iPhone 14 vs inne. Co wybrać zamiast nowego iPhone?

iPhone 14 Pro

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Apple ma dość ścisłą kontrolę nad rynkiem smartfonów. To prawda, że nie są to jedyne nazwy w grze, ale zdecydowanie ustanowiły standard, z którym konkurują wszyscy inni.

Jednak tylko dlatego, że są najlepszym psem, nie oznacza to, że musisz się pokłonić i pokłonić przed pracą Stevesa Jobsa i Wozniaka. Chcemy powiedzieć, że istnieją inne opcje. Niezależnie od tego, czy jesteś niezłomnym lojalistą Androida, czy po prostu chcesz czegoś innego niż produkt Apple, rynek jest zalany alternatywnymi urządzeniami mobilnymi o różnych kształtach, rozmiarach i możliwościach.

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA 5G

Ostatnio ogłoszony smartfon nowej generacji na naszej liście jest również najtańszą „prawdziwą” alternatywą dla iPhone’a (o ile masz kwalifikującą się wymianę). Ale nie daj się zwieść niskiej cenie wejścia, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G jest zdecydowanie znaczącym konkurentem. Na początek może pochwalić się tym, co Samsung nazywa „najbardziej inteligentnym ekranem” na rynku, 6,8-calowym dynamicznym wyświetlaczem AMOLED zdolnym do odświeżania do 120 Hz i 1,500nits szczytowej jasności. Może również, oczywiście, szczyci się kompatybilnością z sieciami 5G – co oznacza, że oferuje niesamowite prędkości przesyłania danych – i ma poczwórny tylny aparat oznaczony ultraszerokimi teleobiektywami. Jakby tego było mało, może również strzelać w 4k / 60fps, ma 12GB pamięci RAM jako standardową funkcję i może pochwalić się ogromnym dyskiem twardym 512GB. To dość spektakularne jak na coś, co kosztuje nawet połowę iPhone’a o najwyższej specyfikacji.

NOKIA 8.3 5G

Czasami wystarczy, że alternatywa jest po prostu porównywalna ze standardem branżowym, aby uczynić ją Twoim wyborem. Chcemy powiedzieć, że Nokia 8.3 5G, którą tutaj widzisz, tak naprawdę nie przełamuje formy, ale nadal może zdecydowanie wytrzymać najnowszą generację urządzeń mobilnych Apple – szczególnie w sposób, który ma największe znaczenie dla konsumentów.

ONEPLUS 8 PRO

Chińska marka OnePlus nie jest tym, co nazwalibyśmy powszechnie znaną nazwą tutaj w USA, ale może się to zmienić w najbliższej przyszłości, jeśli jakość smartfona OnePlus 8 Pro będzie jakąkolwiek wskazówką. Przynajmniej jego specyfikacje są porównywalne z telefonami o podobnej cenie – a niektóre z nich są w rzeczywistości lepsze niż średnia.

SONY XPERIA 1 II

Dla każdego, kto uważa się za „twórcę treści” lub fotografa, Sony Xperia 1 II powinna absolutnie znaleźć się na szczycie listy smartfonów, które warto kupić jako alternatywę dla iPhone’a. To dlatego, że został zaprojektowany specjalnie z myślą o tworzeniu zdjęć i filmów. W rzeczywistości marka z dumą zachwala fakt, że ten telefon jest pierwszym na świecie smartfonem zdolnym do przechwytywania wideo z prędkością do 20 klatek na sekundę ze śledzeniem AF / AE. Ponadto potrójna matryca kamer jest wyposażona w optykę ZEISS. A wszystko, co uchwycisz, można oglądać w oszałamiającej wysokiej rozdzielczości na 6,5-calowym wyświetlaczu OLED 4K HDR o współczynniku CinemaWide 21: 9. Podsumowując, jest to nie tyle smartfon, co mobilne, kieszonkowe studio fotograficzne, wysokiej klasy aparat filmowy i pakiet do edycji.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *