Rozrywka

10 Interesujących Ciekawostek o BTS

zespół bts
źródło: flickr.com/photos/lge/ / Wikipedia

BTS jest jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Południowej Korei, który zaskarbił sobie również miłość milionów ludzi na całym świecie.

Zobacz też -> BTS: smutne fakty

Siedmioosobowy boys band został powołany do życia w 2013 roku przez wytwórnię Big Hit Entertainment, a jego dotychczasowa kariera to niemalże pasmo samych sukcesów. Poznajcie ciekawe informacje i ciekawostki o BTS.

1. Nazwa BTS to skrót od Bangtan Sonyeondan, a także Beyond The Scene, co oznacza „poza sceną”.

2. RM oraz Suga, członkowie zespołu, byli znany w Korei już kilka lat wcześniej jako raperzy z podziemia. J-Hope był za to tancerzem w grupie Neuron, która zajmowała się tańcem ulicznym.

3. Pierwsi członkowie zespołu byli wybierani przez wytwórnię już w 2010 roku, a po wielu perturbacjach i dwóch latach, zespół wydał oficjalny singiel „2 Kool 4 Skool”.

4. Debiut okazał się wielkim hitem w Azji. Artyści zostali okrzyknięci „artystami roku”, a także otrzymali szereg nagród za najlepszą płytę.

5. Już pięć lat po wydaniu debiutanckiej płyty zespół został uznany przez magazyn Forbes za najbardziej wpływowe osoby w Korei Południowej.

6. Zespół produkuje głównie k-pop, co stanowi przyjętą nazwę koreańskiego popu. Jest to eklektyczna mieszanka różnych stylów, od jazzu po hip hop i operę, a towarzyszy jej oprawa wizualna. Wykonawcy k-popu dbają o to, by ich styl był barwny i efektowny.

7. Jungoook, jeden z członków zespołu, został nazwany najpiękniejszym mężczyzną na świecie w roku 2019. Wybór okazał się kontrowersyjny i był głośno komentowany na całym świecie, w tym w polskich mediach.

8. BTS wykreowało swoje własne uniwersum. Bangtan Universe to zupełnie fikcyjne historie członków zespołu, osadzone w alternatywnej rzeczywistości, które trafiały do fanów za pomocą reklam i mediów społecznościowych.

9. Zespół BTS był pierwszym koreańskim zespołem, który zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard 200, a także zdobył milion obserwujących na TokToku w ciągu trzech i pół godziny.

10. Członkowie zespołu, jak każdy mężczyzna w Korei Południowej, zostali powołani do wojska. W ich sprawie interweniował koreański minister kultury, dzięki któremu panowie mogli nadal zajmować się karierą zespołu.