Mobile

Samsung a50 – 10 Ciekawostek

samsung galaxy a50

Samsung A50 to telefon ze średniej półki koreańskiego giganta. Telefon wygląda z zewnątrz bardzo solidnie, wykonany jest z poliwęglanu, który jest materiałem bardzo odpornym na uderzenia oraz wytrzymałym na zarysowania. Wnętrze telefonu oferuje jeszcze więcej, poniżej 10 ciekawostek o tym modelu :

1. Samsung A50 ma wyświetlacz o przekątnej 6, 4 cala który niemal pozbawiony jest ramek. Dzięki temu można w bardzo wygodny sposób oglądać filmy oraz zdjęcia.

2. Telefon posiada w sumie 4 aparaty fotograficzne. Jeden z przodu, został umieszczony na potrzeby zdjęć typu „selfie” o matrycy 25 MP. Z tyłu znajdziemy zaś 3 aparaty : główny o rozdzielczości 25 MP, szerokokątny o matrycy 8 MP oraz z głębokim obiektywem, który posiada rozdzielczość 5 MP.

3. Samsung A50 posiada ciekawa funkcję odblokowywania telefonu. Na tylnej obudowie posiada on czytnik linii papilarnych, wystarczy tak więc jedynie przyłożyć palec i w mgnieniu oka mamy odblokowany telefon.

4. Bateria tego telefonu ma pojemność 4000 mAh. Pozwala to na 2 dni użytkowania bez ładowania. Dodatkowo model A50 posiada funkcję szybkiego ładowania 15 W.

5. Wyświetlacz w tym modelu został wykonany według technologii Amoled. Wyróżnia on się na tle standardowych tym, że posiada większy kontrast oraz bardziej nasycone barwy.

6. W modelu A50 za zdjęcia panoramiczne odpowiada szerokokątny aparat, który obejmuje pole widzenia człowieka czyli 123 stopnie.

7. Pamięć w telefonie to 128 GB. Istnieje jednak możliwość rozbudowy pamięci aż o 512 GB poprzez dołączenie do modelu karty pamięci, którą można zawsze dokupić.

8. Telefon jest bardzo szybki i wydajny. Posiada on 4 GB pamięci RAM oraz procesor ośmiordzeniowy, czyli taki który potrafi wykonać 8 operacji w tym samym czasie.

9. Dźwięk w telefonie został skonfigurowany według technologii DOLBY ATMOS. Oznacza to że dźwięki odtwarzane na telefonie można słyszeć także nad swoją głową co przypomina nagłośnienie kinowe.

10. Telefon posiada zabezpieczenie danych i zapobiega włamaniom poprzez znane oprogramowanie KNOX.