Aplikacje do biegania – 5 najlepszych aplikacji dla biegaczy

bieganie w parku

Bieganie to niewątpliwie ciekawa forma aktywności, która towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Wbrew pozorom ten sport nie należy do łatwych, bo odpowiednia technika i kondycja są do wyrobienia na przestrzeni lat treningu.

Dowiedz się jakie aplikacje mobilne pomogą Ci biegać bezpiecznie i szybko odnosić sukcesy. Zdaj się na technologie i ruszaj na trening!

1. Endomondo

Tej aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Około miliona użytkowników i dostęp do mediów społecznościowych to niebywałe zalety Endomondo. Aplikacja stanowi platformę dla biegaczy chcących poznawać nowych towarzyszy wysiłku, porównywać swoje czasy i być w kontakcie ze światem. Za pomocą tego narzędzie zasięgniesz wiedzy na temat długości przebytej trasy, ilości spalonych kalorii, prędkości biegu, a także tempa.

2. III Sport Tracker

Według opinii biegaczy, dane przedstawiane przez Sport Tracker są o wiele bardziej dokładne, niż w przypadku Endomondo. Aplikacja jest polecana biegaczom o nieco większym stopniu zaawansowania i większych wymaganiach. Narzędzie posiada sieć społecznościową, monitoring biegu i mapę pokonanej trasy. Aplikacja daje możliwość zbierania danych w specjalnym dzienniku treningowym, wykorzystuje GPS oraz Google maps. Za jego pomocą zaplanujesz trasę, zobaczysz trasy biegaczy w okolicy, a także dostosujesz dystans do aktualnej kondycji.

3. VI Running to lose weight

Jeśli planujesz stracić zbędne kilogramy, ta aplikacja jest dla Ciebie. W odróżnieniu od pozostałych aplikacji, VI Running to lose weight to gotowe plany treningowe, w których połączono technikę biegania truchcikiem ze sprintem i marszem. System interwałów to świetne ćwiczenie dla osób chcących schudnąć. Poza tym, aplikacja zawiera funckje wspólne dla większości aplikacji dla biegaczy – liczy dystans, czas, prędkość, kalorie oraz mapę. Polecamy tę aplikację osobom, które chcą zredukować wagę i są początkujące.

4. Bieganie dla początkujących

Ta aplikacja pomoże Ci wejść w świat biegania, bez ewentualnych kontuzji i nieprzyjemności. Amatorzy rzadko przykładają wagę do właściwej rozgrzewki i aspektów bezpieczeństwa, które na dłuższą metę okazują się kluczowe. Bieganie dla początkujących to platforma z dużą dawką wiedzy teoretycznej, którą każdy biegacz powinien posiadać. Niestety aplikacja nie jest zupełnie darmowa, z wyjątkiem pierwszych 15 dni treningowych. Mimo to warto ją przetestować na początek.

5. V Strava: track running, cycling and swimming

Aplikacje z powodzeniem połączysz z Facebookiem i Twitterem. Możesz za jej pomocą śledzić trasy przyjaciół, komentować i udostępniać posty ze swoimi osiągnięciami. Łatwo tu o dawkę motywacji, która jest podstawą treningu. Ciekawą opcją jest integracja aplikacji ze smartwachem, co daje duży zasób dokładnych danych w zasięgu ręki. Wyzwania dostępne w aplikacji podsycają zdrową rywalizację. Zdecydowanie polecamy aplikacje fanom tworzenia społeczności sportowej. Sprawdź!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *