Mobile

Jak oszczędzać na jedzeniu: wybieramy najlepsze aplikacje

ugotowane danie na misce

W obliczu obecnej inflacji każdy Polak stoi przed trudnym wyzwaniem – oszczędzaniem. Sposobów na pomoc naszemu portfelowi jest wiele – rozsądne zarządzanie domowym budżetem, skrupulatne monitorowanie transakcji, zrezygnowanie z niektórych przyjemności.

Jednak jak oszczędzać, gdy większość naszych wydatków przeznaczana jest na to, co najpotrzebniejsze, czyli żywność? W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść aplikacje mobilne, które przedstawią nie tylko najkorzystniejsze rozwiązania ekonomiczne, ale i pozwolą za mniejszą niż standardowo opłatą skorzystać z usług nawet najlepszych restauracji.

Aplikacje mobilne znanych supermarketów

Choć pytania sklepowych ekspedientek o posiadanie aplikacji danego dyskontu może być dla nas męczące to warto rozważyć takie rozwiązanie. Zarejestrowanie się do programów lojalnościowych takich sklepów jak np. Biedronka, Lidl czy Żabka może przynieść wiele korzyści. Sam fakt założenia konta umożliwia skorzystanie ze specjalnych promocji, przeznaczonych tylko dla użytkowników. Śledzenie najnowszych ofert jest również łatwiejsze w aplikacji niż przeglądanie stosu kilku różnych gazetek. Dodatkowo supermarkety często nagradzają swoich klientów specjalnymi promocjami np. po uzbieraniu wyznaczonej ilości punktów (Lidl, Żabka) lub umożliwiają wymianę punktów na dany produkt. W aplikacji Moja Biedronka dostępna jest również funkcja tzw. shakeomatu, który codziennie po potrząśnięciu telefonem losuje dla nas indywidualny kod umożliwiający zakup danego produktu w okazyjnej cenie.

Blix – trzymaj rękę na pulsie

Aby oszczędzić na codziennych zakupach spożywczych warto na bieżąco sprawdzać i porównywać promocje w różnych supermarketach. Takie usługi oferuje swoim użytkownikom Blix. Aplikacja skupia elektroniczne wersje gazetek promocyjnych, co skutecznie ułatwia śledzenie wszystkich dostępnych ofert. Przedstawia okazje ze sklepów, które znajdują się w pobliżu. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wybrania naszych ulubionych sklepów i wprowadzenie programów lojalnościowych, z których korzystamy, tak aby treści były bardziej spersonalizowane. Umożliwia również tworzenie listy zakupowej, po której stworzeniu otrzymujemy konkretne oferty dotyczące danych produktów z listy. Po dokładnej analizie możemy wybrać się na zakupy do tego sklepu, który w danym momencie proponuje nam najkorzystniejsze ceny.

To good to go i Foodsi – ratowanie żywności przed zmarnowaniem zawsze w cenie

Istnieją również aplikacje, które umożliwiają swoim użytkownikom odbieranie specjalnie przygotowanych przez lokale gastronomiczne paczek żywności z krótkim terminem przydatności. W akcje zaangażowane są nie tylko znane supermarkety i sieci jak np. Starbucks, Costa Coffee, stacja BP ale i niektóre z lokalnych piekarni czy cukierni. Często w cenie ok. 15 złotych można otrzymać paczkę o łącznej wartości nawet 40 złotych i przy okazji spróbować wcześniej nieprzystępnych cenowo propozycji. Dodatkowym atutem jest aspekt ekologiczny – nie pozwalamy na marnotrawstwo żywności i ratujemy produkty przed śmietnikiem. Too good to go dostępne jest głównie większych miastach, Foodsi obejmuje również mniejsze miejscowości i skupia się na ofercie lokalnych przedsiębiorców. Warto śledzić aktualności w obu aplikacjiach i porównywać ich propozycje.

4.7/5 - (liczba ocen: 3)