Rozrywka

10 Zaskakujących Informacji o Serialu Biuro

serial biuro
NBC

Emitowany w latach 2005-2013 serial „Biuro” to remake brytyjskiej wersji stworzonej przez Ricky’ego Gervaisa, który swoją popularnością przebił oryginał.

Nagrodzone Emmy za najlepszy serial roku w 2006 r. „Biuro” to skupiająca się na relacjach międzyludzkich opowieść z życia pracowników firmy Dunder Mifflin sprzedającej papier, która do dziś bawi widzów na całym świecie. Jakie są ciekawostki związane z tym serialem?

1. Kandydatami do roli narcystycznego szefa „Biura” – Michaela Scotta byli m.in. Paul Giamatti, Martin Short, Bob Denkirk i Hank Azaria. Zagrał go ostatecznie Steve Carrell.

2. Aktor John Krasinski obsadzony w roli genialnego sprzedawcy, Jima Halperta, zwyzywał producentów w kolejce do castingu. Spotkało się to z takim uznaniem ze strony producentów, że otrzymał rolę.

3. Komputery na planie biura Dunder Mifflin były podłączone do internetu. Aktorzy przyznali się, że często w trakcie kręcenia scen, kiedy widoczni byli jedynie w tle, sprawdzali maile lub po prostu przeglądali interesujące ich strony.

4. Steve Carell przyznał, że przygotowując się do roli Michaela Scotta obejrzał jedynie kilka minut brytyjskiego oryginału, nie chcąc wzorować się na roli Ricky’ego Gervaisa. Inaczej niż John Krasinski, który jest fanem serii i obejrzał wszystkie odcinki brytyjskiej wersji „Biura”.

5. Czołówka serialu „Biuro” uważana jest za najlepszą czołówkę serialu telewizyjnego wszech czasów, przede wszystkim ze względu na wykorzystaną w niej muzykę. Została napisana przez zespół The Scrantons.

6. Czwórka serialowych postaci nosi dokładnie takie same imiona, jak grający je aktorzy: Angela – Angela Kinsey, Oscar – Oscar Nunez, Phyllis – Phyllis Smith i Creed – Creed Bratton.

7. Twórcy serialu wycinali pojedyncze sceny z odcinków publikując je później w internecie i w ten sposób podsycając plotki krążące wśród wielbicieli serialu na temat kluczowych scen w odcinku. Protesty fanów spowodowały jednak, że te działania zostały wstrzymane.

8. Siedziba „Biura” mieści się na 1725 Slough Road w Scranton. Slough to nazwa miasta, w którym rozgrywa się brytyjska wersja serialu. W mieście Scranton nie ma natomiast Slough Road.

9. Odejście Steve’a Carella z obsady „Biura” po 7 sezonie zostało spowodowane tym, że stacja emitująca serial nie zaproponowała mu nowego kontraktu.

10. Idealnym kandydatem na nowego szefa „Biura” po odejściu Carella dla producentów był James Gandolfini – gwiazda serialu „Rodzina Soprano”. Aktor wahał się jednak tak długo, czy sprawdzi się w serialu komediowym, że ostatecznie nowym szefem został James Spader.