Porady

Jak przyspieszyć internet LTE tak, by osiągnąć naprawdę dobre prędkości

internet

Korzystanie z Internetu w technologii LTE jest niezwykle popularne. Technologia LTE obecnie jest niemalże standardem w świadczeniu usług przez operatorów sieci komórkowych, a Internet w telefonie jest obecnie normą.

Coraz częściej także klienci mogą korzystać w domu z sieci, która korzysta z łącza w technologii LTE. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można zwiększyć prędkość takiego Internetu aby móc cieszyć się jak najlepszej jakości łączem.

Przede wszystkim zasięg

Gdy chodzi o korzystanie z Internetu w technologii LTE bardzo istotny jest przede wszystkim odpowiedni zasięg. Dlatego też jeśli ktoś zamierza podpisać umowę na świadczenie usługi w ten sposób powinien sprawdzić, czy będzie miał możliwość korzystania z łącza w tej technologii. Dotyczy to głównie usług Internetu domowego, bowiem korzystanie z Internetu mobilnego wiąże się z nieustannym przemieszczaniem. Internet domowy w technologii LTE oznacza konieczność ustawienia urządzeń takich jak ruter lub podłączenia modemu. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy w miejscu w którym jest on ustawiony faktycznie znajduje się w zasięgu sieci LTE. Jeśli nie, wówczas Internet będzie dostępny, jednak usługa będzie świadczona w innych technologiach co może objawiać się je znacznym spowolnieniem.

Urządzenia i ich działanie

Odpowiednie działanie urządzeń jest niezwykle ważne, aby móc korzystać z Internetu LTE bez problemu. Szczególnie jeśli korzysta się z niego na telefonach czy tabletach warto sprawdzić, czy w tle nie ma otwartych zbyt wielu działających aplikacji. Wiele z nich bowiem wykorzystuje Internet, w związku z czym prędkość przesyłania danych może być niższa. Należy pozamykać niepotrzebne aplikacje a ponadto dobrze jest także zmodyfikować ustawienia takich funkcji jak na przykład aktualizacje.

Odpowiedni modem lub ruter

Wiele osób korzysta z mobilnego Internetu od dłuższego czasu, jednakże nie dokonywali zmian sprzętu takiego jak modem czy ruter. Warto więc sprawdzić również ich prawidłowe działanie, może się bowiem okazać iż powinny być dawno wymienione, aby zapewnić korzystanie z Internetu LTE w odpowiedniej prędkości i bez zakłóceń.