Mobile

Co zrobić żeby telefon chodził płynnie

telefon

Jeśli twój telefon działa powoli, wypróbuj te wskazówki, aby zoptymalizować szybkość działania Androida i uzyskać telefon działający jak normalny.

Zrestartuj swój telefon

Dobrym pierwszym krokiem, gdy Twój telefon nie działa z optymalną prędkością, jest ponowne uruchomienie urządzenia. Czasami wszystko, czego potrzebuje to prosty restart, aby uruchomić szybko ponownie. Pomyśl o tym, jak wiele aplikacji są otwarte, powoli jedzenia pamięci i baterii w telefonie, i pomyśleć o wszystkich tych czasach masz myślał, że twój telefon drenowane całkowicie zbyt szybko, że dzień. Ponowne uruchomienie telefonu czyści otwarte aplikacje i wycieki pamięci, i pozbywa się wszystkiego, co drenuje baterię.

Niektóre urządzenia z różnych marek mogą mieć alternatywne sposoby na ponowne uruchomienie telefonu, ale ta metoda powinna działać w większości inteligentnych telefonów z systemem Android.Wspólną najlepszą praktyką jest ponowne uruchomienie telefonu co najmniej raz w tygodniu. Może to pomóc w problemach z wydajnością, zapobiegając awariom, przedłużając żywotność baterii i zachowując pamięć. Ponowne uruchomienie telefonu może pomóc wyczyścić pamięci podręczne i zrezygnować lub zamknąć aplikacje, które drenują baterię i utrzymują niską wydajność. Daj to spróbować teraz, aby zobaczyć, czy to pomaga, aby twój telefon z systemem Android działa szybciej.

Zwolnij miejsce w pamięci masowej

Ograniczona przestrzeń dyskowa może spowodować, że telefon z systemem Android będzie działał wolniej. Większość nowszych urządzeń wyświetli użytkownikom monit o zwolnienie miejsca w pamięci masowej i zapewni różne opcje, jak można to zrobić.

Aby zwolnić miejsce w pamięci masowej w systemie Android, wykonaj te proste kroki:

Przejdź do Ustawień
Przejdź do Przechowywanie
Stuknij Zwolnij miejsce
Postępuj zgodnie z podpowiedziami, że telefon zapewnia, aby wyczyścić pamięć masową. Niektóre z nich mogą obejmować:
Wyczyść pliki śmieci
Usuń duże pliki
Usuń nieużywane aplikacje
Usuń wszelkie nośniki z kopiami zapasowymi

Urządzenia z systemem Android są inteligentne i mogą dać ci kierunek, aby zwolnić pamięć masową, jeśli nie jesteś całkiem pewien, gdzie zacząć. Uwolnienie pamięci masowej w telefonie jest pomocne zbyt, ponieważ zwiększa wydajność urządzenia, jak również oczyszcza przestrzeń dla Ciebie, aby zrobić więcej zdjęć i filmów i pobrać więcej treści.

Wyczyść pamięć podręczną

Czy przeglądasz internet na swoim telefonie? Może szukasz przepisów lub odpowiedzi na szybkie pytania, gdy jesteś poza domem. Te wyszukiwania zaczynają zajmować pamięć w urządzeniu, jeśli nie wyczyścić je na półregularnych podstawach. Czyszczenie pamięci podręcznej może pomóc zwolnić pamięć i pozwolić telefonowi z systemem Android działać szybciej.

 Postępuj zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w telefonie z systemem Android:

Google Chrome

1. Otwórz przeglądarkę.

2. Stuknij ikonę menu w prawym górnym rogu ekranu

3. Przejdź do Ustawień

4. Przejdź do Prywatność i bezpieczeństwo

5. Przejdź do Wyczyść dane przeglądania. Tutaj będziesz miał kilka opcji od Podstawowej i Zaawansowanej.

Możesz wybrać zakres czasu – ostatnia godzina, ostatnie 24 godziny, ostatnie 7 dni, ostatnie 4 tygodnie i cały czas
Możesz wybrać, aby wyczyścić historię przeglądania, pliki cookie i dane witryny, i/lub obrazy i pliki w pamięci podręcznej.
W zakładce Zaawansowane znajdziesz jeszcze kilka opcji, które możesz wyczyścić w razie potrzeby

6. Kliknij Wyczyść dane w prawym dolnym rogu ekranu.

Istnieje wiele opcji czyszczenia i przyspieszania telefonu z systemem Android, więc zalecamy rozpoczęcie od ustawień podstawowych i ustawienie zakresu czasu na Cały czas.