27 ciekawostek o komputerach dla dzieci

laptop

Niestety, niebezpieczeństwa istnieją w Internecie i ważne jest, aby zarówno dzieci, jak i dorośli podejmowali środki ostrożności przy korzystaniu z Internetu. Rodzice muszą być ostrożni i świadomi bezpieczeństwa, a także powinni monitorować korzystanie z Internetu przez swoje dzieci, aby zapobiec nadużyciom lub kradzieży tożsamości.

1. Pierwszym krajem na świecie, który uczynił dostęp do Internetu prawem człowieka jest Finlandia. Zrobiła to w 2010 roku.

2. Chiny mają obozy lecznicze dla osób uzależnionych od Internetu. Według Tao Rana, dyrektora pierwszej w kraju internetowej kliniki leczenia uzależnień w Pekinie, 40% osób uzależnionych od Internetu cierpi na ADHD

3. Pierwszy komputer Apple wykonany przez Steve’a Jobsa i Steve’a Woźniaka został wykonany ze starych części, które zebrali za darmo od swoich pracowników.

4. IMDb jest jedną z najstarszych stron internetowych i rozpoczął działalność w 1990 roku jako lista „aktorek z pięknymi oczami”.

5. Podczas gdy w normalnych warunkach przeciętny człowiek mruga około 20 razy na minutę, ludzie przy monitorach komputerowych mrugają tylko około 7 razy na minutę.

6. Pierwszy komputer ważył więcej niż 27 ton.

7. Pierwsza kamera internetowa została stworzona na Uniwersytecie Cambridge, aby obserwować ekspres do kawy.

8. Mosaic była pierwszą przeglądarką stworzoną w 1993 roku.

9. Wszyscy więźniowie w Norwegii mają dostęp do Internetu w swoich celach.

10. W październiku 2018 roku w sieci było 4 045 421 895 użytkowników wg. InternetLiveStats (ILS). Istniało co najmniej 4,46 mld stron. Każdego dnia publikowało się ponad 5 milionów wpisów na blogach, a na Instagramie zamieszczało się 95 milionów zdjęć każdego dnia. 70% postów na Instagramie nigdy nie było oglądane.

11. Poczta elektroniczna została wynaleziona przed Internetem.

12. Podczas produkcji Toy Story 2, Pixar przypadkowo usunął cały film z serwerów. Film został uratowany przez kobietę która pracowała w firmie. Pracowała ona w domu i miała zapisane dane na swoim komputerze osobistym.

13. Lenovo oznacza „nową legendę”. Le” oznacza legendę, a „novo” oznacza nowe.

14. Pierwszą zarejestrowaną nazwą domeny był Symbolics.com.

15. Komputer jest teraz prawie zawsze urządzeniem elektronicznym. Zazwyczaj zawiera on materiały, które po wyrzuceniu stają się odpadami toksycznymi. Kiedy nowy komputer jest kupowany w niektórych miejscach, przepisy prawa wymagają, aby koszt zarządzania jego odpadami również został pokryty.

16. Poznałem Woza, gdy miałem 13 lat, w garażu u przyjaciela. Miał około 18 lat. Był pierwszą osobą, którą poznałem, która znała więcej elektroniki niż ja w tym momencie. Staliśmy się dobrymi przyjaciółmi, ponieważ dzieliliśmy zainteresowanie komputerami i mieliśmy podobne poczucie humoru. – Steve Jobs

17. Pierwszy e-mail został wysłany w 1971 roku. E-mail został wysłany przez Raya Tomlinsona, który wynalazł system poczty elektronicznej. Symbol „@” oznaczał, że wiadomość została wysłana do rzeczywistej osoby, a nie do komputera.

18. Żaden człowiek nie wygrał turniejowej standardowej gry w szachy przeciwko komputerowi o wysokiej specyfikacji od 2005 roku.

19. Na szczycie góry Everest istnieje usługa telefonii komórkowej 3G i możliwość korzystania z internetu.

20. Komputery mogą szybko stać się przestarzałe, w zależności od tego, jakie programy uruchamia użytkownik. Bardzo często są one wyrzucane w ciągu dwóch lub trzech lat, ponieważ nowsze programy wymagają mocniejszego komputera.

21. Istnieje gra wideo o nazwie „Lose”, która usuwa przypadkowy plik na Twoim komputerze za każdym razem, gdy zabijasz wroga.

22. National Institute of Standards and Technology, Colorado stworzył zegar tak dokładny, że nie straciłby ani nie zyskał sekundy w ciągu 20 milionów lat.

23. Około 90% światowej waluty istnieje tylko na komputerach.

24. Pierwszym słowem wypowiedzianym w Internecie było „lo”. Miało to być „logowanie”, ale komputer uległ awarii po pierwszych dwóch literach.

25. Był czas, kiedy procesory AMD i Intel używały tego samego gniazda (Socket 7) i mogły działać na tej samej płycie głównej.

26. Więcej niż 80% codziennych wiadomości e-mail to Spam.

27. Kiedy jesteś już dorosły i pracujesz i używasz komputera każdego dnia, twoje ręce przemierzają około 20 km dziennie!

4.6/5 - (liczba ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.