Porady

Zmniejszamy lagi na serwerze Minecraft

Minecraft

Minecraft to niezwykle popularna gra, która daje użytkownikom bardzo wiele radości. Wszyscy mogą wybrać, na jakim serwerze chcą grać, jednak bywa że gra nie przebiega tak, jak tego oczekują. Wówczas dobrym sposobem jest pozyskanie wiedzy, jak zmniejszyć lagi na serwerze Minecraft, dzięki czemu przyjemność z gry będzie znacznie większa.

Na początek trzeb zadbać o odpowiednią ilość pamięci RAM. Zbyt mała jej ilość jest jedną z częstych przyczyn, dlatego dobrze jest rozpocząć właśnie od przydzielenia znacznie większej jej ilości. Po zmianie należy obserwować, czy lagi się zmniejszyły, jeśli nie można zastosować inne rozwiązania.

Na bieżąco należy również usuwać błędy rejestru, pliki tymczasowe jak również inne zbędne pliki. Obciążają one serwer wpływają tym samym na wszystkie działania, a w praktyce wcale nie są potrzebne. Ponadto warto sprawdzić, czy przypadkiem nie dostały się na serwer wirusy czy podobne niechciane oprogramowanie. Dlatego warto regularnie wykonywać skanowanie przy zastosowaniu dobrego programu antywirusowego.

Lagi można zmniejszyć również poprzez modyfikację pewnych funkcji. Dobrym posunięciem może być na przykład wyłączenie pogody. Zazwyczaj użytkownicy nie zwracają na nią uwagi, nie jest potrzebna do niczego a jak się okazuje, ma duży wpływ na działanie serwera. Znacząco lepsze działanie serwera uzyskuje się również odkrywając mapę, inaczej bowiem na bieżąco generuje się podczas gry, co powoduje dodatkowe obciążenie serwera.

Dbanie o serwer to zapewnienie odpowiednich warunków gry, dlatego na bieżąco należy monitorować wiele kwestii, jak na przykład uruchamianie programów w tle. Ponadto trzeba sprawdzać, czy wszystkie zainstalowane programy są niezbędne, niektóre bowiem nie są wcale używane a pomimo tego wpływają na serwer, na przykład zajmując spora ilość przestrzeni.

Można także zainstalować wiele dodatkowych pluginów, które wspomagają działanie serwera i sam proces gry. Ich duża ilość sprawia, że ciężko wskazać najlepsze, każdy powinien samodzielnie dopasować je do swoich wymagań jak również wymagań serwera. Należy pamiętać, aby regularnie sprawdzać stan serwera, co pomoże na bieżąco je usuwać.

4.7/5 - (liczba ocen: 3)