Jak przyspieszyć telefon z Androidem? Kilka prostych porad
Większość osób korzysta dziś z Androida, ponieważ jest on najbardziej popularny i z tym stwierdzeniem trudno jest polemizować. System jest funkcjonalny i korzysta z niego wiele milionów użytkowników na całym świecie.
Niestety przez ściąganie plików potrafi on również zawieść. Zobacz, jak przyspieszyć telefon z Androidem. Poznaj kilka prostych porad, dzięki którym Twój system będzie chodził jak nowy. Zaczynajmy!
Spis treści
Proste rozwiązania są najbardziej skuteczne
Może to zabrzmi banalnie, ale w przypadku problemów warto zresetować telefon. Zwyczajny reset często daje dobre rezultaty, a wręcz potrafi zdziałać cuda. Wybierz opcję „uruchom ponownie” lub po prostu wyłącz go i włącz. To pierwszy krok, który pozwoli zweryfikować problem z wolnym działaniem telefonu.
Co robić dalej?
Jeśli to nie dało rezultatu, koniecznie zmień skalę animacji. Zbyt długie ładowanie aplikacji systemowych spowalnia smartfon, czyniąc go jeszcze lepszym. Wejdź w Ustawienia smartfona, wejdź w zakładkę Informacje o telefonie, następnie znajdź numer kompilacji i wejdź w tę opcję. Potem wejdź w opcje programistyczne i zmień wszystkie skale z 1 na 0,5. Od tej pory działanie będzie zauważalnie szybsze.
Jak przyspieszyć telefon z Androidem skutecznie?
Wielu użytkowników przywykło do tak zwanego zabijania aplikacji, tuż po zakończeniu korzystania z oprogramowania. Ta czynność pozornie pozwala zwolnić dodatkowe megabajty RAM, ale w nowoczesnych smartfonem nie robi dużej różnicy. Zamiast tego warto trzymać aplikacje w pamięci, dzięki czemu będą one zdolne do użytku po zaledwie kilku sekundach. Takie działanie oszczędzi nam czasu i zapewni szybsze działanie systemu.
Jaki jest kolejny krok? Pozbycie się tego co zbędne
Nie jest tajemnicą, że do sprawnego korzystanie z telefonu potrzebne jest wyeliminowanie aplikacji, z których nie korzystamy. Obecnie wybór „apek” jest na tyle duży, że często pobieramy nowe pozycje, sprawdzając ich działanie. Warto przefiltrować aplikacje używane na swoim telefonie. Polecamy przejrzeć listę i pożegnać się z tymi aplikacjami, które są nieużywane. Gromadzenie danych na telefonie nie ma absolutnie żadnego sensu, tym bardziej że menu z mniejszą ilością opcji jest łatwiejsze w obsłudze i bardziej intuicyjne.