10 Interesujących Ciekawostek o BTS

zespół bts
źródło: flickr.com/photos/lge/ / Wikipedia

BTS jest jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Południowej Korei, który zaskarbił sobie również miłość milionów ludzi na całym świecie.

Siedmioosobowy boys band został powołany do życia w 2013 roku przez wytwórnię Big Hit Entertainment, a jego dotychczasowa kariera to niemalże pasmo samych sukcesów. Poznajcie ciekawe informacje i ciekawostki o BTS.

1. Nazwa BTS to skrót od Bangtan Sonyeondan, a także Beyond The Scene, co oznacza „poza sceną”.

2. RM oraz Suga, członkowie zespołu, byli znany w Korei już kilka lat wcześniej jako raperzy z podziemia. J-Hope był za to tancerzem w grupie Neuron, która zajmowała się tańcem ulicznym.

3. Pierwsi członkowie zespołu byli wybierani przez wytwórnię już w 2010 roku, a po wielu perturbacjach i dwóch latach, zespół wydał oficjalny singiel „2 Kool 4 Skool”.

4. Debiut okazał się wielkim hitem w Azji. Artyści zostali okrzyknięci „artystami roku”, a także otrzymali szereg nagród za najlepszą płytę.

5. Już pięć lat po wydaniu debiutanckiej płyty zespół został uznany przez magazyn Forbes za najbardziej wpływowe osoby w Korei Południowej.

6. Zespół produkuje głównie k-pop, co stanowi przyjętą nazwę koreańskiego popu. Jest to eklektyczna mieszanka różnych stylów, od jazzu po hip hop i operę, a towarzyszy jej oprawa wizualna. Wykonawcy k-popu dbają o to, by ich styl był barwny i efektowny.

7. Jungoook, jeden z członków zespołu, został nazwany najpiękniejszym mężczyzną na świecie w roku 2019. Wybór okazał się kontrowersyjny i był głośno komentowany na całym świecie, w tym w polskich mediach.

8. BTS wykreowało swoje własne uniwersum. Bangtan Universe to zupełnie fikcyjne historie członków zespołu, osadzone w alternatywnej rzeczywistości, które trafiały do fanów za pomocą reklam i mediów społecznościowych.

9. Zespół BTS był pierwszym koreańskim zespołem, który zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard 200, a także zdobył milion obserwujących na TokToku w ciągu trzech i pół godziny.

10. Członkowie zespołu, jak każdy mężczyzna w Korei Południowej, zostali powołani do wojska. W ich sprawie interweniował koreański minister kultury, dzięki któremu panowie mogli nadal zajmować się karierą zespołu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *