5 sposobów na przyspieszenie internetu

wpisywanie

W dzisiejszych czasach wolny internet jest zmorą i przeszkadza nie tylko w rozrywce, ale przede wszystkim w codziennej pracy. W dobie home office większość pracowników biurowych musi wykonywać swoje zadania z pomocą internetu.

Nic nie wskazuje, by miało się to kiedykolwiek zmienić, tak więc szybkie łącze jest już koniecznością. Poznaj nasze metody, dzięki którym korzystanie z internetu będzie jeszcze łatwiejsze. Poznaj 5 sposobów na przyspieszenie internetu. Oto one:

1. Przejście na szerokie pasmo

Jeśli na stronach typu speed test wyniki nie są satysfakcjonujące, koniecznie skontaktuj się z operatorem sieci internetowej. Być może posiada on w ofercie nowy modem szerokopasmowy, który znacznie usprawni działanie łącza. Pamiętaj, że to obowiązkiem dostawcy jest zapewnienie takiej prędkości, jaka jest określona w umowie.

2. Wyznaczanie trasy

Jeśli korzystasz z systemu Windows, w oknie konfiguracyjnym znajdziesz opcję określaną jako przekazywanie portów. Wpisz adres IP swojego komputera w wyznaczonym miejscu, następnie zaznacz przekazywanie protokołów i zapisz ustawienia. Teraz pozostaje sprawdzić, czy dany port ma dobre połączenie z internetem.

3. Konfiguracja Windows

Jeśli szukasz sposobu na przyspieszenie internetu, zajrzenie w zasoby ustawień systemu Windows jest dobrym pomysłem. Przytrzymaj klawisze Windows i R, na klawiaturze wpisz regedit i zatwierdź wybór klawiszem enter. Kolejny krok to podniesienie wartości NetworkTrottlinGIndex na wartość 4. Zmiana przepustowości sieci wpłynie pozytywnie na przesył danych, co spowoduje z kolei szybsze działanie sieci.

4. Ustawienia karty sieciowej

Automatyczne negocjowanie w karcie sieciowej to ważny parametr, który ma wpływ na prędkość internetu. Aby go zmienić, wejdź w Centrum Sieci i Udostępniania, następnie kliknij ikonę Połączenia Lokalne, później kolejno Właściwości, Konfiguruj, Połącz, używając, Zaawansowane, Ustaw Parametr, Szybkość i dupleks. Jeśli pokonasz tę skomplikowaną drogę, ustaw najwyższą możliwą wartość. Zmiana ustawień karty sieciowej powinna zażegnać problemy.

5. Frameware i sterowniki

Maksymalne tempo danych zapewniają tylko najnowsze aktualizacje. Należy do nich na przykład aktualizacja systemu Windows, o której zapomina wielu użytkowników. Ważne jest także zadbanie o wszystkie aktualizacje sterowników do karty sieciowej. Jeśli o nie zadbasz, być może inne działania nie będą konieczne.

4.2/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *