Rozrywka

Jak przyspieszyć Minecraft na laptopie

Minecraft

Zacinająca się gra to udręka każdego gamera, niezależnie, czy jest on profesjonalistą, czy osobą dopiero rozpoczynającą przygodę z grami.

Problem często dotyczy Minecrafra, który, choć nie ma dużych wymagań sprzętowych, to jednak gra sieciowa może powodować utrudnienia. Zobacz jak przyspieszyć Minecrafta na laptopie bez wymieniania sprzętu na nowszy, co wiąże się z ponoszeniem dodatkowych wydatków. Poznaj sposoby, które uczynią Twoją rozgrywkę bardziej płynną. Czas na wygraną nadchodzi.

Poznaj wskazówki, które podniosą wydajność i dadzą więcej przyjemności z gry w Minecraft.

Ustawienia graficzne

Jeśli zastanawiasz się, jak przyspieszyć Minecrafta, wejdź w opcje graficzne i skonfiguruj ustawienia. Naciśnij klawisz ESC, a następnie Options i przejdź do zakładki Video Settings. Powinno ukazać Ci się wiele opcji zmiany określonych funkcji, które wpłyną na rozgrywkę. Takie opcje jak Smoth Light, Clouds, Particles, Use Vsync, Entity Shadows warto dać na off lub minimal, w zależności od danego parametru. Graphics polecamy zmienić na fast. Ponadto zalecamy zmienić Render Distance i Max Fremrate na niższy poziom. Oczywiście różnice w grafice będą wówczas widoczne, ale płynność powinna znacząco wzrosnąć.

Aplikacje w tle

Podczas pracy oprogramowania, warto zamknąć wszystkie aplikacje, które pracują w tle. Takie działanie nieco odciąży procesor. Pierwszym krokiem powinno być zamknięcie przeglądarek internetowych, które wielu użytkowników ma w nawyku otwierać. To samo tyczy się platform do gier, takich jak Steam, Origin, czy Uplay. Nie inaczej jest w przypadku komunikatorów i pozostałych programów. Gdy włączasz Minecrafta, wszystko inne powinno być wyłączone. W ten sposób nie nadwyrężasz wspomnianego procesora, pamięci RAM i dysku twardego. Zalecamy także czyszczenie systemu z różnych niepotrzebnych dodatków. W tym celu świetnie posłuży CC Cleaner.

Sterowniki

Jeśli po tych działaniach sytuacja nie ulega zmianie, koniecznie pobierz nowe sterowniki, dedykowane Twojej karcie graficznej. Zarówno NViDIA, jak i AMD co miesiąc udostępniają nowe wersje sterowników do różnych modeli kart. Cykliczne aktualizacje z całą pewnością wpłyną pozytywnie na wydajność komputera osobistego. Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć Minecraft na laptopie, sterowniki stanowią podstawę. Warto dokładnie przeszukać zasoby internetu i wybrać aktualizacje dla siebie. Dodajmy, że wersje można bez problemu pobrać za darmo ze stron producentów.