Porady

Skrócenie czasu uruchamiania serwera Minecraft

Minecraft

Wiele osób polubiło grę Minecraft i trudno im się dziwić. Ogrom możliwości i interakcja z innymi użytkownikami to z całą pewnością najważniejsze, ale nie jedyne atuty tej gry.

Ilość graczy rośnie, podobnie jak ilość serwerów, na których amatorzy tego typu rozrywki zdobywają coraz to nowsze cele. Gorzej, jeśli całą zabawę psują opóźnienia w rozgrywce, które potrafią skutecznie zepsuć humor.

Dowiedz się co zrobić, aby skrócić czas uruchamiania serwera Minecraft. Poznaj sprawdzone sposoby!

Optymalizacja serwera Minecraft

Na początku dodam, że optymalizacja to złożony proces, który jest w pełni zależny od naszego serwera i maszyny, która odpowiada za hosting. Ważne, aby wybrać odpowiedni hosting. My odradzamy wyboru platform reklamujących się hasłem „nielimitowany ram”, ponieważ wiemy, że to obietnica bez pokrycia. Pamiętaj, że każdy serwer można doprowadzić do stabilnego działania. Jeśli szukasz zoptymalizowanego, szybkiego serwera dla Minecrafta, sprawdź ranking prowadzony przez serwis Hosting Minecraft.

Podstawa to aktualizacje

Jeśli chcesz działać skutecznie, postaw na odpowiednie aktualizacje serwera. Dodajmy, że silniki serwerów Minecraft nie są jednakowe, przez co wymagają indywidualnego podejścia. Każdy silnik różni się buildem. Aktualizacje pozwalają na wprowadzenie poprawek i usprawnień, dzięki którym optymalizacja będzie kompletna.

Wybór odpowiedniego silnika – na jaki postawić?

Dobór platformy wcale nie musi okazać się łatwy. Bukkit, Spigot, czy PaperSpigot to platformy, które polecamy, ale żadna z nich nie jest znacząco lepsza od konkurencjil w przypadku Minecraft 1.15.2. W nowszych wersjach polecamy Tuinity, którego atutem jest złożona optymalizacja mobów.

O czym należy pamiętać?

Ważny element to wcześniejsze generowanie mapy, jeśli planujesz utworzenie serwera Survival. Takie działanie pomoże w szybszym działaniu, ponieważ serwer nie będzie zajęty generowaniem mapy podczas rozgrywki. Warto wygenerować gotowy świat za pomocą dostępnych w internecie pluginów. Renderowanie mapy może zająć od kilku godzin do całego dnia, ale z całą pewnością warto to zrobić.

Ustawienia serwera

Innym elementem, który warunkuje szybką pracę serweram, jest jego konfiguracja. Odpowiednia konfiguracja nie powinna wpłynąć na rozgrywkę. Określ wszystkie parametry dotyczące mobów, aby gra była bardziej płynna. W internecie znajdziesz wiele gotowych danych, za pomocą których ustawienie serwera stanowi tylko formalność.