15 Ciekawostek i Informacji o Elonie Musku

tesla w kosmosie

Elon Musk urodził się w Republice Południowej Afryki w 1971 roku. Zasłynął jako założyciel Tesla Motors i SpaceX, ale najpierw zarobił fortunę jako współzałożyciel PayPal. Poznaj fascynujące ciekawostki i interesujące informacje o Elonie Musku.

1. Elon Musk jest popularnym przedsiębiorcą i filantropem, który założył między innymi PayPal i stoi na czele produkcji samochodów elektrycznych marki Tesla. Jego kontrowersyjne, brawurowe wypowiedzi w mediach powodują, że ma swoich miłośników i wrogów, a magazyn Forbes uznał go za pięćdziesiątego czwartego najbogatszego człowieka na świecie.

2. Elon Musk pochodzi z Południowej Afryki. Przyszedł na świat i spędził dzieciństwo w Pretorii. W wieku dziesięciu lat został właścicielem swojego pierwszego komputera i nauczył się programowania. Już dwa lata później miał na koncie pierwszą sprzedaż na tym polu – udało mu się zarobić pięćset dolarów na autorskiej grze.

3. Rodzina jego matki pochodzi z Kanady i tam też wyemigrował jako nastolatek. Początki w nowym kraju nie były łatwe, ponieważ Musk musiał pracować na farmie swojego kuzyna i przy wyrębie lasów.

4. W 1995 roku Musk rozpoczął studia na wydziale fizyki, ale wszystko wskazuje na to, że miał lepszy pomysł na spędzanie swojego czasu i wykorzystanie potencjału, bo rzucił je już po dwóch dniach. Przedsiębiorstwo Zip2, które stworzył zajmowało się tworzeniem oprogramowania sieciowego i sprzedażą internetowych przewodników po mieście.

5. Fundacja Muska, której przewodniczy filantrop, organizuje wsparcie badań nad czystą energią, a także pomoc pediatryczną i edukację naukową.

6. Elon Musk zdaje się mieć obsesję na punkcie Marsa. W 2001 roku rozpoczął projekt Mars Oasis, który zakładał umieszczenie na czerwonej planecie miniaturowej szklarni i obserwację rozwoju roślin. Niestety, koszty przedsięwzięcia były niebotyczne i plany zostały porzucone. Elon Musk twierdzi jednak, że byłby rozczarowany, gdyby za jego życia nie powiodła się misja na Marsa.

7. Mimo że ma pięcioro dzieci, rzadko się z nimi widuje ze względu na wrodzony pracoholizm. Musk uważa, że człowiek, który pracuje tylko 40 godzin tygodniowo, nigdy nie zdoła zmienić świata. Sam mało sypia, a zdarza mu się pracować nawet sto godzin w tygodniu.

8. W 2008 jeden z pracowników Tesla Motors wyjawił stan majątkowy firmy, co było o tyle krzywdzące, że na koncie znajdowało się tylko 9 milionów dolarów. Elon Musk przeprowadził śledztwo i zatrudnił detektywa, który odnalazł pracownika z długim językiem. Został on nakłoniony do przeprosin i opuszczenia firmy.

9. W 2019 roku Elon Musk na konferencji Neuralink, zaprezentował plany interfejsu łączącego mózg z komputerem. Urządzenie będzie w stanie wykorzystać fale magnetyczne, żeby użytkownicy mogli za pomocą mózgu kontrolować swoje własne telefony.

10. Na początku roku 2020, po oficjalnej publikacji osiągów przedsiębiorstwa Tesla za ostatni kwartał, Elon Musk wzbogacił się o 2, 3 mld dolarów w ciągu godziny.

11. Elon Musk słynie jako miliarder, który chce ocalić niesforną i niewdzięczną ludzkość przed samozagładą. Spośród wszystkich geniuszy Doliny Krzemowej, to on najbardziej przejmuje się globalnym ociepleniem, topnieniem lodowców i ekologią w przemyśle motoryzacyjnym.

12. W 200 roku Musk podróżował po Brazylii i Południowej Afryce, gdzie zaraził się malarią i ledwo uszedł z życiem. Od tamtej pory żartuje, że nie może odpoczywać od pracy, bo wakacje niemal go zabiły.

13. Partnerką Elona Muska jest Grimes, kanadyjska wokalistka i artystka wizualna. Wcześniej Musk miał dwie żony, z czego z jedną żenił się aż dwa razy.

14. Starlink, firma Elona Muska, zajmuje się projektem konstelacji satelitów, które mają dostarczać internet. Dzięki temu będzie można nawiązać łączność internetową ze statkiem, na którym będzie się znajdował pierwszy w historii kosmiczny turysta.

15. Jego pracoholizm daje pole do popisu twórcom memów i anegdot. Faktem jest, że Sylwestra przedsiębiorca nie spędził w luksusowym kurorcie czy na prywatnym jachcie, ale w jednej ze swoich fabryk.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *