Tech

Smartwatch Samsung – czy seria Galaxy Watch jest tylko dla sportowców?

Smartwatch Samsung

Wielu potencjalnych użytkowników smartwatchy obawia się, że są to urządzenia dedykowane sportowcom, osobom, które aktywnie uprawiają jakiś sport i wymagają ciągłego monitorowania postępów. To błąd, bowiem funkcjonalność smartwatchy wybiega daleko poza tematykę sportową. Czym charakteryzują się smartwatche Samsung Galaxy Watch?

Monitoruj swój organizm i naucz się pozytywnych nawyków

Nowy rok, nowe postanowienia – zdrowe nawyki! Zazwyczaj kończyło się po kilku tygodniach, bo nikt nie motywował, nie przypominał i nie dawał wskazówek? Czas to zmienić z Samsung Galaxy Watch! Nie musisz być sportowcem, aby korzystać z licznych funkcji i rozwiązań fitness. Możesz przykładowo kontrolować ilość utraconego potu, a Galaxy Watch przypomni Ci, aby się nawodnić np. podczas jazdy na rowerze czy po długim spacerze. Możesz również sprawdzać swoje tętno po każdym wykonanym wysiłku bez znaczenia, czy była to długa i intensywna jazda na rowerze, czy też wbieganie po schodach, gdy zepsuła się winda. Wszystkie wyniki możesz sprawdzić zarówno bezpośrednio na tarczy zegarka, jak również w wybranej aplikacji na smartfonie.

Ciekawą funkcją jest także możliwość sprawdzenia składu ciała[1]. Za pomocą smartwatcha Galaxy Watch poznasz zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni szkieletowych, wody i nie tylko, a to wszystko po to, aby osiągać wytyczone cele. Chcesz schudnąć? Przybrać na wadze, albo zwiększyć masę mięśniową? Czujnik Samsung BioActive i potężny chipset to idealna broń w walce z niedoskonałościami, których chcesz się pozbyć.

Samotnie czy w towarzystwie? Smartwatch Samsung Galaxy Watch dotrzyma Wam kroku!

Z Samsung Galaxy Watch możesz cieszyć się każdym krokiem, jaki robisz zarówno w samotności, relaksując się po ciężkim dniu, jak również w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Śledź liczbę kroków i konkuruj z bliskimi Ci osobami, prowadząc przyjemną rywalizację za pomocą forum dyskusyjnego na żywo. Zwycięzcy kolejnych wyzwań otrzymują pamiątkowe odznaki i punkty, dzięki czemu dbanie o formę staję się przyjemne, motywujące i korzystne społecznie. Namów do aktywności fizycznej najbliższych i obserwuj, jak poprawia się ich samopoczucie i zdrowie.

A gdy już zmęczysz się dniem pełnym wyzwań i przygód będziesz mógł zapaść w przyjemny, głęboki sen, a smartwatch Samsung Galaxy Watch będzie cały czas czuwał i śledził fazy Twojego snu, a wszystko po to, aby pomóc Ci w wypracowaniu zdrowszych zwyczajów. Za pomocą 8 symboli zwierząt będziesz mógł zidentyfikować swój typ snu, oprócz tego dostaniesz codzienne raporty dotyczące snu[2]. Codziennie, małymi krokami, będziesz poprawiać swoje nawyki, aby po pewnym czasie osiągnąć równowagę, zdrowy sen i lepsze samopoczucie, a Samsung Galaxy Watch Ci w tym pomoże!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

 

[1] Aby uzyskać optymalną dokładność odczytu, Galaxy Watch musi być dobrze przymocowany do nadgarstka. Kiedy nie prowadzisz odczytów, możesz poluzować opaskę, aby zapewnić sobie więcej przestrzeni. Ogólnie rzecz biorąc, pasek zegarka nie powinien być zapięty zbyt ciasno lub luźno: upewnij się, że jest wygodny na nadgarstku. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, swędzenie lub inne podrażnienie, zdejmij Galaxy Watch i skonsultuj się z lekarzem przed dalszym użytkowaniem. Taka reakcja może wynikać z alergii, noszenia przez dłuższy czas, nawyków użytkowania, takich jak zbyt ciasne noszenie, narażenie na pot lub inne czynniki drażniące. Utrzymuj Galaxy Watch i jego paski w czystości, wycierając je miękką, suchą ściereczką. NIE MIERZ składu swojego organizmu, jeśli masz zainstalowany rozrusznik serca lub inne urządzenia medyczne. NIE MIERZ składu swojego organizmu, jeśli jesteś w ciąży. Wyniki pomiaru mogą nie być dokładne, jeśli masz mniej niż 20 lat.

[2] Dostępność zależy od kraju lub regionu. Wymagana aplikacja Samsung Health w wersji 6.22.1 lub nowszej. Wymagany telefon Samsung Galaxy z systemem Android 8.0 i min. 1,5 GB pamięci RAM. Funkcja przeznaczona tylko dla ogólnych zastosowań. Nie jest przeznaczona do wykrywania, diagnozowania lub leczenia jakiegokolwiek stanu zdrowotnego lub zaburzeń snu. Wyniki pomiarów to tylko informacja o charakterze osobistym. W razie potrzeby należy zasięgnąć porady lekarskiej.