Tech

Najdziwniejsze technologie jakie człowiek wymyślił

Istnieje pewne bardzo znane przysłowie, mówiące o tym, że potrzeba jest matką wynalazków. Niestety poza odkryciami zmieniającymi losy ludzkości i ułatwiającymi codzienną egzystencję każdego człowieka spotkać można również takie, które są kompletnie nietrafione, a sens ich powstania nie jest do końca zrozumiały.

Jedno na pewno trzeba przyznać. Niektóre z tych pomysłów były naprawdę szalone i ekstrawaganckie. Poniżej znajduje się lista kilku najdziwniejszych technologii i wynalazków, które człowiek wymyślił na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Podtrzymywacz dla dziecka był dziesiątki lat temu prototypem dzisiejszych chust czy nosidełek, pozwalających rodzicom na swobodne wykonywanie codziennych czynności razem z niemowlęciem. Dzisiejsza wersja jest zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu, pierwotnie bowiem podtrzymywacz na gumowych linkach zawieszało się na obojgu rodzicach. Na spacer takie rozwiązanie może i by się nadawało, natomiast w codziennym życiu nie było to ani praktyczne ani w żadnym innym aspekcie przydatne.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, więc on chcąc lepiej rozumieć się ze swoim milusińskim postanowił wymyślić i opatentować tłumacz psio-ludzki, który miał w założeniu wspomagać rozpoznawanie nastawienia do nas każdego, nawet przypadkowo spotkanego na ulicy psiaka. Budowa takiego sprzętu nie była zbyt skomplikowana, bowiem składał się on jedynie z nadajnika oraz mikrofonu. Obowiązkowo umieszczanych przy szyi zwierzęcia.

Dodatkowo dla właściciela takiej technicznej nowinki dodawano aparat z wyświetlaczem połączony działaniem z nadajnikiem. A zasada działania? Nadajnik miał analizować wszystkie odgłosy, jakie pies wydaje czy to szczekanie czy to jakiś skowyt i przesyłać informację wprost do urządzenia znajdującego się w naszej dłoni ( czyli aparatu z wyświetlaczem). Cóż wynalazek nie był doskonały bowiem wyróżniał jedynie sześć podstawowych stanów emocjonalnych u czworonoga takich jak radość, smutek, zdenerwowanie, wariacja, pewność siebie oraz informacja bardzo istotna – pełny pęcherz.

Japończycy są mistrzami w wymyślaniu wszystkiego, czego jeszcze nikt nigdy nie próbował. Opatentowali nawet masło w tubce, która wyglądem do złudzenia przypomina opakowania zawierające w środku klej. Geniusz tkwi w prostocie. Masło na kanapce wystarczy sobie wycisnąć. Wynalazek ten z założenia miał na celu oszczędności i estetyczny wygląd kanapki – masło lepiej prezentowało się na pieczywie, dodatkowo nie trzeba myć noża.

Wielu ludziom jedzenie spaghetti sprawia nieco trudności. Ale od czego jest ludzka kreatywność. Wynaleziono bowiem specjalny, automatyczny widelec samodzielnie nawijający makaron. Wystarczy jedynie przycisnąć jeden jedyny przycisk i problem z głowy. Przyrząd nie tylko wygodny i praktyczny w stosowaniu, ale również dostarczający dużo zabawy i śmiechu.
Kto powiedział że domowy pupil nie może pomagać nam w obowiązkach związanych ze sprzątaniem.

Ktoś pomyślał, że owszem może i to dość skutecznie dlatego wynalazł klapki do odkurzania dla kotów. To koniec wylegiwania się zwierzaków na kanapie. Wystarczy tylko nałożyć na łapki naszego milusińskiego specjalne klapki do odkurzania, a nasz niczego nieświadomy pupil podczas każdego ze spacerów wyczyści nam posadzkę. Może to trochę szalony wynalazek, ale za to szalenie praktyczny.

Rower-amfibia to francuski wynalazek pochodzący z lat 30 ubiegłego wieku. Z założenia miał być to sprzęt wodno-lądowy, dlatego zamiast kół posiadał dwa obrotowe białe baki, podobne znajdowały się również zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. Baki wypełnione zostały powietrzem, co miało ułatwić poruszanie się po wodzie np. przy przeprawie przez rzekę. Takich rowerów na przestrzeni lat zaprojektowano dziesiątki, jednak żaden z pomysłów nie przetrwał do dnia dzisiejszego, gdyż prędzej czy później każdy okazywał się być wielką pomyłką.

Wraz z skonstruowaniem w 1901 roku pierwszego radiowego odbiornika w trosce o wygodę słuchaczy zaprojektowano efektowny kapelusz z odbiornikiem radiowym. Dzięki temu można było nie tylko delektować się muzyką ale także czytać gazetę np. ma spacerze.

W tych częściach świata, gdzie bardzo często pojawiają się duże opady deszczu postanowiono wymyślić przeźroczystą ochronę twarzy przed wszelkimi opadami atmosferycznymi. Maska miała tak opracowany kształt, by wszystko po niej spływało, a twarz pozostawała sucha. Gdyby nie pewien szczegół wynalazek mógłby okazać się hitem. Jednak w miejscach gdzie zaczęto go wprowadzać zapomniano, że w raz z deszczem bardzo często w parze idzie także wiatr, który owe nakrycie twarzy szybko zwiewał.

Fotel z innowacyjnym eliptycznym ruchem według jego twórców swoimi wibracjami miał na nogi postawić nawet największego śpiocha, dla którego nudzenie się jest codzienną męką. Hasło reklamowe tego produktu brzmiało ”wstań na nogi rano bez kawy albo niezdrowych napojów energetycznych..”. Ten fotel to bardzo pokręcone połączenie prastarej chińskiej medycyny z najnowocześniejszymi technologiami obecnego wieku. Cóż taki miszmasz nie prowadzący do niczego konkretnego.

One thought on “Najdziwniejsze technologie jakie człowiek wymyślił

  • Codziennie dowiaduję się czegoś wartościowego na tej stronie.

Komentarze są wyłączone.