Mobile

Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida

sprawdzanie telefonu

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do najróżniejszych technologii. Wiele z nich zapewnia nam rozrywkę a niektóre z nich wręcz ułatwiają nam życie. Coraz częściej też i nasze dzieci mają dostęp do tych technologii i coraz chętniej z nich korzystają.

Tablety, telefony komórkowe, to wszystko jest obecnie dostępne dla dzieci w każdym wieku. Niestety w Internecie nie zawsze jest bezpiecznie dla dzieci, dlatego bardzo ważną kwestią jest odpowiednia kontrola rodzicielska, którą zapewnią specjalne aplikacje.

Jakie aplikacje cieszą się największym zainteresowaniem wśród rodziców?

Rodzice bardzo chętnie instalują sobie aplikacje, które zabezpieczają ich dziecko przed szkodliwym wpływem Internetu w dzisiejszych czasach. Jest wiele popularnych aplikacji, które można sobie zainstalować na tablecie lub telefonie komórkowym z systemem operacyjnym Android.

Numerem jeden wśród rankingów tego typu aplikacji jest Beniamin. Dzięki tej aplikacji można zarządzać urządzeniem swojego dziecka zdalnie.

Wśród popularnych funkcji tej aplikacji jest ustalenie lokalizacji dziecka, zablokowanie nieodpowiednich stron i kanałów internetowych, ustawienie limitu czasu korzystania z Internetu przez dziecko i wiele innych tego typu możliwości.

Inna popularna aplikacja na Androida

Boomerang Parental Control to kolejna bardzo znana aplikacja, która pomaga rodzicom kontrolować swoje dzieci na ich urządzeniach.

Aplikacja ta ma ciekawe funkcje, dzięki niej można na przykład sprawdzić jakie treści czyta dziecko w Internecie i jak dużo czasu na tym zajęciu spędza. Aplikacja ta jest bezpłatna, co jest jej wielką zaletą i jest kompatybilna z systemem Android na tablecie i telefonie komórkowym.

Na pewno na wyróżnienie zasługuje również aplikacja FamilyTime. Aplikacja ta pozwala na kontrolowanie dziecka niezależnie od tego, jak daleko jest ono od domu.

Aplikacja ta jest bardzo wszechstronna a do tego bezpłatna. Można ją zainstalować na każdym urządzeniu, które posiada system operacyjny Android. Aplikacja ta jest łatwa w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca. Ma wszystkie popularne funkcje znanych aplikacji służących do kontrolowania sprzętu dzieci.