jest to bransoletka. Są one wyposażone w specjalny, bezprzewodowy moduł, który sprawia, że gadżet bez problemu można połączyć ze swoim smartfonem. Dzięki zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji można stworzyć grupę złożoną z określonej ilości ludzi. Zostaną oni powiadomieni, jeśli użytkownikowi biżuterii grozi niebezpieczeństwo. „Wiadomość” zostanie wysłana w chwili, kiedy wykona się zaprogramowany uprzednio w sprzęcie ruch.

Koszulki Omsingal

Jest to dosyć ciekawa opcja i co najważniejsze: całkowicie oryginalna. Niestety w przypadku technologicznych ubrań rynek wciąż jest ubogi, co jednak nie znaczy, że gorszy. Koszulka OMsignal to na pierwszy rzut oka zwykły T-shirt, który każdy człowiek nosi codziennie czy to w pracy, czy w domu. Można go dostać w sześciu kolorach. Jednakże to, co go wyróżnia kryje się w jego głębi. Posiada specjalny moduł zbierający wszelkie informacje pochodzące z czujników, które umieszczone są na koszulce. Co one potrafią wykryć? Odczuwają i monitorują pracę serca, płuc, a nawet częstotliwość i intensywność wykonywanych ruchów. Dzięki temu można regulować poziom stresu. Wszystkie informacje, które zebrał T-shirt są następnie skierowane do aplikacji mobilnej.

Bielizna Fundawear

Jest to niezwykle interesujący pomysł, który w niedalekiej przyszłości może stać się prawdziwym hitem. Wiele związków musi trwać na odległość, przez to zakochani czują, że tracą kontakt ze sobą. Bielizna fundawear rozwiązuje ten problem. Posiada odpowiednie czujniki, które sprawiają, że kilometry dzielące kochanków nie są już problemem i barierą dla dotyku. Dwoje ludzi, nawet z różnych stron świata ma możliwość sterowania przyjemnością, jaką odczuwa partner. Mogą to robić dzięki aplikacji.

One thought on “Komputery, smartfony, telewizorystały się codziennym elementem milionów ludzi

  • Paczka wartościowej wiedzy! Dzięki

Komentarze są wyłączone.