Mobile

Najlepsze ciekawostki o iPhone’a których nie wiesz

iPhone

Minęło ponad 10 lat od wprowadzenia iPhone’a na rynek przez byłego prezesa Apple Steve’a Jobsa. Smartfon nie tylko zmienił sposób, w jaki patrzymy na telefony, ale również przekonał nas, że malutkie urządzenie może zrobić o wiele więcej, niż kiedykolwiek myślałyśmy.

Legenda o telefonie iPhone jest tak fascynująca, jak można tylko sobie wyobrazić. Dysponując wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, jest liderem technologicznym swoich czasów. Oto najciekawsze ciekawostki na temat iPhone-a.

Rozwój iPhone’a rozpoczął się w 2004 roku od projektu zainicjowanego przez Apple Inc. z udziałem 1000-osobowego zespołu pracowników Apple. Najlepszy tajny projekt nosił nazwę „Project Purple”.

Steve Jobs, założyciel Apple, był odpowiedzialny za przeniesienie punktu ciężkości z tabletów na telefony. W ciągu 30 miesięcy Apple i AT&T Mobility (wówczas Cingular Wireless) pracowały wspólnie nad stworzeniem iPhone’a za 150 milionów dolarów. Kiedy ukazał się w 2007 roku, media nazwały go „telefonem Jezusa”.

App Store był pierwszym miejscem, w którym legalnie pobrano aplikację. Jednym z najbardziej rewolucyjnych aspektów iPhone’a był App Store, w którym użytkownicy mogli legalnie pobierać aplikacje za darmo lub odpłatnie.

W każdym telefonie iPhone jest Bono. Spójrz uważnie, a zobaczysz, że ikona Artystów w aplikacji Muzyka jest właściwie sylwetką wokalistki U2 Bono.

iPhone był odpowiedzialny za doprowadzenie Apple Inc. do sukcesu finansowego znacznie wykraczającego poza to, co firma już osiągnęła na komputerze Mac.

Początkową motywacją dla iPhone’a był iPad. Podczas opracowywania iPada Steve Jobs stwierdził, że lepiej jest skupić się na telefonie, dzięki funkcji multi-touch, którą opracowywał dla tabletu. W rezultacie iPad został wydany później niż iPhone.

Samsung i Apple mogą konkurować na arenie smartfonów, ale to nie przeszkadza Apple w zawieraniu umów z Samsungiem na produkcję układów elektronicznych czy ekranów.

Apple iPhone został uznany za tak rewolucyjny, że magazyn Time Magazine nazwał go Wynalazkiem Roku 2007.

Ustalono, że użytkownicy iPhone’ów są bardziej lojalni w zakupach telefonów niż użytkownicy Androida.

Oryginalny projekt wyświetlacza iPhone’a wymagał użycia tworzywa sztucznego, ale został zmieniony na szkło po tym, jak Steve Jobs uświadomił sobie, że jego klucze porysowały plastik.

Do 2015 roku Apple sprzedał ponad 700 milionów iPhone’ów.

iPhone stanowi około 70% przychodów Apple, który według szacunków posiada konto bankowe o wartości 200 mld USD.

Nowa metalowa konstrukcja iPhone’a 4 spowodowała powszechne problemy wśród użytkowników po tym, jak okazało się, że połączenia są rozłączane, gdy telefon był trzymany w określony sposób.

Zespół Apple odpowiedzialny za iPhone’a był zaskoczony tym, że prototyp zadziałał tak samo, jak przy pierwszej wersji demonstracyjnej produktu. Pięć miesięcy po demo iPhone ukazał się w sklepac.

Od czasu wydania iPhone’a w 2007 roku, Apple posiada ponad 200 patentów na technologię iPhone’a.

Wyświetlacz na telefonie iPhone jest najdroższą funkcją telefonu. Następną najdroższą funkcją są układy scalone Qualcomm.

Kiedy Steve Jobs, prezes Apple, po raz pierwszy wprowadził iPhone’a w 2007 roku, wykonał żartobliwą rozmowę z pobliskim Starbucksem i zamówił latte. Natychmiast ją odwołał, co było prawdopodobnie korzystne dla baristy, który odebrał to wezwanie.

Samsung jest firmą, która produkuje procesor iPhone, pomimo kilku procesów sądowych między Apple i Samsung.

iPhone rozpoczął się jako projekt na tablecie, ale kiedy pracownicy Apple wymyślili projekt iPada z wirtualną klawiaturą, Steve Jobs pomyślał, że mogą zastosować tę technologię do telefonu i tak właśnie powstał iPhone.

iPhone by Apple NIE był pierwszym iPhonem. Firma Cisco Systems pierwotnie opatentowała nazwę iPhone dla swojego telefonu VoIP, a później pozwała Apple za połączenie smartfona z iPhonem. Obie firmy doszły do ugody i zachowały swoje prawa do nazwy.

Wszystkie iPhone’y w reklamach iPhone’a pokazują czas 9:41. To czas, kiedy Steve Jobs zaprezentował pierwszy iPhone’a w 2007 roku.

W 2012 roku Apple sprzedawało 340 000 iPhone’ów dziennie.

Wszystko, co mówisz do Siri jest wysyłane do Apple, jest przechowywane i analizowane.

iPhone Apple ma wyższą sprzedaż niż wszystko sprzedawane pod marką „Microsoft”.

iPhone Apple w Brazylii jest dwa razy droższy niż w USA.

Korzystając z iTunes, użytkownik wyraża zgodę na nieużywanie produktów Apple do tworzenia broni jądrowej.

Pierwszy iPhone powstał w 1983 roku. W 1983 roku Hartmut Esslinger, twórca komputerów Apple, zaprojektował telefon stacjonarny, który odzwierciedlał funkcje iPhone’a i iPada z interfejsem obsługiwanym za pomocą rysika. Nigdy nie ujrzał światła dziennego. Pomyśl, jak wyglądałby dziś krajobraz smartfonów, gdyby ten prototyp z 1983 roku został wydany.