Mobile

Czy warto wydać 9000 zł na Samsung Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4

Seria smartfonów Z Fold od Samsunga, jest jedną z ich najbardziej unikatowych serii telefonów i obecnie najdroższą. Obecne ceny rynkowe Galaxy Z Fold 4 kształtują się na poziomie ok. 9000 złotych. Czy warto wydać takie pieniądze na smartfon?

Samsung Galaxy Z Fold, czyli co to za seria?

Seria Z Fold to składane w pionie smartfony, które po rozłożeniu przypominają tablet. Samsung ma również drugą serię składanych smartfonów (Z Flip), jednak sam sposób składanie jest zupełnie inny, i nie możemy liczyć na tabletowe doświadczenie w użytkowaniu telefonu. Co ważne aspiracją koreańskiego producenta było wyprodukowanie takiego składane smartfona, z którego po złożeniu możemy korzystać jak z klasycznego flagowego telefonu, a po rozłożeniu zyskujemy dużo nowej przestrzeni, a telefon staje się tabletem. Oczywiście wykonywane zadanie się nie przerywają, i coś, co zaczęliśmy robić w trybie zwykłym będzie można kontynuować w trybie rozłożonym.

Z Fold 4 recenzje

Pojawiające się recenzje najnowszego dziecka koreańskiej korporacji, mówią o jednym: Z Fold 4 jest urządzeniem wykonanym na bardzo wysokim poziomie, które działa bardzo dobrze, a forma urządzenia sprawia, że korzystanie z niego nabiera zupełnie innego aspektu. Jednak wszyscy podkreślają również wysoką cenę urządzenia, która oscyluje w granicy 9000 złotych, co nawet jak na urządzenie klasy premium jest sumą wręcz zawrotną.

9000 złotych za smartfon?

Dla wielu osób wydanie tak dużej sumy na sprzęt użytkowy wydaje się absurdalne, jednak z całą pewnością można stwierdzić, że Z Fold 4 jest sprzętem wyjątkowym, który obecnie konkurencji na rynku nie ma. Czy jednak warto wydać te 9000 złotych? Udzielona odpowiedź nie może być prosta tylko na „tak” lub tylko na „nie”. Wynika to nie tylko z dużej kwoty, ale również z upodobań użytkowników.

Na tak

Jeśli nasz portfel pozwala na wydanie takiej kwoty, a na dodatek jesteśmy fanami technologii, nie powinniśmy się wahać. W cenie 9000 złotych otrzymujemy sprzęt wyjątkowy z którego korzysta się (poprzez możliwość rozkładania) zupełnie inaczej niż ze zwykłego telefonu. Z Fold 4 potrafi dużo więcej niż obecne na rynku smartfony. Oprócz tego możemy być pewni, że smartfon jest wykonany absolutnie topowo, a problemy wieku dziecięcego, które występowały w pierwszych 2 generacjach, są już zaszłością.

Na nie

Jeśli smartfon jest dla nas standardowym urządzeniem, z którego korzystamy na co dzień do dzwonienia i przeglądania Internetu, a do tej pory średniopółkowce były dla nas wystarczające to wydatek aż tak dużej kwoty na Folda nie ma sensu. Oczywiście, najnowsza generacja składanego smartfonu Samsunga zmienia filozofię korzystanie z urządzenia, jednak w przyszłości kolejne generacje powinny być tańsze i jeszcze bardziej dopracowane, dlatego, jeśli nie spieszy się nam z poznaniem nowego doświadczenia w korzystaniu ze smartfona, zakup Z Folda 4 możemy odpuścić.

Z Fold 4, czyli piękny (i drogi) smartfon przyszłości

Producenci smartfonów szukają nowych i innowacyjnych rozwiązań. Seria Z Fold jest tego najlepszym przykładem. Jednak jak zawsze nowości na rynku technologii są bardzo drogie. Jeśli należymy do grupy ludzi, którzy bardzo chcą z tymi nowościami się zapoznać, a nasz portfel wytrzyma takie obciążenie zakup Z Folda 4 będzie najlepszym wyborem. Jeśli jednak należymy do grupy przeciętnych użytkowników smartfonów, a na wszystkie nowości patrzymy z dystansem, zakup Folda nie będzie miał dla nas sensu z ekonomicznego punktu widzenia.