16 ciekawostek o serialu Bojack Horseman

serial Bojack Horseman
źródło: Netflix

BoJack Horseman to amerykański animowany sitcom stworzony przez Raphaela Boba-Waksberga. Przedstawiamy najlepsze ciekawostki oraz mało znane informacje o serialu BoJack Horseman.

1. W latach 90-tych tytułowy BoJack Horseman był w bardzo znanym programie telewizyjnym Horsin’ Around, skupionym wokół młodego konia, który jest zmuszony do ponownej oceny swoich priorytetów, kiedy zgodzi się wychować trójkę ludzkich dzieci.

2. Świat serialu osadzony w Los Angeles, w którym współistnieją ludzie i antropomorficzni ludzie-zwierzęta.

3. Od czasu odwołania programu po jego dziewiątym sezonie, BoJack stał się przygnębiony, cyniczny, narcystyczny i autodestrukcyjny. Spędza dni wylegując się wokół swojej luksusowej hollywoodzkiej chałupy, dużo pijąc, narzekając na wszystko i oglądając odcinki swojego starego programu.

4. Pierwszy sezon serialu miał swoją premierę 22 sierpnia 2014 roku. BoJack opracowuje w nim plan, aby odzyskać znaczenie gwiazdy. Agentka BoJacka, która jest jego przyjaciółką, Princess Carolyn, różowa perska kotka, to kolejny problem życiowy, z którym musi się zmierzyć.

5. W serialu pojawia się wiele easter egg-ów i ukrytych przekazów związanych ze zwierzętami. tj. w restauracji świnia siedzi przy stoliku, a obok ktoś konsumuje świnię. Możemy też zobaczyć na plakacie w biurze adopcyjnym jak 2 wilki adoptowały owce.

adopcja owcy przez wilki
źródło: Netflix
świnie w restauracji
źródło: Netflix

6. Autorem projektu jest rysowniczka Lisa Hanawalt, która wcześniej współpracowała z Bobem-Waksbergiem przy tworzeniu komiksu internetowego Tip Me Over, Pour Me Out.

7. Princess Carolyn, ma w swoim biurze książkę, która odwołuje się do książki napisanej przez brata aktorki, Davida Sedarisa.

8. Wiele postaci nosi stroje oparte na prawdziwych strojach noszonych przez gwiazdy.

9. Twórca Raphael Bob-Waksberg i scenograf/producent Lisa Hanawalt spotkali się w klasie teatralnej szkoły średniej, przedstawiając sobie pomysły na programy telewizyjne. Jeszcze w szkole średniej Bob-Waksberg miał antropomorfizm w mózgu. W trakcie studiów połączyli siły, by stworzyć komiks internetowy zatytułowany Tip Me Over i Pour Me Out.

10. Zaprojektowali postaci oparte na byłych kolegach z klasy średniej. Pewnego dnia Bob-Waksberg zapytał Hanawalt: „pamiętasz tę dziewczynę, która była w naszej angielskiej klasie szkoły średniej? Narysuj ją, ale jako delfina”. Tak urodziła się Sextina Aquafina.

11. Bob-Waksberg nie pamięta, skąd wziął nazwisko swojego bohatera. „BoJack brzmiał dla mnie jak imię konia”, powiedział. „Nie wiem, gdzie to słyszałem, ani jak to wymyśliłem.

12. Hanawalt stwierdził, że BoJack Horseman był jedną z najłatwiejszych postaci do zaprojektowania, szybko wyobrażając sobie sweter, buty i jego zrzędliwy wyraz twarzy.

13. Odcinek „Let’s Find Out” pochodzi ze specjalnego scenariusza napisanego dla Curb Your Enthusiasm przez Petera Knighta, który zdenerwował Larry’ego Davida, że Ron Howard go nie znał. W akcie odwetu David udaje, że nie wie, kim jest Howard, i przegrywa program „Who Wants to be a Millionaire”.

14. BoJack naprawdę troszczył się o innych, takich jak jego przyjaciele, może nawet być wnikliwy, nie chce nikogo skrzywdzić i okazał się bardziej czuły niż się wydaje.

15. BoJack jest nękany swoją całkowitą nienawiścią do samego siebie i walką o akceptację samego siebie Ta przygnębiająca strona jego natury często wychodzi na jaw, gdy jest z Diane.

16. Szósty sezon jest ostatnim. Zostanie wydany w dwóch częściach. Część 1 miała premierę 25 października 2019 r., a część 2 będzie miała premierę 31 stycznia 2020 r.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *