Rozrywka

12 popularnych gier które warto przejść do końca

Środowisko gier na PC zmieniło się w ostatnich latach, zarówno pod względem postępu technologicznego w zakresie kart graficznych i monitorów do gier. Aby było jasne, ta lista nie próbuje wybrać najlepszych lub najbardziej wpływowych gier na PC, jakie kiedykolwiek powstały. Nie jest to również lista najpopularniejszych gier. Tytuł jest dosyć dziwny. Będzie to lista gier których nie ukończyłem, a chciałem to zrobić, jednak nigdy nie znalazłem na to czasu.

1. Skirim


Przejście tej gry zajmuje około 100 godzin. Biorąc pod uwagę to, że grać mógłbym 10 godzin dziennie to przejście całości zajęło by bite 10 dni! Kto ku*** ma tyle czasu?  Chyba, że grałbym godzinkę dziennie to wtedy zajęło by mi to 3 miesiące. W którąś mroźną Polską zimę znajdzie się czas. Zawsze podobała mi się idea RPG w której buduje się bohatera od podstaw, rozwija go. Z każdą godziną staje się lepszy. Naprawdę fantastyczna idea. Patrzcie na to: Zawsze idzie się do przodu i jest rozwój. W prawdziwym życiu są górki i dołki. A tutaj mamy tylko rozwój. Naprawdę fantastyczne.

2. Baldur’s Gate 1/2


Na obie trzeba poświęcić ponad 100 godzin grania. Idealna pozycja na zimowy wieczór. Może kiedyś znajdę czas.

3. Wiedźmin 3: Dziki Gon


Też spędziłbym w tym świecie około 100 godzin dlatego odkładam ciągle ją na później. Strasznie podobały mi się trailery z Wiedźmina, które później okazały się mocno naciągane, ale co tam. Gra i tak w licznych serwisach otrzymała 10 punktów na 10.

4. Syndicate Wars


Za którymś podejściem udało mi się przejść pierwszą część, jednak na przejście Syndicate Wars nigdy nie znalazłem czasu, choć uwielbiam ten cyberpunkowy klimat. Zagrywałem się za to w genialnego Satellite Reign który zebrał 461 333 Funtów Brytyjskich na Kickstarterze.

5. Neverwinter Nights 1/2


Darzę Neverwinter Nights dziwnym sentymentem. Grałem w tą grę kilka godzin i ją usunąłem. Czasami o niej myślę.

6. Diablo 2/3


Pierwszą część przeszedłem i raz wystarczy. Do 2 części podchodziłem kilka razy i nigdy jej nie ukończyłem. Zaczęła mnie nudzić zawsze w trzecim akapicie. Jak grałem nekromantą to było za łatwo. Jak barbarzyńcą to też dosyć łatwo mi poszło

7. Starcraft 1/2


Mam taką przypadłość, że przechodzę połowę gry i później ja usuwam, bo stwierdzam, że czas zaczyna mi się dłużyć i „marnuję czas”. Dużo czasu za to spędziłem grając w Skirmish.

8. Dounger Keeper


Jak byłem młody to grałem w tą grę, ale była dla mnie za trudna. Zawsze podobały mi się te podziemne klimaty. Jeszcze za czasów kiedy nie miałem komputera PC tylko Atari, kupowałem czasopisma o grach.

9. Theme Hospital


Świetna gra. Uwielbiam ten szpitalny klimat i humor który jest w tej grze. Niezapomniany jest głos recepcjonistki wzywającej lekarzy i strzelanie do myszy na korytarzu szpitala. Niestety miałem wadliwą grę i kilka misji przed skończeniem gry wywalało mnie do pulpitu. Może kiedyś wrócę jeszcze do tego tytułu.

10. Gothic 1/2/3


Nigdy nie ciągnęło mnie do tej serii. Nikt ze znajomych też nie był wielkim fanem Gothica. Było minęło. Teraz nie wiem czy będę mieć ochotę grać w te gry. Grafika trochę mnie odstrasza, a nie czuję do tej gry sentymentu.

11. Mass Effect 1/2/3


Dobra gra w którą nigdy nie grałem. Kocham kosmiczne klimaty, dlatego jak znajdę odrobinę czasu to z miłą chęcią przejdę je minimum 2 razy. Dlaczego 2 razy? Ponieważ chciałbym przejść ją jako postać dobra i zła.

12. Planescape: Torment


Słyszałem, że to „gra książka”. Mnóstwo czytania i jeszcze raz czytania. Do tego niesamowita historia.