Mobile

iPhone i jego ukryte funkcje. Poradnik nie tylko dla początkujących

iPhone

iPhone to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych smartfonów. Użytkownicy docenili flagowy produkt marki Apple za aparat zapewniający wysoką jakość zdjęć, przyjemny dla oka interfejs, a także ciekawe rozwiązania. Nie każdy posiadacz tego telefonu wie jednak, ile przydatnych funkcji kryje w sobie iPhone.

Wycinanie obiektu z tła 

Najnowsza aktualizacja systemu iOS wprowadziła niezwykle intrygującą funkcję. Od teraz użytkownicy opisywanego smartfona, mogą wyciąć ze zdjęcia chociażby swoją sylwetkę. By tego dokonać należy pożądany obiekt dotknąć palcem i przez chwilę przytrzymać. Wybrany przez nas fragment fotografii możemy wkleić do notatki, czy wiadomości.

Zastępowanie skrótów pełnym zwrotem 

Jeśli często używasz konkretnych sformułowań, ta opcja może okazać się bardzo przydatna. Dzięki niej, nie będziesz musiał wprowadzać całego zwrotu, ponieważ telefon zamieni automatycznie wprowadzony przez Ciebie skrót na ustawione wcześniej zdanie. Wystarczy w ustawieniach wybrać zakładkę ,,ogólne”, następnie ,,kalkulator”, by finalnie przejść do zastępowania tekstu. Po przejściu tych wszystkich etapów możesz stworzyć własną listę wyrażeń skrótowych i ich odpowiedników. Takie rozwiązanie z pewnością sprawi, że zaoszczędzisz czas podczas pisania wiadomości oraz notowania.

Ustawienie poziomu natężenia światła latarki

Z wbudowanej w smartfona latarki korzysta wiele osób, jednak zdecydowanie mniej zdaje sobie sprawę, iż istnieje możliwość regulacji światła. W prosty sposób możemy dostosować natężenie tak, by było dla nas komfortowe. Aby zmienić jasność latarki wystarczy nacisnąć i przytrzymać jej ikonę. Możemy wybrać spośród czterech poziomów natężenia światła.

Rozpoznawanie ustalonych dźwięków

Ta funkcja może pomóc osobom, wykonującym wiele czynności naraz. Poświęcając się różnym zajęciom, łatwo przeoczyć pewne sygnały. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie iPhone, który odpowiednio ustawiony, wykryje wybrane przez nas wcześniej dźwięki np. pukanie do drzwi, kaszel, płacz dziecka, a nawet pożar, czy syrenę alarmową. Aby aktywować funkcję należy przejść do ustawień, a następnie wybrać kolejno ,,dostępność” i ,,rozpoznawanie dźwięku”. Opisana opcja doskonale sprawdzi się również w przypadku osób niesłyszących lub niedosłyszących.

Wyszukiwanie zdjęć za pomocą słów kluczowych

Powyższa opcja najbardziej przyda się amatorom fotografii, którzy regularnie dokumentują codzienne chwile. W galerii zapełnionej zdjęciami, trudno szybko odnaleźć właściwy obraz. Zwłaszcza, jeśli nie pamiętamy przybliżonej daty wykonania fotografii lub folderu, w którym się znajduje. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z opcji wyszukiwania zdjęć po hasłach. Po otworzeniu galerii zdjęć, wystarczy wpisać w wyszukiwarce to, co przede wszystkim przedstawia zdjęcie. Przykładowo, po wprowadzeniu frazy ,,krajobraz”, ,,jedzenie” ,czy ,,pies” , telefon zaprezentuje wszystkie obrazy związane z taką tematyką.

Podsumowując, iPhone to smartfon, który skrywa w sobie wiele ciekawych funkcji. Warto poświecić trochę czasu na zapoznanie się z nimi, by później cieszyć się pełnym wykorzystywaniem możliwości tego telefonu. Odkryte opcje nie tylko ułatwią nam korzystanie z urządzenia, ale i mogą pomóc w życiu codziennym. Nie ulega wątpliwości, że każda aktualizacja przynosi kolejne rozwiązania, godne uwagi i przetestowania.

4/5 - (liczba ocen: 1)