Sprawdź, jak przyspieszyć internet w telefonie

telefon

Internet w dzisiejszych czasach jest rzeczą wręcz wymaganą do posiadania. Codzienne zapotrzebowanie na przypływ informacji i bodźców z nich wynoszonych sprawia, że człowiek, a już zwłaszcza jego telefon mogą być przytłoczeni ich nadmiarem.

Co zrobić, gdy smartfon odmawia szybkiej współpracy w obliczu nadmiaru danych? Czy istnieją sposoby na przyspieszenie Internetu w telefonie? Ależ oczywiście. Co więcej, nie potrzeba zaawansowanej wiedzy technologicznej, aby ułatwić sobie w ten sposób życie.

1. Pozbądź się zbędnych aplikacji

Czasem strony internetowe ładują się bardzo wolno lub wcale. Oznaczać to może, że pamięć RAM urządzenia jest „zapchana”. Spowodowane może to być zbyt dużą liczbą aplikacji działających w tle. Aby zwiększyć wydajność Internetu, a co za tym idzie – jego prędkość, odinstaluj nieużywane aplikacje, a tym, które pozostały ogranicz w Ustawieniach działanie w tle.

2. Aktualizuj aplikacje przez Wi-Fi

Przydatna funkcja, którą można włączyć w Ustawieniach Sklepu Google. Pozwala na pobieranie aktualizacji tylko przez Wi-Fi, a nie transmisję danych. Dzięki temu, korzystając z Internetu mobilnego, nie trzeba się obawiać nagłego spowolnienia łącza przez niespodziewaną aktualizację aplikacji.

3. Ustaw preferowany tryb sieci

Sprawdź w Ustawieniach swojego smartfona, a dokładniej – karty SIM, jaka sieć jest wybrana jako domyślna. Aktualnie operatorzy oferują swoim klientom dostęp do sieci 4G, czy nawet 5G. Warto sprawdzić, czy telefon nie ma ustawionej sieci 2G/3G. Im wyższa sieć, tym lepsze łącze internetowe, warto zatem skontrolować tę kwestię.

4. Włącz „oszczędzanie danych” w swojej przeglądarce

Większość użytkowników Internetu w smartfonach używa przeglądarki Chrome. Modyfikacja jej ustawień zezwala na kompresowanie witryn internetowych. Włączenie w Ustawieniach trybu „oszczędzania danych” pozwala przeglądać Internet w nieco zmniejszonej, lecz bardziej wydajnej formie.

5. Pobierz aplikację przyspieszającą Internet w telefonie

Istnieją w Sklepie Google aplikacje wspomagające działanie Internetu. Jest to na przykład Internet Speed Master. Aby poprawić jakość i prędkość łącza, należy zrootować telefon, czyli przywrócić ustawienia fabryczne i tam wprowadzić odpowiednią zmianę. Propozycja ta kierowana jest do nieco bardziej zaawansowanych w technologii smartfonowej użytkowników.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.