Rozrywka

10 Zaskakujących Ciekawostek o Serialu Dexter

serial Dexter
SHOWTIME

„Dexter” to kolejny serial, który wywoływał w widzach ambiwalentne uczucia. Kibicowali bowiem poczynaniom głównego bohatera, niekoniecznie zgodnym z kodeksem moralnym.

Pracujący jako laborant krwi na posterunku policji w Miami Dexter nocami zamieniał się bowiem w seryjnego zabójcę, ścigającego tych, którzy uniknęli wymiaru sprawiedliwości.

1. Pierwszy sezon serialu powstał na podstawie książki Jeffa Lindsaya „Darkly Dreaming Dexter”, wydanej po polsku jako „Demony dobrego Dextera”. Kolejne sezony powstawały już niezależnie od książek, które również tworzą serię.

2. Imię Dexter twórcy serialu nadali głównemu bohaterowi nieco ironiczne, bowiem po łacinie „Dexter” znaczy „prawy”, „praworządny”.

3. Obliczono, że w trakcie wszystkich ośmiu sezonów Dexter zamordował ok. 117 osób.

4. Policzone zostały również przekleństwa wypowiadane przez Debrę Morgan, siostrę Dextera, która uwielbiała używać słowa „fuck”. Przez osiem sezonów serialu wypowiedziała je aż 996 razy, nie licząc innych wyrazistych określeń.

5. Pierwotnie kandydatem do roli Dextera był Jeremy Renner (grający postać Hawkeye’a w filmach z serii „Avengers”). Aktor odmówił ze względu na swoje wcześniejsze doświadczenia z rolą seryjnego mordercy w filmie „Dahmer”.

6. Michael C. Hall, który wcielił się w postać Dextera, zyskał wcześniej popularność w kultowy serialu HBO „Sześć stóp pod ziemią”, w którym grał Davida Fishera.

7. W trakcie kręcenia zdjęć do serialu „Dexter” Michael C. Hall zachorował na nowotwór. Ukrywał swoje leczenie przed ekipą, a w trakcie odbierania Złotego Głobu i Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych nosił nakrycie głowy zasłaniające brak włosów. W 2010 roku ogłosił, że został wyleczony z nowotworu.

8. „Dexter” spotkał się z protestami organizacji The Parents Television Counsil, która uznając go za zbyt agresywny i brutalny, wezwała stację CBS do zdjęcia produkcji z anteny.

9. Jennifer Carpenter grająca siostrę Dextera wyszła za Michaela C. Halla w 2008 roku. Małżeństwo nie trwało długo, bo tylko do 2011 roku, ale aktorzy nadal zgodnie pracowali na planie.

10. Na stronie telewizji Showtime i na Youtube dostępne są odcinki animowane serialu noszące tytuł „Early Cuts”, które przedstawiają nieznane wątki z życia głównego bohatera serii.