Porady

Przyspieszenie Androida. Jak sprawić, żeby telefon się nie wieszał

system Androida

System Android to system operacyjny stosowany znacznej większości dostępnych obecnie na rynku smartfonów. Podobnie jak systemy operacyjne wykorzystywane w komputerach, jest on regularnie usprawniany, aby działał jak najlepiej.

Jednak zdarzają się sytuacje, w których jego działanie nie jest prawidłowe, system zawiesza się tym samym uniemożliwiając bezproblemowe korzystanie z telefonu. Można jednak uniknąć takich problemów i znacznie przyspieszyć działanie systemu Android, co nie zawsze wymaga wielu zabiegów.

Słuchać swojego telefonu

Obecnie do przeprowadzenia wielu zabiegów korzystanych dla systemu Android jak również telefonu wystarczy jedynie podążać za radami samego systemu. Często maja one opcje, które monitorują stan telefonu i wskazują konieczność wykonania optymalizacji. Zazwyczaj wtedy wystarczy jedynie podążać za wskazówkami i uruchomić odpowiednie opcje. Powinno się także dbać o to, aby system był na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu jego funkcjonalność będzie o wiele lepsza.

Regularne czyszczenie pamięci

Jedną z częstych przyczyn problemów z działaniem Androida jak również zawieszania się telefonu jest nadmiar danych w telefonie, które prowadzą do braku wolnej pamięci. Dlatego telefon powinien być regularnie czyszczony, a niepotrzebne dane usuwane, aby dzięki temu zwalniać miejsce w pamięci. Ustawienia systemowe Androida coraz częściej pozwalają na wykonywanie tego typu czynności wykorzystując narzędzia systemu. Ponadto wszystkie zachowane pliki czy wykonane zdjęcia zajmują dużo pamięci, warto więc co pewien czas usuwać je lub na przykład przenosić do komputera. Zajmują one sporo przestrzeni, zaś telefon w stosunku do laptopów ma znacznie mniej pamięci na przechowywanie danych.

Ustawienia aplikacji i ich ilość

Kwestią istotną dla odpowiedniego działania systemu Android są także odpowiednie ustawienia aplikacji. Im więcej z nich działa w tle, tym większe obciążenie dla systemu oraz samego telefonu. Istotne jest także to, aby instalować wyłącznie sprawdzone aplikacje, bowiem to pochodzące z nieznanych źródeł mogą powodować spore problemy z prawidłowym działaniu telefonu i systemu. Ustawienia aplikacji są bardzo istotne, mowa na przykład o określeniu tego, z jakich zasobów mogą korzystać podczas pracy.

4.4/5 - (liczba ocen: 8)