Fascynujące ciekawostki o serialu Detektyw

Serial True Detective
HBO

Detektyw to serial, który złożony jest z trzech sezonów. Fabuła opiera się na specyficznym morderstwie, do którego doszło na terenie Kalifornii.

Ta historia powoduje, iż spotyka się ze sobą trójka mężczyzn, którzy pragną rozwiązać tą zagadkę. Serial ten posiada bardzo wysokie oceny oraz możemy go znaleźć na stacji Netflix, która umożliwia nam oglądanie tej wspaniałej produkcji.

Liczne wątki, które łączą bohaterów nadają indywidualny charakter całej fabule. Z Detektywem powiązanych jest wiele ciekawostek, które zostaną przedstawione poniżej.

1. Zdjęcia, które były tworzone na rzecz pierwszego sezonu serial robione były w stanie Luizjana w USA, zaś zdjęcia dotyczące sezonu drugiego kręcone były już w Los Angeles.

2. Należy wspomnieć, iż doskonały aktor, jakim jest Matthew McConaughey chcąc perfekcyjnie odzwierciedlić swoją postać na naszych ekranach, postanowił przeprowadzić analizę, która dotyczyła przemiany bohatera, którego miał odgrywać. Co więcej, analiza ta umożliwiła mężczyźnie odnalezienie się w nowej roli oraz odegranie jej w jak najlepszy sposób.

3. Do jednej z ról kobiecych chętnych było wiele aktorem, jednak ostatecznie rolę dostała Rachel McAdams. Aktorka ta konkurowała przykładowo z Jessica Biel i Malin Akerman, z którymi zwyciężyła na castingu.

4. Mało kto zdaje sobie sprawę, iż produkcja sezonu drugiego zajmowała producentom wiele cennego czasu. Z tego powodu Christian Bale oraz Jessica Chastain zrezygnowali z odgrywania głównych ról bohaterów w Detektywie.

5. Kolejną ciekawostką jest ta dotycząca błędów serialu, których znalazło się całkiem sporo. Jako przykład można podać tutaj szósty odcinek, pierwszego sezonu, kiedy to młoda kobieta przychodzi do jednego z baru po odkryciu zdrady swojego ukochanego. Na ścianach lokalu możemy zauważyć liczne browary Nola. Akcja tego serialu rozgrywa się w 2002 roku, a browary te zostały odkryte znacznie później.

6. Serial ten zdobył wiele nagród, w tym oczywiście pięć statuetek Emmy. Należy dodać, że Detektyw był nominowany aż w dwunastu kategoriach to tej ambitnej nagrody.

7. Sam reżyser całej produkcji otrzymał nagrodę za najlepszy nowy serial, który ukazał się w ostatnim czasie oraz najlepszy serial obyczajowy.

8. Każdy z poszczególnych trzech sezonów nie jest ze sobą powiązany w jakikolwiek sposób. Nie posiadają one wspólnego wątku, fabuły, czy też miejsca. Można więc stwierdzić, iż osoby, które nie oglądamy sezonu pierwszego mogą spokojnie zacząć serial od oglądania sezonu drugiego, ponieważ będą one wiedziały, o co dokładnie chodzi w Detektywie.

9. Większość recenzji dotycząca tego sezonu jest pozytywna.

10. W produkcji wiele czasu poświęcone zostało wszelkim przestrzeniom oraz otoczeniu, które zostało ukazane, w szczegółowy sposób. Zabieg ten miał na celu wskazanie na autentyczność oraz realizm serialu Detektyw.

4.3/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *