Rozrywka

20 ciekawostek o Fortnite

Granie w gry komputerowe

Fortnite jest najgorętszą grą na świecie. Ponad 78,3 miliona osób grało w ciągu jednego miesiąca w Fortnite, a 16-letni Kyle „Bugha” Giersdorf wygrał 3 miliony dolarów w Fortnite: World Cup. W całym turnieju znalazła się pula nagród w wysokości 30 milionów dolarów.

Zobacz też -> Najlepsze gry komputerowe sprzed ponad 10 lat

Być może słyszałeś, że Drake pomógł ustanowić rekord oglądalności na Twitchu w grze Fortnite Battle Royale. To ustawienie rekordu transmisji jest przykładem rosnącego zjawiska jakim jest Fortnite.

Oto ciekawostki które musisz wiedzieć o Fortnite w którego gra cały świat.

1. Fortnite został opracowany przez Epic Games przy użyciu silnika gry Unreal 4. Epic Games jest również firmą stojącą za popularnymi grami wideo, takimi jak Unreal Tournament czy Gears of War.

2. 62,7% zawodników Fortnite (z wyłączeniem osób poniżej 18 roku życia) jest w wieku 18-24 lat według jednej z analiz.

3. W finale Pucharu Świata w Fortnite w lipcu 2019 roku nie było żadnych zawodniczek.

4. Fortnite jest dostępny na Xbox One, PS4, PC, Mac i iOS. Tryb „Battle Royale” jest darmowy na wszystkich platformach.

5. Epic Games miał zysk w wysokości 3 miliardów dolarów w 2018 r. Głównie to były dochody z Fortnite.

6. Fortnite zarobił niesamowitą ilość pieniędzy. Sama mobilna wersja gry zarobiła 1 milion dolarów w mikrotransakcjach w ciągu pierwszych trzech dni, kiedy zakupy w aplikacji były dostępne. Dokładna całkowita kwota pieniędzy, które gra zrobiła, jest nieznana, ale Fortnite zrobił 126 milionów dolarów w samym lutym 2018 roku.

7. W październiku 2018 roku Fortnite był oglądany przez 67,7 mln godzin na Twitchu i 42,4 mln godzin na YouTube.

8. Fortnite opowiada historię świata, w którym 98% populacji ludzkiej zniknęło, a ci, którzy przeżyli są pod ciągłym zagrożeniem ze strony zombie. Jako gracz jesteś jednym z pozostałych ludzi i Twoim zadaniem jest realizacja różnych celów, takich jak ochrona innych ocalałych.

9. Te same dwie analizy wykazały, że 72,4% graczy Fortnite to mężczyźni.

10. W Wielkiej Brytanii 9-letnia dziewczynka została wysłana na odwyk z powodu nałogu jakim jest Fornite. Kiedy jej rodzice usunęli grę, zaatakowała ich.

11. Mediana tygodniowego czasu gry w Fortnite wynosi 6-10 godzin.

12. „Fortnight” to brytyjskie określenie, które oznacza „dwa tygodnie”. W grze najtrudniejszy tryb polega na przetrwaniu przez dwa tygodnie.

13. Pomimo zainteresowania ze strony fanów, Epic Games oświadczyło, że nie planują dodawania trybu pierwszej osoby do Fortnite.

14. Ninja posiada 22,4 miliona subskrybentów na YouTube. (Listopad 2019)

15. Współczesna oglądalność Pucharu Świata Fortnite osiągnęła szczytowy poziom 2,3 miliona widzów (YouTube i Twitch).

16. Epic Games po raz pierwszy ogłosił Fortnite w 2011 roku. Seria opóźnień i okresów testowych sprawiła, że faktyczne wydanie gry zostało przesunięte do 2017 roku.

17. Gry takie jak Fortnite są projektowane przez ludzi z doktoratami z psychologii człowieka. Gry wykorzystują najnowocześniejszą psychologię behawioralną, aby celowo trzymać Cię w napięciu i tak, żeby w coraz większym stopniu wydać więcej pieniędzy.

18. Ninja, jeden z najbardziej popularnych streamerów na Twitchu, mówi, że zarabia około 500 tys. dolarów miesięcznie ze streamingu Fortnite i filmów na YouTube.

19. 70% graczy Fortnite dokonało zakupów w grze, wydając średnio 85$ na 1 osobę.

20. W marcu 2018 roku firma Epic Games ogłosiła, że gracze będą mogli grać w Fortnite Battle Royale przeciwko sobie na różnych platformach. Podczas gdy ludzie grający na Xboxie i PlayStation mają trochę czasu na wstrzymanie się od wspólnej gry, każda inna kombinacja na różnych platformach jest możliwa, co jest dość rzadkim osiągnięciem w świecie gier wideo.

Czytaj dalej: 12 popularnych gier, które warto przejść do końca

4.7/5 - (liczba ocen: 3)