Porady

Jak przyspieszyć laptopa Acer

Sprzęt Acer

Użytkując komputer osobisty, łatwo zorientujesz się, że jego wydajność z czasem znacznie spada. Użytkownicy często narzekają na zbyt małe osiągi swoich komputerów, na których cierpi rekreacja i efektywność pracy.

Pośród takich sprzętów jak laptop Acer nie sposób przejść obojętnie, ponieważ da się je przyspieszyć za pomocą kilku prostych metod.

Jak przyspieszyć laptop Acer – praktyczne porady

Gdy Twój laptop nagle zwolnił, mogło dojść do przegrzania, które jest częste w przypadku laptopów. Zabezpieczenia procesora redukują częstotliwość tak zwanego taktowania, by nie dopuścić do uszkodzenia procesora. Problemy prowadzą do spadku wydajności. Jeśli chcesz przyspieszyć prędkość laptopa, na początku dokonaj wstępnego skanowania. Czyszczenie laptopa to bardzo ważny element eksploatacji. Koniecznie zaopatrz się w programy antywirusowe i sprawdź, jak zachowuje się laptop. Z powodzeniem znajdziesz wiele darmowych platform do skanowania.

Co jeśli to nie pomoże?

Jeśli inferencja w sam system nie pomaga i usuwanie zbędnych programów nie przyniosło skutków, należy wyczyścić komputer fizycznie. Jeśli laptop Acer ma otwory wentylacyjne, bez obaw możesz podłączyć do nich rurę od odkurzacza i postarać się wessać kurz. Bardziej profesjonalnym sposobem jest użycie sprężonego powietrza, które dostaniesz w sklepie komputerowym. Jeśli to nie pomaga, oddaj komputer do czyszczenia, które nie powinno okazać się kosztowne. Dane mówią, że oczyszczenie łopatek wiatraczka wspomaga chłodzenie nawet o 30%. Usunięcie brudu jest więc kluczowe.

Czas na kolejne kroki

Czyszczenie może pomóc całkowicie, wcale lub w niewielkim stopniu. Jeśli wyniki nie są zadowalające, zwiększ wydajność laptopa Acer za pomocą diagnostyki dysku HDD. Polega ona na analizie dysku, która ma za zadanie ujawnić tak zwane bad sectory, czyli uszkodzenia dysku. W Windows 10 defragmentacja dysku HDD odbywa się automatycznie. Na próżno jednak szukać takiej opcji w starszych wersjach oprogramowania.

Optymalizacja systemu

Poza fizycznymi aspektami warto jeszcze raz bacznie przyjrzeć się systemowi Windows. Okazuje się, że przyspieszenie działania laptopa polega zazwyczaj na usunięciu zbędnych programów i wyłączeniu opcji, które wcale nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania komputera. Zastanów się, czy masz zainstalowane programy, które angażują dużo pamięci, a nie są zbędne. Z reguły to przyspieszenie Windowsa jest odpowiedzią, na problemy z wolno działającym komputerem.