30 ciekawostek o Minecraft

surival

Minecraft to gra komputerowa, w której gracze mogą budować obiekty w wyznaczonym obszarze.

Chcesz znać kilka ciekawostek na temat gry Minecraft, których prawdopodobnie nie znałeś?

1. W 2009 roku szwedzki programista i projektant Markus Persson „Notch” postanowił stworzyć grę typu sandbox – taką, która pozwoli na darmowe eksplorowanie wirtualnego świata. Pierwsza wersja gry powstała w zaledwie 6 dni.

2. Po wydaniu gry Minecraft na PC, Mojang okresowo aktualizował i ulepszał grę do momentu dostarczenia pełnej wersji 18 listopada 2011 roku.

3. To najczęściej grana gra na Xbox Live. Minecraft jest popularniejszy niż Halo czy Call of Duty.

4. Kiedy Persson rozpoczął proces tworzenia gry, określił ją mianem „Cave Game”. Nazwa została wkrótce zmieniona na Minecraft: Order of the Stone, a ostatecznie tylko Minecraft.

5. Dania została całkowicie odtworzona w Minecraft przez Simona Kokkendorfa i Thorbjørna Nielsena. Wyszukiwali nawet publiczne dane o drogach i budynkach, aby wszystko było w porządku. Każdy może odwiedzić wirtualną Danię w Minecraft.

6. Twórca Minecraft wymienia gry wideo na PC: Dwarf Fortress, Dungeon Keeper, RollerCoaster Tycoon i Infiniminer jako główne inspiracje dla Minecrafta. Persson wyraził szczególne uznanie dla Infiniminer, twierdząc, że chciałby połączyć jego estetyczny urok z grą w stylu RPG. Zobaczcie w Google jak wygląda Infiniminer. Jest bardzo podobny do Minecrafta.

7. Jednym z gatunków Minecraft jest creeper, elektrycznie naładowany drapieżnik. Persson nie zamierzał zaprojektować takiego potwora; próbował stworzyć świnię, ale przypadkowo przełączył liczby na wysokość i długość podczas wprowadzania kodu. W rezultacie powstała potworność, którą znają i kochają gracze.

zamek

8. Jeśli dostaniesz wełnę strzygąc owcę, nożyce nie ulegną uszkodzeniu. Uszkodzenia doznają tylko wtedy, gdy uderzają w wysoką trawę lub liście.

9. Podobno zmęczony polityką korporacyjną, Persson wysłał w czerwcu 2014 roku tweeta, mając nadzieję, że zainteresuje kogoś nabyciem jego akcji Mojang. Trzy miesiące później oficjalnie sprzedał firmę Microsoftowi za 2,5 mld dolarów.

10. Łatwiej jest łowić ryby w deszczu.

11. Raz na każde 10000 razy gdy grasz w grę, jej menu w ekranie startowym będzie wyświetlać błąd w pisowni własnego tytułu, odwracając „E” i „C”, tworząc słowo „Minceraft”.

12. Jajko ma 1/256 szans na wyklucie 4 kurczaków jednocześnie.

13. Technicznie rzecz biorąc, światy Minecraft nie są nieskończone. Im dalej pójdziesz w nie, tym gorzej działają.

14. Mimo że pierwsza iteracja została wydana w 2009 roku, gra nadal sprzedaje się w oszałamiającym tempie, a ostatnim kamieniem milowym jest 122 miliony kopii na wszystkich platformach. Liczba cały czas rośnie.

arbuz

15. Znasz te dziwne małe wiadomości, które zaczynają migać na ekranie tytułowym, jak tylko załadujesz Minecraft? Nazywa się je „splash text”, a ich zakres sięga od popkulturowych gagów do niemalże niezbadanych odniesień do gier. Gra posiada 350 takich wiadomości.

16. Po oswojeniu wilka, jeśli skorzystasz z kodu, możesz zmienić kolor jego obroży na 15 różnych kolorów.

17. W 2013 roku szkoła średnia Viktora Rydberga w Sztokholmie wprowadziła Minecraft jako obowiązkową część swojego programu nauczania dla wszystkich 13-letnich uczniów. Nauczyciel wyjaśnił, co sprawiło, że gra stała się interesująca dla uczniów: „Uczniowie uczą się o planowaniu, kwestiach środowiskowych, załatwianiu spraw czy o planowaniu przyszłości.

18. Picie mleka powstrzyma wszelkie skutki trucizny.

19. Użycie narzędzia do innego zastosowania niż zamierzone, zmniejszy jego trwałość o 2 punkty zamiast o 1.

20. Choć może to zabrzmieć tak, jakby mówienie Endermana było niezrozumiałe. Endermana mówi „Cześć” i „Co jest grane?”, ale jest to nagrane od tyłu.

21. Wybuchy trotylu usuwają lawę.

statek

22. Zdrowie wilka można rozpoznać po jego ogonie. Ogon skierowany do góry = zdrowy szczeniak. Ogon skierowany w dół = niski poziom zdrowia.

23. Jeśli postawisz normalne ogrodzenie obok ogrodzenia z cegły z siatki, to się nie połączą. Można przez nie przechodzić, ale zwierzęta nie mogą.

24. W grze można łowić pod wodą.

25. Notch po sprzedaży akcji Mojang kupił do za 70 milionów dolarów.

26. Według badania przeprowadzonego przez doktoranta Annenberg School of Communication Alex Leavitt, 30% wczesnych użytkowników Minecraft po raz pierwszy dowiedziała się o grze od przyjaciół, a kolejne 30% odkryła grę za pośrednictwem filmów na YouTube.

27. W ekstremalnych odległościach od punktu wyjścia gracza, usterka matematyczna powoduje wypaczenie i dezintegrację krajobrazu Minecraft. W blogu z 2011 roku, Notch nazwał to miejsce: „Dalekie Ziemie” i nie zamierzał tego naprawić, ponieważ zakładał, że nikt nie pójdzie tak daleko.

28. Na wczesnym etapie życia Minecraft, wielu użytkowników zaczęło zgłaszać dziwne wydarzenia i obserwacje tajemniczej postaci, która najwyraźniej za nimi podążała. Ta istota która wyglądała jak domyślna postać gracza, tylko z upiornymi białymi oczami – była znana jako Herobrine.

29. Obrazy są jedną z wielu różnych rzeczy, które gracze mogą wykonać i dekorować swój dom. Podczas gdy niektóre obrazy przedstawiają losowe krajobrazy, wiele innych zawiera odniesienia do innych gier wideo. Być może najbardziej rozpoznawalny jest obraz znany jako DonkeyKong, który pokazuje pikselowaną wersję z gry Donkey Kong Arcade.

30. Cała gra jest bardzo pozytywna, zachęcająca do naprawdę konstruktywnych zachowań, takich jak tworzenie, planowanie i budowanie.

4.3/5 - (liczba ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *