Porady

Jak przyspieszyć laptopa Dell

laptop dell

Jeśli nie wiesz, dlaczego laptop Dell chodzi za wolno, zastanów się przez chwilę, co może być tego powodem. Okazuje się, że to właśnie postawienie właściwej diagnozy jest kluczem na poprawy osiągów komputerów.

Ciężko usprawnić działanie maszyny, nie znając powodu jej ograniczeń. Zanim zaniesiesz laptopa Dell na warsztat, wykonaj kilka prostych kroków, które z całą pewnością dadzą ważne odpowiedzi.

Działania systemowe – na początek

Zanim przejdziemy do ingerencji w fizyczną część komputera, warto na chwilę zatrzymać się w systemie. Większość osób korzysta dziś z Windows 10 i w kwestii optymalizacji warto wykorzystać jego funkcje, do których należy defragmentacja dysku oraz wyłączenie niepotrzebnych aplikacji, które niepotrzebnie obciążają Twój komputera.

Polecamy w pierwszej kolejności dokonać skanu dysku za pomocą narzędzi do tego przeznaczonych. Jeśli zastanawiasz się, którego użyć, bez wahania możesz zdać się na darmowe rozwiązania, które pobierzesz z internetu.

Usuń niepotrzebne programy z laptopa Dell, a następnie usuń pliki tymczasowe i dodatki, które nie są Ci niezbędnie potrzebne. Polecamy zrezygnować z opcji Porady i wskazówki w Windows 10, a także wyłączenie animacji i efektu przezroczystości. Optymalizacja jest niezwykle ważna i powinna dać spodziewane efekty.

Czyszczenie laptopa własnoręcznie

Przed oddaniem laptopa Dell do serwisu, można śmiało zająć się nim we własnym zaciszu domowym. Częstym powodem spowolnienia działania komputera jest przegrzanie. Dochodzi do niego wówczas, gdy wewnątrz znajduje się za dużo zabrudzeń. Koniecznie wyczyść swój komputer za pomocą odkurzacza, albo sprężonego powietrza.

Ważne jest, aby udrożnić przewody wentylacyjne, które wspomagają pracę procesora i są odpowiedzialne za chłodzenie nawet w 30%. Jeśli te metody nie przyniosą rezultatu, polecamy wymianę dysków z SSD na HDD. Zamienniki są znacznie szybsze i pozwalają na efektywną pracę przez długi czas. P

o ich montażu instalacja systemu i aplikacji przebiegnie błyskawicznie. Zarówno instalacja, jak i przeniesienie danych na nowy dysk to czynności, które można wykonać samodzielnie, posiłkując się dostępnymi powszechnie instrukcjami. Przyspiesz pracę swojego laptopa Dell.

4.2/5 - (liczba ocen: 5)