Rozrywka

Ciekawostki o filmie Kevin sam w domu

Kevin sam w domu
20TH CENTURY FOX / kadr z filmu

Kevin sam w domu to bardzo popularna w Polsce komedia. Jest już naszym zwyczajem, że każdy z nas ogląda ją podczas świąt bożego narodzenia, a stacje telewizyjne co roku puszczają ten film w swojej ramówce. Opowiada on o amerykańskiej rodzinie, która wybiera się na święta bożego narodzenia do innego miasta. Niestety w wielkim zamieszaniu zapominają oni o najmłodszym członku rodziny – Kevinie, który sam musi stawić czoła rabusiom, którzy chcą obrabować jego dom. Poniżej 10 ciekawostek o tym filmie :

1. W filmie Kevin odkrywa zdjęcia dziewczyny swojego brata. Na zdjęciu jednak tak naprawdę widać chłopca wystylizowanego na dziewczynę.

2. W filmie Kevin ogląda wydanie magazynu Playboy z Lipca 1989 roku. Na okładce znajdowała się wtedy aktorka polskiego pochodzenia Erika Eleniak.

3. W scenie kiedy jeden z rabusiów gryzie Kevina w palec, Joe Pesci, który odgrywał rolę rabusia, rzeczywiście ugryzł chłopca pozostawiając mu na palcu bliznę.

4. W filmie jest scena kiedy jeden z rabusiów na twarzy ma pełzającego pająka Tarantulę. Podczas kręcenia sceny nie mógł od wydawać żadnych dźwięków, żeby nie wystarczyć pająka. Krzyki zostały dodane komputerowo później.

5. Zdjęcia do filmu były kręcone od Lutego do Maja. Do filmu więc użyto sztucznego śniegu, który później został podarowany operze w Chicago.

6. Komedia Kevin sam w domu przeszedł do historii w księdze Guinnessa jako komedia która zarobiła najwięcej i zyskała największa popularność. Zysk szacowany jest na 533 mld dolarów.

7. W scenie gdzie jeden z rabusiów otrzymuje cios od spadającego żelazka, pozostawiona blizna jest tak naprawdę naklejką. Pokrywa ona
całą twarz rabusia mimo że żelazko spadło tylko na jego czoło.

8. Reżyser filmu podczas castingu przesłuchał ponad 100 dzieci do roli Kevina.

9. Film, który Kevin ogląda podczas straszenia rabusiów jest fikcyjny i został stworzony na potrzeby komedii.

10. Dom o powierzchni 400 metrów kwadratowych, w którym rozgrywała się akcja został sprzedany za 1.6 miliona dolarów.