Porady

Jak przyspieszyć Internet z VPN?

vpn

Szybkie łącze internetowe to coś, na czym dzisiaj zależy niemalże każdemu. Coraz częściej bowiem Internet stanowi nie tylko miejsce gdzie poszukuje się rozrywki, ale również służy do pracy czy do pozostawania w stałym kontakcie z rodziną czy współpracownikami. Jednocześnie zaś użytkownikom zależy na tym, aby przesyłane przez nich za pomocą Internetu dane były jak najbardziej bezpieczne i odpowiednio chronione przed osobami trzecimi.

Dlatego często wybierają VPN< czyli usługę pozwalającą na szyfrowanie danych przesyłanych za pośrednictwem Internetu. Jeszcze nie tak dawno słychać było głosy, że znacznie spowalnia ona Internet, jednak nie jest to prawdą. Podobnie jak wiele innych połączeń te wykorzystujące VPN mogą mieć pewne problemy, jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów można go znacznie przyspieszyć, aby użytkownicy nie musieli się denerwować problemami z połączeniem.

Co jest istotne jak chodzi o Internet z VPN

W przypadku korzystania z Internetu z VPN istotna jest fizyczna odległość między użytkownikami Internetu a serwerem. Ma to dość spory wpływ nie tylko na prędkość Internetu jak również na jakość przesyłania danych. Jednakże użytkownicy korzystający z VPN mają możliwość wyboru serwera, z którego chcą korzystać dlatego mogą znaleźć taki, który jest położony najbliżej. Nawet w trakcie korzystania można sprawdzić, czy nie ma dostępnego bliżej serwera aby przyspieszyć połączenie.

Tak samo ważne dla jakości połączenia jest obciążenie serwera, jeśli wybrany serwer jest znacząco obciążony wówczas lepiej zdecydować się na wybór innego, nawet położonego nieco dalej. Użytkownicy mogą zmieniać serwery, co daje im możliwość wyboru najmniej obciążonego i znajdującego się jednocześnie jak najbliżej.

Oczywiście na szybkość połączenia z VPN wpływa także szybkość samego łącza internetowego. Dobrze jest więc sprawdzić te parametry i ewentualnie rozważyć zmianę posiadanej taryfy aby zwiększyć prędkość lub nawet zmiany operatora, jeśli obecny nie może zaoferować nic lepszego. Szyfrowanie VPN bowiem obciąża łącze, w zależności od zastosowanej metody. Dlatego łącze powinno być stabilne i jednocześnie mieć odpowiednią prędkość.

4.4/5 - (liczba ocen: 5)