Kim jest Allen Greene w filmie Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank
źródło: kadr z filmu „Skazani na Shawshank”

Shawshank Redemption to amerykański dramat z 1994 roku napisany i wyreżyserowany przez Franka Darabonta. Jestem fanem Stephena Kinga od dziecka, a ten film jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych filmów opartych na jego twórczości. Jestem również wielkim kinomanem i przyznaję, że lubię straszne filmy, które The Shawshank Redemption nie jest.

Z tych powodów trudno jest pokochać ten film w taki sam sposób, jak inne adaptacje Stephena Kinga, takie jak Lśnienie czy Stań przy mnie. The Shawshank Redemption to najlepszy film wszech czasów. Film oparty jest na noweli Stephena Kinga, Rita Hayworth i Shawshank Redemption, napisanej w 1982 roku.

Film został wyreżyserowany przez Franka Darabonta i wydany w 1994 roku. Występują w nim Tim Robbins jako Andy Dufresne, Morgan Freeman jako Ellis Boyd „Red” Redding, Bob Gunton jako strażnik Samuel Norton oraz James Whitmore jako Brooks Hatlen.

Kim jest Allen Greene

Dufresne, który został niesłusznie skazany za zabójstwo swojej żony i jej kochanka. Akapit wprowadzający do tego artykułu omówi, jak Allen Greene, reżyser tego filmu, był tak zaangażowany w produkcję, że służył jako konsultant/agent w różnych aspektach filmu.

Postacie filmu Skazani na Shawshank

Bohaterami są Andy Dufresne (Tim Robbins) i Red (Morgan Freeman). Epicka opowieść o odkupieniu, The Shawshank Redemption opowiada historię Andy’ego Dufresne’a, osadzonego w więzieniu dla obłąkanych kryminalistów. Spędzając lata w więzieniu, próbując odbudować siebie po skazaniu za zamordowanie żony i jej kochanka, Andy zaczyna odnajdywać nadzieję, gdy zaprzyjaźnia się z kolegą z więzienia Ellisem Boydem „Redem” Reddingiem.

Razem rozpoczynają pracę nad ambitnym planem wykopania tunelu przez podłogę zabezpieczonego bloku cel. The Shawshank Redemption to historia niesłusznie skazanego człowieka, który spędza lata w więzieniu i udaje mu się uciec po znalezieniu luki w więzieniu. Na podstawie książki Stephena Kinga, film ten został wydany w 1994 roku i został przekształcony w wielokrotnie nagradzany film. Film zawiera jedną z wielu głównych ról Tima Robbinsa i stał się jego najbardziej rozpoznawalną rolą do tej pory.

Skazani na Shawshank – Streszczenie fabuły

Andy jest niewinnym człowiekiem niesłusznie oskarżonym o zamordowanie swojej żony, przez co zostaje skazany na dożywocie bez szans na zwolnienie warunkowe. Kolejne 19 lat spędza w więzieniu Shawshank, gdzie poznaje Reda, który stanie się jego przyjacielem. Odkupienie Shawshank to trzymająca w napięciu opowieść o prawdziwym znaczeniu odkupienia. Główny bohater, Andy Dufresne, trafia do więzienia w 1947 roku i przez następne dwie dekady obserwuje, jak wyrasta na mądrego i spokojnego staruszka.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *