Rozrywka

16 ciekawostek o Keanu Reeves

Keanu Reeves
źródło: Governo do Estado de São Paulo / Wikipedia

Bejrut, to stolica Libanu – jednego z krajów uwielbianych przez turystów. Panuje tu przepych, mnóstwo eleganckich samochodów, luksusowe hotele, czy nowoczesna infrastruktura, to nie liczne z wielu atrakcji tego miasta.

Jednak Bejrut znany jest też z tego, ze urodził się tam bardzo znany aktor, filantrop, reżyser filmowy, producent i muzyk Keanu Charles Reeves. Warto poznać najciekawsze fakty z życia tego fascynującego człowieka.

1. Jest niezwykle zaangażowany we wszystkie swoje projekty, gdy zaistniała taka potrzeba specjalnie przytył ponad dziesięć kilogramów do roli w filmie „Sezon Rezerwowych”. Grał Shane’a Falco niezwykłego gracza, który doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, a przy okazji poznał swoją miłość Annabelle Farrell.

2. Jego zaangażowanie w odgrywane role widać też na podstawie faktu, że wszystkie sceny kaskaderskie wykonuje zupełnie sam – nawet te najtrudniejsze i niebezpieczne. Dla przykładu zupełnie sam przeskoczył z pędzącego samochodu do pędzącego autobusu podczas robienia zdjęć do filmu: Speed: Niebezpieczna prędkość. Doceniono go nawet za bohaterskość nagrodą Taurus Stunt przyznawaną dla najlepszych kaskaderów na świecie.

3. Keanu Reeves nie grywał wyłącznie w filmach, nie bał się zagrać w kilku teledyskach i reklamach. Wystąpił w teledysku „Rush Rush” i „Safe Home” i w trzech reklamach: Coca-Coli, płatków kukurydzianych Kellogg oraz w 2014 roku nakręcił spot reklamowy jednego z Polskich województw (kujawsko- pomorskiego).

4. Jest prawdziwym artystą. Napisał poetyckie formy literackie do wydanych wspólnie z Alexandrą Grant książek. Zatytułował je: Ode to Happiness, i Shadows. Do napisania „Ody do szczęścia” zainspirowała go niezwykle śmieszna sytuacja. W 2010 roku fotograf zrobił aktorowi zdjęcie, gdy ten siedzi sam, smutny na ławce w parku jedząc kanapkę. Zdjęcie było na tyle intrygujące, że obiegło świat, a internauci stworzyli na jego podstawie tysiące memów. Owe memy tak rozbawiły aktora, że ten dostał natchnienia do napisania swojego dzieła.

5. W 1967 roku Keanu Reeves stracił ojca. Miał wówczas zaledwie trzy lata, to odcisnęło na mim piętno. Jego ojciec był w połowie Hawajczykiem a w połowie Chińczykiem.

6. Keanu po hawajsku oznacza górski, chłodny wiatr lub górska chłodna bryza. Dostał je po swoim prapradziadku.

7. Przygotowując się do roli w filmie Matrix Reaktywacja, uczył się sztuk walki.

8. Aktor był niezwykle hojny, po pracy na planie filmu Matrix zaprzyjaźnił się z kaskaderami i każdemu z nich kupił motocykl Harley Davidson.

9. Mimo zrobienia spektakularnej kariery, to rodzina zawsze była dla niego najważniejsza. Udowodnił to na przykład wówczas, gdy opuścił plan filmu Matrix, by być przy swojej umierającej siostrze Kim. Kim walczyła z białaczką. Przegrała tą walkę, jednak Reeves zadbał o jej komfort do ostatnich chwil życia. Zabrał siostrę do luksusowego hotelu na Hawajach.

10. Keanu grał na basie i śpiewał w zespole rockowym Dogstar. Grali jako zespół rozgrzewający publiczność przed koncertami Bon Jovi, a gdy zyskali popularność prowadzili własne trasy koncertowe na całym świecie. Wydali dwa albumy i cieszyli się sporą sławą jednak w dwu tysięcznym drugim roku zespół się rozpadł.

11. Prawdziwe cierpienie aktora spowodowała śmierć jego nie narodzonej córeczki, a trochę ponad rok później ukochanej dziewczyny Jennifer, która to zginęła w nie szczęśliwym wypadku. Aktor w jednym z wywiadów przyznał, że gdyby nie pochłonięcie pracą na planie filmu Matrix nie przeżył by tej wielkiej straty, gdyż w prawdziwym życiu stał się pustelnikiem.

12. Fani twórczej pracy Keanu utworzyli nawet ruch o dźwięcznej nazwie: „Kod Keanu”. W ruchu tym panuje pogląd, że Keanu gra w filmach odkrywających wszelkie tajemnice wszechświata. Jego filmy podobnie jak Biblia poruszają wiele zagadkowych kwestii i tłumaczą zagadnienia dotyczące chociażby powstania ludzkości.

13. Keanu Revees ma nieposzlakowaną opinię zarówno wśród fanów jak i innych aktorów. Nawet prowokujący go paparazzi nigdy nie wyprowadzili go z równowagi. Znane są dwa przypadki celowych prowokacji wobec aktora. Pierwszy, gdy Keanu chciał wyjść z budynku, paparazzi zablokował mu drzwi. Gdy w końcu aktorowi udało się wyjść zagrodzono mu drogę, by doszło do konfrontacji fizycznej. Paparazzi celowo upadł na ziemię, udawał że stracił przytomność, a potem rościł sobie prawa do zadość uczynienia w sądzie. Jednak Keano wygrał sprawę. Sąd wziął pod uwagę niezwykłe miłe i uprzejme usposobienie aktora, którym odznacza się wobec wszystkich osób, z którymi rozmawia. Druga prowokacja zdarzyła się w jego prywatnym domy. Paparazzo wkradł się do jego posiadłości i nago pływając w basenie aktora czekał, aż ten zareaguje agresją. Na szczęście nic takiego się nie stało. Paparazzo został grzecznie wyproszony przez pracowników aktora.

14. Keanu nie jest fanem wyprawiania hucznych urodzin. Ten skromny człowiek lubi spędzać swoje urodziny w gronie najbliższych.

15. Aktor został zmuszony do zagrania w filmie Obserwator. Rola seryjnego mordercy od razu mu się nie spodobała, ale na skutek fałszerstwa jego podpisu na umowie został do tego zmuszony. Film nie był sukcesem i więcej nikt nie posuwał się do fałszowania jego podpisu.

16. Keanu Reeves pojawi się w grze komputerowej „Cyberpunk 2077” polskiego studia CD Projekt RED,