Porady

Jak przyspieszyć laptop? Poradnik dla początkujących

klawiatura laptopa

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć swój laptop? Każdy początkujący, a nawet zaawansowany użytkownik prędzej czy później będzie miał z tym problem.

Aby usprawnić pracę laptopa, konieczne jest dokonanie kilku prostych kroków, za pomocą których będzie on chodził dużo szybciej i pozwoli właścicielowi pracować efektywniej.

Ponadto dbałość o sprzęt przedłuży jego żywotność i oszczędzi nerwów z kosztownym serwisem. Zobacz, jak przyspieszyć laptop samodzielnie, bez wydawania ani złotówki.

Optymalizacja systemu

Jako że większość osób korzysta z systemu Windows, opowiemy właśnie o tym systemie. Otóż użytkownicy platformy stworzonej przez Microsoft mogą poczynić wiele działań zmierzających do poprawy parametrów swojego komputera osobistego.

Zaczynają od podstawowych prac konserwacyjnych, na zaawansowanych działaniach skończywszy. Polecamy wyłączyć synchronizację One Drive, wyłączyć indeksowanie, porady i wskazówki, animacje i aplikacje, które włączają się przy starcie systemu. W skrócie należy ograniczyć używanie procesora do minimum. Na początku polecamy także sprawdzenia w Panelu sterowania aplikacji, które nie są potrzebne. Ich usunięcie zwolni miejsce na dysku, a co za tym idzie, przyspieszy pracę komputera.

Niezbędna ochrona

W celu zdiagnozowania wolnej pracy laptopa koniecznie dokonaj skanu dysku. Pomogą w tym darmowe programy antywirusowe, które polecamy. Szybkie skanowanie da wiele odpowiedzi i rozwieje wątpliwości. Komputer może spowalniać wirus i nie jest to żadną nowością.

Zapewnij sobie niezbędną ochronę, a przede wszystkim usuń programy i dodatki, które są nieużywane i stanowią zagrożenie dla systemu. Warto zainwestować w odpowiedni system antywirusowy, który usprawni Twój system.

Czyszczenie komputera

Zaleca się, aby poddawać komputer cyklicznemu czyszczeniu wentylacji, ponieważ w środku osiada dużo kurzu, który obniża efektywność jego pracy. Aby pozbyć się zabrudzeń, spróbuj usunąć zanieczyszczenia za pomocą odkurzacza. Gdy ta metoda nie zda egzaminu, konieczne będzie usunięcie klawiatury i dojście do środka.

Decydując się na ten krok, możesz popsuć podzespoły, więc należy tutaj szczególnie uważać. My polecamy udać się do serwisu, gdzie za drobną opłatą można wyczyścić komputer, co powinno znacznie przyspieszyć jego działanie.

4.4/5 - (liczba ocen: 5)